Lotnisko Chopina drogie? Nieprawda

Lotnisko Chopina drogie? Nieprawda "Warszawskie Lotnisko Chopina jest najdroższym w Polsce i jednym z najdroższych w całej Europie. Szansą na tańsze latanie dla mieszkańców stolicy będzie oddane do użytku w przyszłym roku lotnisko w Modlinie, które już pozyskało Ryanaira i nie ustaje w dalszych staraniach" - pisze Martin Stysiak  w artykule "Warszawskie Okęcie omijają podróżni i przewoźnicy. Duża szansa dla...
31/10/2011 16:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ktgracz 2011-11-03 17:19   
ktgracz - Profil ktgracz
Syndrom Okęcia: rzecz dzieje się jakieś 10 lat temu, znajomy odwozi na lotnisko trzech kumpli na lot do Paryża. Jeden z nich ma w kieszeni resztki (40-50zł) złotówek, więc uznał pójdą czegoś się napiją, pogadają przed odlotem. Zamówili 3 kawy, dwa piwa. Na koniec kawałek szarlotki. Rachunek poproszę! Pani przynosi 110zł :-)
ktgracz 2011-11-03 17:04   
ktgracz - Profil ktgracz
Może Europa środkowo-wschodnia ma takie nawyki (strzyc pacjenta, bo i tak tu drugi raz nie wróci!) i mają/ będą mieć dalej zamiast kultury restauracyjnej (regularne jedzenie poza domem), figę z makiem ;P // Dla przykładu lotnisko (w czasach, gdy 1Eur=3.8zł) FNC kawa 0.8Eur. Kawa w city-center małej-lizbony 1.2Eur. Kawa drożej niż w Warszawskiej restauracji,(2-2.5Eur) tylko na pułapie 40 000 stóp, np. EasyJet było wtedy 4Eur.
hops 2011-11-03 09:55   
hops - Profil hops
@mietek, racja! to wszystko wina ULCu :D ;)
mietek 2011-11-02 12:47   
mietek - Profil mietek
A brak nowych połączeń to pewnie wina urzędu lotnictwa, który blokuje innych przewoźników, a nie PPL.
mietek 2011-11-02 12:46   
mietek - Profil mietek
Ceny są wysokie, ale i tak są chetni, więc chyba im się opłaca, tak więc nie obniżą, ale to chyba nie o tym był ten artykuł. chodzi o to, że kolejny pismak z wyborczej wypisuje bzdury bezkranie. Rzeczywiście ta gazeta, portal, są czasem wybiórcze...dane z 2006 roku...
4tech 2011-11-02 10:54   
4tech - Profil 4tech
ceny w restauracjach są wypadkową cen najmu powierzchni lokalu, a te na Okęciu są astronomiczne. Oczywiście jest to jedna z przyczyn tak wysokich cen w lokalach na WAW ale nie tylko.
hops 2011-11-02 10:00   
hops - Profil hops
nie bardzo rozumiem przerzucania się rewelacjami na temat cen w restauracjach na lotnisku. piszecie tak, jakby dyrektor Marzec albo dyrektor Nalej serwowali osobiście kanapki po 30 PLN za sztukę. kawiarnie, restauracje, etc. są własnością firm niezależnych od PL więc dywagowanie na temat opłat dla linii, a gastronomii są zupełnie nietrafione.
humbak 2011-11-01 20:58   
humbak - Profil humbak
'Tomasza Kułakowskiego, który przedstawiany jest jako niezależny ekspert branży lotniczej.' BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA
gosc_30c4a 2011-11-01 14:00   
gosc_30c4a - Profil gosc_30c4a
Popieram z tym fastfoodem- ceny w restauracjach są zaporowe... wydawało mi się że mili tam BurgerKinga w T2 otworzyc, ale nie wiem co się stało... na każdym większym lotnisku jest wybór- podam przykład Amsterdam. W terminalu znajdują sie obok restauracji także BurgerKing, Hema i Albert Heijn To Go z cenami takimi jak poza terminalem, więc masz wybór... w Warszawie też powinno tak być- jak będziesz chciał to pójdziesz do restauracji- nie to zjesz jakiegoś taniego fast fooda...
gosc_816c1 2011-11-01 13:51   
gosc_816c1 - Profil gosc_816c1
Z jedym polemizowac się nie da, że fachowej wiedzy Pan Kułakowski nigdy nie miał.. ot taki chłopek roztropek..
marecki 2011-11-01 12:26   
marecki - Profil marecki
No ale chyba problem "taniości" w tym wpadku dotyczy czegos innego, niż cen w lotniskowych kawiarniach i restauracjach. Z resztą jest spora grupa pasazerów, która z tych usług nie korzysta, a mimo to lata z WAW (chyba oczywiste jest, że nikt nie podejmuje decyzji o skorzystaniu lub nie z oferty lotniska na podstawie poglądu na ceny w sklepach i punktach gastronomicznych).
pcharasz 2011-11-01 11:52   
pcharasz - Profil pcharasz
Rzeczywiście, ceny w restauracjach są mało zachęcające, a nawet wyższe niż na wielu lotniskach w zachodniej Europie, a szczególnie na stołówce w buraczkowej części terminala. Talerz zupy za 20zł? haha. Nigdy tam złotówki nie wydąłem i w sumie nie widać by był olbrzymi ruch, ożywia się gdy jakiś lot jest spóźniony i linie daje bony na żarcie. Myślę, że otworzenie jakiegoś fastfood-u typu McDonalds, z cenami jak poza lotniskiem, zrobiłoby w WAW wielką furorę.
jsg 2011-11-01 11:40   
jsg - Profil jsg
marqoos_pl: z podobmi relacjami cenowymi spotkałem się poza WAW na SBZ, OTP, TIA, LED, VAR, SOF. Jak widać taka przypadłość tej częsci Europy.
marqoos_pl 2011-11-01 10:59   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Restauracje na lotnisku w WAW mają ceny kosmiczne. To samo sklepy. Wiem, że zazwyczaj ceny są wyższe niż "w mieście", ale w tych przypadkach zupełnie przesadzają. Chyba na każdym innym europejskim lotnisku można zjeść coś DUŻO taniej niż w WAW. Hm... W sumie zapominam, lotnisko Chopina jest centrum Europy (z którego żadna poważna linia lotnicza nie uruchamia nowych połączeń). Znowu się czepiamy. Lotnisko jest tanie i tyle (zarówno dla linii, jak i pasażerów).
gosc_34199 2011-11-01 09:17   
gosc_34199 - Profil gosc_34199
nie wiem jak opłaty lotniskowe, ale sklepy na Okęciu są drogie- nie wspominając o restauracjach...
jjemiolo 2011-11-01 01:39   
jjemiolo - Profil jjemiolo
madej: oczywiscie ze nie chodzi o Modlin. Porownywac Okecie i Modlin nie ma sensu. Ja rozumiem ten tekst jako dyskusja ze WAW nie jest drozsza od innych sasiednich lotnisk: PRG, BUD, etc. A ten tekst niczego nie udowadnia, poza stwierdzeniem ze WAW nie jest drozsza. Czekam na konkrety.
madej 2011-10-31 20:42   
madej - Profil madej
jjemiolo: juz pisałem, że te dwa lotniska nie sa do porównania. modlin będzie mozna porównac z innym lotniskiem dla LCC np w niemczech czy w UK a Okęcie trzeba porównywac z innymi lotniskami dla tradycyjnych linii lotniczych. Porównanie okęcia do modlina ma sie nijak. To tak jakbys porównywał LHR z Luton lub Frankfurt z lotniskiem Hahn oddalonym kilkadziesiat km od frankfurtu.
jjemiolo 2011-10-31 20:18   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Poki co ten tekst niczego nie wyjasnia. Zadnych danych ani porownan. Takie "on powiedzial ona powiedziala". Panowie zacznijcie byc konkretni jesli zalezy wam na wyjasnieniu lub chociazby objasnieniu.
madej 2011-10-31 19:02   
madej - Profil madej
autor cytowanego artykułu zapomniał, że modlin będzie lotniskiem dedykowanym innego rodzaju lioniom lotniczym i pasażerom. Bedzie dedykowany głownie tanim liniom lotniczym i czarterom a Okęcie głownie tradycyjnym liniom lotniczym, więc nie można porównywac jednego z drugim. To tak jakby napisać lotnisko Heathrow najdroższym lotniskiem w Londynie i dlatego Ryainair musi latac na Luton badz stansted. To oczywista bzdura. Bazując na przykładzie londynu możemy powiedzieć, że Okęcie to będzie LHR a modlin do Luton lub stanted i nie wiem czy jest nad czym się rozpisywać. Obu lotnisk nie da się porównac tak jak pisałem bo beda dedykowane róznym kategoriom linii lotniczych.
gosc_bc669 2011-10-31 17:38   
gosc_bc669 - Profil gosc_bc669
a jak to wygląda w porównaniu z Europą Środkowo Wschodnią. Lotnisko Chopina nie pozyskało Ryanaira tylko jak już Modlin może ewentualnie, bo jak na razie są tylko plany a jak to jest z Ryanairem to jak wiadomo, że na planach się może skończyć bo w ostatnim momencie wyskoczą z dopłatami. Tak z ciekawości najtańsze lotnisko oferuje system zniżek i rabatów i nadal nic nowego do nas nie lata tylko z droższej Pragi? Szukam jakiegoś logicznego wytłumaczenia Wy macie jakieś pomysły?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy