Podwyżki opłat w Ryanair

Podwyżki opłat w Ryanair Ryanair podnosi wysokość opłat za przewóz bagażu rejestrowanego oraz za wydanie kart pokładowych na lotnisku. Opłaty za przewóz bagażu będą wynosić:w sezonie niskim (październik-maj):za jedną sztukę o wadze 15 kg - 15 EURza jedną sztukę o wadze 20 kg - 25 EURza drugą sztukę o wadze 15 kg - 35 EURw sezonie niskim na lotach na Wyspy Kanaryjskie, do Grecji oraz na Cypr:za...
08/12/2011 23:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2011-12-17 11:17   
humbak - Profil humbak
fortechu, nie chodzi o "czytanie od początku", tylko o szczegóły, bowiem zgeneralizowałeś mijając się z faktami.
4tech 2011-12-13 23:06   
4tech - Profil 4tech
Chómpaq, a już Ci, sruwest nie pobiera:D, a mnie nie chodzi o "wspólnych znajomych" a o osoby "przeciętny Kowalski" besztający FR/W6 za to i za tam to... hameryki chómpaqu nie odkryłeś, a wątek przeczytać łod początku warto...No i od kiedy Tyś taki dokładny, co?
ktgracz 2011-12-13 22:56   
ktgracz - Profil ktgracz
tubylcy lub ew. tambylcy ;)
humbak 2011-12-13 22:54   
humbak - Profil humbak
fortechu: No jak nie śpiewka, jak to znowu te tradycyjne zwrotki i refren się pojawiają. Piszesz najpierw, że "wszystkie", potem że jednak nie, bo JetBlue "dopiero od stycznia 2012". O Southwest nie raczysz wspomnieć, bo jakoś nie pasuje do Twojej zwrotki. Bowiem refren zastosowałeś "Wszystkie". :o) A proposito Big Six, napisałem wyraźnie, że wystarczy mieć status w europejskim programie, aby nie płacić za bagaż. I wystarczy już być srebrnym, a mamy nawet całkiem sporo wspólnych znajomych, którzy sa srebrni u LH/LO et consortes. I by za bagaż po USA nie płacili, gdyby lecieli UA/CO lub US.
ktgracz 2011-12-13 22:53   
ktgracz - Profil ktgracz
Finnair bywa (ołówek B757) na FNC, czyli jak mówią tubylce ląduje na Aeroporto de Santa Catarina, ale na Azory to chyba tylko jako CS w ramach Oneworld ;)
zobacz link
4tech 2011-12-13 22:32   
4tech - Profil 4tech
Chómpaq, żadną śpiewkę, JetBlue ma wprowadzić opłaty za bagaż od 1/01/12. Bodaj wybór miejsca jest już płatny ( 10$) jak chodzi o statusy, to powiedz mi ilu z rodaków ma statusy w liniach amerykańskich latając od święta do/po USA? ( wyłączając partnerów z danego sojuszu)? Fakt powinienem napisać "większość linii" zamiast wszystkie
ziberro 2011-12-13 22:25   
ziberro - Profil ziberro
humbak: no, żeby być konsekwentnym to jeszcze chyba Finnair i na pewno Air Berlin sezonowo :-) Ogólnie - kierunek zdecydowanie pociągający !
humbak 2011-12-13 22:24   
humbak - Profil humbak
fortechu: No TY jak zwykle zaczynasz swoją śpiewkę. Co "nie tak do końca"? :o)
4tech 2011-12-13 22:11   
4tech - Profil 4tech
Chómpaq, zgadza się tylko nie tak do końca;p
humbak 2011-12-13 21:59   
humbak - Profil humbak
ziberro: Wykorzystując niedawny wołszer eDreams na Grouponie szwajcarskim (nazywany już popularnie "szwajcarem") można było niezłe bilety na Azory nabyć. :P
humbak 2011-12-13 21:57   
humbak - Profil humbak
ziberro: Na Azory lata jeszcze TAP. :P
ziberro 2011-12-13 21:53   
ziberro - Profil ziberro
ktgracz: zazdroszczę Azorów ! Tam niestety poza Satą nic nie lata, a ta ceny ma mało przyjazne. Jedyne sensowne promo na loty z LIS jakie udało mi się przyuważyć, zazębiało się z zaplanowanym już urlopem, tak więc mam nadzieję, że następnym razem. No a BRS-FNC kosztował niewiele ponad 100 zł (29 funtów dokładnie), gdyż kupowany był w pierwszy dzień wgrania zimowego rozkładu. Ale teraz wykorzystując patent krakowski można nabyć takie smakołyki jak Berlin-Olbia za 84 zł, czy Liverpool-Jersey za 35 zł, tak więc można składać kółeczka nieliche :-)
humbak 2011-12-13 21:33   
humbak - Profil humbak
Poza tym Wielka Szóstka nie pobiera opłat za bagaż jak się ma statusy w programach. Niekoniecznie ich własnych, ale także partnerów.
humbak 2011-12-13 21:32   
humbak - Profil humbak
4techu: Southwest pobiera? JetBlue pobiera?
4tech 2011-12-13 21:03   
4tech - Profil 4tech
Większość powinna kupić sobie bilet np. w NK ( Spirit ) i... wtedy poczułaby istotę LCC ;) bagaż 28$, podręczny bodajże 20$ o wyborze miejsca "za opłatą" nie wspomę od 10$. Zresztą wszystkie linie lotnicze w USA pobierają od 20-25$ za bagaż nadawany...
humbak 2011-12-13 20:56   
humbak - Profil humbak
pcharaszu: Ale tutaj już niejednokrotnie tłumaczyliśmy. Czy to ja, czy 4tech, czy tam ktoś jeszcze: "tania linia lotnicza" to fatalne przetłumaczenie angielskiego terminu "low-cost carrier", co w ogóle ma się do siebie nijak. Bowiem "low-cost" oznacza niskie koszty wewnętrzne przewoźnika, a niekoniecznie niskie ceny biletów. Przykładowo Ryanair czy Wizzair, czy easyJet są typowymi LCC; mają niskie koszty wewnętrzne. airBaltic także ma niskie koszty wewnętrzne, ale już nie tak niskie jak ultra-LCC, a co za tym idzie, ma droższe bilety. Tym bardziej, ze dolicza sobie jakieś obowiązkowe dopłaty paliwowe. LOT zaś nie jest LCC, bowiem ma wysokie koszty wewnętrzne. A że czasami zapodaje promocje za 350 zł, to tylko i wyłącznie zasługa LCC. :P
ktgracz 2011-12-13 20:47   
ktgracz - Profil ktgracz
pcharasz: tego jak przetłumaczono skrót LCC i jak zakotwiczył się w głowach ludu nie zmienisz, nawet dekretem nie używania słowa "Tanie" w polskim skrócie TLL, czy nazywając je liniami nisko-kosztowymi, nisko-budżetowe, etc. To jak ze słowem lobbysta - co by się nie działo pozostanie nacechowane pejoratywnie i będzie się kojarzyć z Markiem D. ;) // Walczę z tym od 2-3 lat, ale przeciętny Kowalski, czy nawet Fernandez/ Oliveira-Pereira, nie zaprząta sobie głowy różnicą między tanią linią lotniczą, a linią lotniczą o nisko-kosztowym modelu biznesowym xD
pcharasz 2011-12-13 20:09   
pcharasz - Profil pcharasz
ziberro: no właśnie, więc skoro Franca jest tańsza tylko dla niektórych, a dla niektórych tańszy jest LO, to czemu na francę zawsze się mówi "tania linia lotnicza", a na LO "linia lotnicza"? Humbaku, czy jeśli LO oferuje loty do Tbilisi za te 350 zł, jak to niedawno bywało, to powinniśmy wtedy pisać "Tanie linie lotnicze LOT", bo w tym przypadku miało by to logiczny sens? ;)
ktgracz 2011-12-13 19:54   
ktgracz - Profil ktgracz
Z tym praktycznie nigdy więcej niż 100zł w EasyJet, to lekko mijasz się z prawdą, bo goły bilet BRS-FNC dla tej daty kosztował pewno coś koło 300-400zł, nie mówiąc o SATA do LPA ;) // Co by nie mówić masz podobny gust co do kierunków, a poza tym już nie bawią mnie kółka po kontynencie - u mnie będą wkomponowane w łańcuszek jeszcze Azory) do mojego, a poza tym... Anno Nuevo em Funchal - Que lindo! Kto bywa na peryferiach Europy, ten wie co tam się dzieje tej nocy :))
ktgracz 2011-12-13 19:50   
ktgracz - Profil ktgracz
a nie* na sylwester.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy