Los Angeles - miasto aniołów?

Los Angeles - miasto aniołów? Los Angeles nazywane jest Miastem Aniołów (City of Angels). Ale czy rzeczywiście zasługuje na takie miano? Bez "filmowego blichtru" nie jest tak oszałamiające. Zapraszamy na kolejny odcinek "Bliżej świata"Historia miasta sięga XVIII wieku. W 1781 roku na te tereny przybyli Hiszpanie. Założyli misję franciszkańską "El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles del Río...
25/05/2012 14:56   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_64c89 2012-05-30 01:50   
gosc_64c89 - Profil gosc_64c89
ale mnie zniechęciliście tym materiałem do wizyty w Los Angeles. A tak chciałam zobaczyć miasto aniołów. jednym słowem szkoda kasy na taką wyprawę.
mietek 2012-05-29 15:54   
mietek - Profil mietek
Co do LA to ja miałem takie same odczucia. Za to SF rewelacja! Do tego przelot na pokładach Virgin America;-)
domin85m 2012-05-27 20:39   
domin85m - Profil domin85m
A mnie tam w Chicago i okolicach się podobało, zwłaszcza od strony lotniczej: od rana do późnego wieczora "sznur" samolotów na podejściu na O'Hare znikający dopiero gdzieś daleko nad Michigan - do tej pory niezapomniany widok, jak rónież widok B767 LOT-u "on final approach", ponadto niezliczona ilość w powietrzu wszelkich MD-80/90 i innych "tylnosilnikowych" i "T-usterzonych" (lubię ten typ samolotów) ;), ogrom terminali na ORD (a jednocześnie prostota poruszania się po takim T5), do tego niesamowite nocne pobudki przez startujące Jumbo i inne "heavy", a ilości startów i lądowań (w tym bizjetów) na Palwaukee nasze lotniska aeroklubowe czy regionalne mogą tylko pozazdrościć (o ruchu na ORD i MDW nie wspominam).....podsumowując - pobyt w Chicago i okolicach do dziś kojarzy mi się z chmarą wszelkiej maści samolotów nad głową, a takie "klimaty" akurat uwielbiam :) Pozdrawiam wszystkich Pasażerów i maniaków lotnictwa ;)
flybe 2012-05-27 19:15   
flybe - Profil flybe
FL? Tak samo przereklamowane jak CA a w szczególności Miami i Miami Beach. Żadna rewelacja, oprócz klimatycznego Key West i kilku innych miejsc sam kicz jak w L.A., Hollywood czy BH;) Chociaż na emeryturę jak znalazł;) Generalnie bardzo lubię USA z wyjątkiem takich miast jak NYC, L.A czy Chicago. Jest wiele ale to wiele bardziej ciekawych i klimatycznych miejsc w USA!
skyteam 2012-05-27 17:25   
skyteam - Profil skyteam
wracajac, jeszcze smialo moge dopisac ze dla mnie osobiscie Polska nie ma nic do zaoferowania :-)
skyteam 2012-05-27 17:22   
skyteam - Profil skyteam
Florida... ?? jako osoba po 60 tez moze wybral bym Floride aby doczekac godnej starosci, ale osobiscie dla mnie CA, ma duzo do zaoferowania.
gosc_ac7d6 2012-05-27 11:26   
gosc_ac7d6 - Profil gosc_ac7d6
wole 100 razy Floryde. LA jest naprawde ostro przereklamowane.
gosc_a41eb 2012-05-27 10:00   
gosc_a41eb - Profil gosc_a41eb
USA przereklamowane są to prawda, tak samo jak przereklamowany jest Paryż, Dubaj, Amsterdam, Toronto, i wiele wiele innych miejsc. Każdy wybiera to co lubi. Mnie osobiście uderzyła w tej relacji rzeczywistość. W odróżnieniu od innych tego typu artykułów widać że autor opisał rzeczywistość taką jaka ona jest bez " lukru i pudru". Mieszkałam w L.A. ponad 3 lata i choć od tego czasu minęły kolejne 3 lata L.A. jest takie samo, przereklamowane. W USA jest bardzo dużo ciekawych i godnych polecenia miejsc. Nie koniecznie te najbardziej znane są tego wyrazem. A sama relacja jak najbardziek ok!, i oby więcej takich rzeczywistych relacji!.
gosc_ed017 2012-05-27 07:27   
gosc_ed017 - Profil gosc_ed017
Generalnie to USA jest mocno przereklamowane. Oczywiście jest kilka fajnych miejsc godnych polecenia ale świat jest tak wielki, że lepiej wybrać się w inną strone i zobaczyć jego różnorodność. USA dzięki rewelacyjnemu PR stworzyło wspaniałe wyobrażenie tego kraju, które jest rozczarowująco boleśnie weryfikowane gdy widzimy to na własne oczy a nie w filmie. Z powodu ograniczeń wizowych naprawdę warto odwiedzić inne egzotyczne perełki, gdzie czekają na polskich turystów i nie wymagają wizy. Pozdrawiam odkrywców "American Dream" :-)
skyteam 2012-05-27 04:05   
skyteam - Profil skyteam
US 101, czyli tak zwana stara 1, to najlepszy pomysl zeby przejechac sie z LA do SF, zajmuje prawie 8 godzin ale naprawde warto. Dla ludzi o mocnych nerwach polecalbym pokonac ta droge wieczorem kiedy jest ciemno i nie widzisz drogi gdzie jedziesz, zwlaszcza gdy w ostatniej chwili zza skarpy masz zakret :-) P.S jeden tylko minus tej drogi to ze nie ma toalet wzdluz drogi !!
chandler 2012-05-27 00:59   
chandler - Profil chandler
W pełni zgadzam się z przedmówcami. L.A., a zwłaszcza Hollywood, to jeden wielki zawód. Santa Monica jeszcze daje radę - polecam spacer promenadą do Venice Beach. Niemniej jednak San Francisco jest bez porównania lepsze. A skoro mowa o SF, to o ile autor artykułu sugeruje podróż samolotem, to - jeśli macie czas - ja osobiście polecam samochód i wybór trasy (U.S. 101) wzdłuż wybrzeża (a nie autostradą Interstate 5 w głębi lądu). Trasa jest długa, niezbyt szybka i momentami męcząca (kręte drogi na pograniczu gór i morza) ale widoki są piękne i wręcz niezapomniane.
bukaj 2012-05-26 22:05   
bukaj - Profil bukaj
Świetna relacja, dobrze wiedzieć ,że LA to takie rozczarowanie, ja również sądziłem ,że to jakieś niesamowite,magiczne ,miejsce .
4tech 2012-05-26 13:59   
4tech - Profil 4tech
autor, masonerii nie widział;) a samo LAX rozczarowuje bardzo:) co do lotniska to autor widział o wiele bardziej zaniedbane porty lotnicze a samo LAX się rozbudowuję o kolejny terminal:)
gosc_b1382 2012-05-26 11:46   
gosc_b1382 - Profil gosc_b1382
Los Angeles jest miastem aniołow tylko z nazwy.To miasto jest głowną siedzibą masonerii w USA czyli wyznawców Lucyfera.
gosc_30e90 2012-05-26 00:19   
gosc_30e90 - Profil gosc_30e90
zgadzam sie w 100%
gosc_563a6 2012-05-25 20:26   
gosc_563a6 - Profil gosc_563a6
tia, Compton i relacji by nie było :P
gosc_f2c83 2012-05-25 19:22   
gosc_f2c83 - Profil gosc_f2c83
Było pozwiedzać Compton :)
gosc_3bc9e 2012-05-25 18:28   
gosc_3bc9e - Profil gosc_3bc9e
bardzo przydatna relacja! Fajnie się czyta takie mareriały, oby więcej takich relazji z tego cyklu. A tak na marginesie do postu poniżej, mnie akurat Universal Studio średnio interesuje i raczej ulegenę sugesti wizyty w Las Vegas tym bardziej że ceny za wynajm samochodu są " śmiesznie niskie" ;) powedzenia
gosc_eee74 2012-05-25 17:50   
gosc_eee74 - Profil gosc_eee74
Dobze ze lotniska LAX nie pokazales bo tam jeat taki syf ze sie za glowe mozna zlapac.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy