Ożywienie na polskim niebie

Ożywienie na polskim niebie Działo się... Po ponad 2 latach stagnacji na polskim niebie, ostatni tydzień przyniósł znaczne jego ożywienie. Dawno aż tyle w branży lotniczej się nie działo. A to dopiero początek... Zwiększona aktywność Ryanaira Po sześciu latach obietnic baza operacyjna Ryanaira we Wrocławiu stała się faktem. Od marca pasażerowie będą mogli bezpośrednio polecieć m.in. na Kretę,...
23/10/2011 21:11   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pengos 2011-10-27 00:32   
pengos - Profil pengos
Oj tam, kiedyś była "baza" centralwings w KRK z jednym samolotem :)
gosc_b7ac4 2011-10-26 09:41   
gosc_b7ac4 - Profil gosc_b7ac4
Naprawdę nocleg dwóch samolotów Ryanaira to już BAZA???
gosc_a1a70 2011-10-24 20:43   
gosc_a1a70 - Profil gosc_a1a70
Ja mysle tak, w Modlinie Ryanair bedzie napewno (nawet jesli by nie mialo byc ich bazy- co jest malo prawdopodobne), natomiast nie bedzie tam WizzAir'a. Na powstajacym lotnisku w Swidniku (obstawiam) bedzie troche na odwrot, Ryanair moze miec tam zaledwie kilka tras lub moze wcale nie latac, ale za to WizzAir powinien sie zadomowic i to na stale, newet ze swoja baza. Tylko ze WizzAir wogole zmienia taktyke, zamiast Polski stawia na Rumunie i tam prowadzi swoja ekspansje z lotami i bazami, wozac cyganow do Luton albo do Hiszpani na truskawki. Mnie jednak bardziej martwi Okeci, lotnisko niby duze - jedno z wiekszych w tej czesci Europy Srodkowej a brak prestizowych polaczen i linii tj. Etihad Airways, Emirates, Air China, American Airlines, poboznym zyczenie byl by nawet Qantas (chociaz z miedzyladowaniem w Warszawie po drodze gdzies do Niemiec i spowrotem w jakis inny dzien). Najlepszym wzorem (niestety nie w Polsce) dla mnie jest lotnisko we Wiedniu. Oczywiscie nie ma co porownywac Wiednia do Warszawy (bo ta, w tym zestawieniu wypada blado), ale Wiedenske lotnisko oprocz Austriakow, obslguje rowniez Czechow, Slowakow i Wegrow i z racji wiekszej ilosci pasazerow obslugiwanych na Vienna Airport, nikt nie wpadl na pomysl budowy drugiego lotniska za stolica. Tylko spojrzcie na ich zestawienie operujacych linii lotniczych: zobacz link
krystek 2011-10-24 16:52   
krystek - Profil krystek
Jestem przekonany,że to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości dla KRK. W marcu K2 otrzyma kilkananście nowych samolotów...
usuniety 2011-10-24 15:49   
usuniety - Profil usuniety
nederland, ale chyba cargo?
nederland 2011-10-24 12:26   
nederland - Profil nederland
Z Poznania od jutra będzie latał Emirates i nikt o tym nie wspomina :D
as77 2011-10-24 10:39   
as77 - Profil as77
Mysle, ze dla kazdego lotniska to jego nowinki sa najwazniejsze. Krakow bardzo chetnie zobaczyl by u siebie baze FR, tak jak WRO chcialby loty do Moskwy. Ktore info wazniejsze? Trduno powiedziec, ciekawe, jak dlugo utrzyma sie moskiewskie polaczenie... Zeby nie bylo jak z Kijowem. Moim zdanie, baza FR, mimo, ze narazie mala, chyba jest wiekszym ruchem linii lotniczych. Oby ta baza sie niedlugo rozwinela :D
humbak 2011-10-24 00:15   
humbak - Profil humbak
Ja też się zgodzę, ze niusem jest SU w KRK, a nie jakaś tam "baza" FR w WRO. Proporcje sa dosyć ważne, Panowie (i Panie).
jjemiolo 2011-10-24 00:10   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Generalnie jakikolwiek rozwoj siatki to dobra wiadomosc. Jesli nawet czesc z nowych tras nie wytrzyma dlugo swiat sie nie zawali. Tak samo jest nawet na najsilniejszych rynkach. Za ozywienie posadzalbym w znacznym stopniu przyszloroczne Euro. Nie tylko bedzie pare meczow ale wyglada na to ze chyba wiekszosc druzyn bedzie u nas mieszkac, co jest lakomym kaskiem dla linii, chocby nawet czasowo. A bazowanie jednej maszyny we WRO, KRK, czy GDN to niekoniecznie rewelacja, ale potwierdzenie rzeczywistosci naszego potencjalu. Dla mnie to jedynie potwierdzenie normalizacji naszego kraju. Nie powinno byc gorzej.
lmajchrowski 2011-10-24 00:09   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Jak dla mnie loty z Krakowa do Moskwy to swietna wiadomosc zwlaszcza ze Aerofłot oferuje naprawde tanie bilety do wielu miast w Azji a to duzy plus. Co do Ryanair to jest jak z pijawka jak juz wyssa tyle ile trzeba to zwina baze i tyle po nich zostanie.
gosc_84471 2011-10-23 23:39   
gosc_84471 - Profil gosc_84471
pcharasz: A kto wiecej pasazerow przewiezie fr czy su? co do su w krk to nie wiadomo jak dlugo to polaczenie bedzie funkcjonowalo, fr we wro z pewnoscia bedzie funkcjonowalo i z pewnoscia sie rozwijalo
pcharasz 2011-10-23 23:31   
pcharasz - Profil pcharasz
Czy ja wiem czy baza francy to taki największy nius, fajnie że zbazują ten jeden samolot i Kreta czy Malta bardzo cieszą, ale jednak - Aeroflot w KRK 7x dziennie to duża gratka :)
tadeo64 2011-10-23 23:27   
tadeo64 - Profil tadeo64
Ciekawe ile ryanair wociągnie forsy od władz Wrocławia. Baza z jednym samolotem to kpina. Postawią we WRO tę maszynę żeby wydoić naiwnych urzędasów i nas też.
matbit 2011-10-23 23:26   
matbit - Profil matbit
Z Walencji jak na razie nie ma w rozkładzie lotów z/do Polski.
mefex 2011-10-23 23:21   
mefex - Profil mefex
Tyle dobrych wiadomości z jednym tygodniu, a największa z nich to pierwsza baza Ryanair. Oby więcej takich tygodni jak ubiegły!
nederland 2011-10-23 23:07   
nederland - Profil nederland
ryanair to szm**a. niech zagrają wreszcie fair.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy