Mała Hawana, aligatory i celebryci

Mała Hawana, aligatory i celebryci Wciąż pamiętając o indiańskiej klątwie, która przyciąga z powrotem na południe półwyspu, jedziemy dalej - do Miami, Miami Beach i na rozlewiska Everglades. Mała Hawana, małe Haiti i duże MiamiMiami, choć najbardziej znane, nie jest ani stolicą "słonecznego stanu", ani największym miastem (mieszka tu tylko 450 tys. ludzi). Stolicą Florydy jest...
22/12/2011 11:10   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
flybe 2011-12-24 09:30   
flybe - Profil flybe
jw23phila, owszem Philadelphia jest nawet i ładna ale tak samo niebezpieczna jak inne miasta w USA :Camden, L.A i parę innych nie tylko w USA. Jest też jednym z największych skupisk meksykanów w USA, ponad połowa ludności latynoskiej pochodzi Portoryko. Dobrze że nie karzesz mi zwiedzać Germantown, El Centro de Oro w Fairhill czy Italian Market :P och zapomniałbym o dzwonie wolności:) A kogo obchodzi Twoje zdanie na temat Florydy?
jw23phila 2011-12-24 04:57   
jw23phila - Profil jw23phila
Toś boss latasz do stanow 3 razy do roku od 15 lat smiechu warte; co kogo to obchodzi?! Nie masz bladego pojecia jak niebezpiecznie jest w kazdym wiekszym miescie w us nie tylko Miami; w krakowie w tym roku dokonano 12 zabojstw w Miami poki co 77, a w Miami mieszka o polowe mniej ludnosci niz w krakowie; wiec moj drogi podrozniku co zwiedzil wszystkie stany I puerto Rico to Ty pieprzysz glupoty! Co do 787 to predzej wizy do us zniasa niz lot dostanie swoje drimlajnery;) a tak na zakonczenie w czasie nastepnej wizyty w filadelfii polecam ci odwiedzic okolice C St. & Allegheny Ave.
flybe 2011-12-23 13:38   
flybe - Profil flybe
jw23phila, Miami jest tak samo niebezpieczne jak Kraków, Warszawa czy Gdańsk, korki są o niebo mniejsze niż w L.A, NYC czy Bostonie. Do USA latam regularnie od 15 lat, 3-4 w roku i byłem we wszystkich stanach łącznie z Alaską i Puerto Rico ( jako stowarzyszone z USA) i powiem że że piszesz głupoty ( nic personalnego) tak jak w przypadku B787 i A330/350. Polecam wszystkim pobyt na Florydzie!
mietek 2011-12-23 12:47   
mietek - Profil mietek
Gość: czego się Warszawy czepia jak nie ma tutaj o niej mowy?
nederland 2011-12-23 03:30   
nederland - Profil nederland
śdogadał.
jw23phila 2011-12-23 02:40   
jw23phila - Profil jw23phila
I oczywiscie personalne wycieczki jak zwykle;) "kazdy moze miec swoje zdanie, ale glupoty wypisujesz" a kim ty jestes zeby takie opinie na moj temat wypowiadac?! Miami jest niebezpieczne brudne zakorkowane I to sa doswiadczenia jakie ja posiadam po kilku wizytach! Radze odwiedzic polnocno-zachodnie stany, Seattle albo chocby Boston na wschodnim wybrzezu to pogadamy;) a tak na marginesie to od kiedy "Floryda (Poludniowa)" jest stanem?! Fröhliche Weihnachten! Dwag;))
gosc_1cc15 2011-12-23 00:00   
gosc_1cc15 - Profil gosc_1cc15
czekamy na zniesienie wiz i jedziemy!
aarrkkoo 2011-12-22 21:40   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
@jw23phila : kazdy moze miec swoje zdanie, ale glupoty wypisujesz. Floryda (Poludniowa) to jeden z najfajniejszych stanow USA i jedno z najfajniejszych miejsc na swiecie dokad mozna sie wybrac. Tu uzywa sie jezyka angielskiego i hiszpanskiego i w obydwu jezykach mozna sie dogadac, ale jest warunek: trzeba jeden z tych jezykow znac.
gosc_2248e 2011-12-22 20:37   
gosc_2248e - Profil gosc_2248e
Skoro Miami to syf, kila i mogila to jak nazwac wobec tego Warszawke?
flybe 2011-12-22 18:47   
flybe - Profil flybe
jw23phila, popadasz w skrajności, tak jak przy wyborze B787 ( a czemu nie A330/350) tak i w tym przypadku. Byłem na Florydzie kilkadziesiąt razy i jakoś nie widziałem insektów wielkości psa, aligatory czasami przechadzają się po parkingach i w ogródkach mieszkańców, węże raczej unikają zbliżeń do człowieka ( są niestety wyjątki), ale nie zmienia to tego że to bardzo fajny stan USA. Co do angielskiego to pojedź sobie do Kalifornii ( Los Angeles, San Diego) tam to dopiero "Hiszpania" :) kiedyś w jednym z angielskim przewodników wyczytałem że problem z dogadaniem się na Florydzie maja tylko i wyłącznie Anglicy ze względu na specyficzny akcent. A wracając do artykułu, to brakuje mi w nim wizyty w Oceanarium i na lotnisku MIA.
jw23phila 2011-12-22 18:15   
jw23phila - Profil jw23phila
Miami-syf kiła i mogiła! Ciezko sie po angielsku dogadac; insekty wielkosci psow; weże aligatory I innego rodzaju paskudztwa....
flybe 2011-12-22 16:50   
flybe - Profil flybe
Świetne zdjęcia zwierzaków a te małe aligatory są super. Fajnie się czyta, sponsorem LH? bo chyba ich B747 na jednym ze zdjęć?
gosc_d92fe 2011-12-22 15:01   
gosc_d92fe - Profil gosc_d92fe
dobrze napisane, fajnie się czyta. Samo Miami w zasadzie nie jest ciekawe typowe City ale już Everglades czy mała Havana faktycznie warte obejrzenia. Miami Beach to nader wszystko plaża, plaża.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy