Rumunia: Między orientem a zachodem

Rumunia: Między orientem a zachodem Kraj w którym tradycja łączy się z nowoczesnością, kultura europejska z wschodnią - tak pokrótce można opisać Rumunię. I koniecznym jest tu dodanie, że myli się ten, dla którego Rumunia to tylko wszechobecna bieda, brudne ulice i niebezpieczne zaułki. Rumunia przede wszystkim urzeka pięknymi krajobrazami, różnorodnością architektoniczną oraz kulturową. Myśląc o Rumunii...
03/11/2011 15:29   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
andrzejtoulon 2011-11-05 06:42   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Rzeczywiscie artykul zacheca do odwiedzenia tego kraju, kiedys rowniez widzialem program na francuskiej TV o delcie Dunaju (cos pieknego)A co do uprzedzen i stereotypow to myslalem ze tylko francuzi sa specjalistami od tego.Kiedy zachecam ich do odwiedzenia Polski to odpowiadaja "A po co do Polski, co tam jest ? Wolimy do Maroka bo tam oprocz biedy mamy jeszcze egzotyzm i cieply klimat"Zalezy kto co widzi w slowie "bogactwo" danego kraju :)
spider_85 2011-11-04 18:55   
spider_85 - Profil spider_85
Ciekawy artykuł! Już od 3ech lat się tam wybieram, mam nadzieję że w końcu mi się to uda. Wtedy napiszę Wam czy faktycznie taka tam bieda i brud jak np u nas w większości miast :p ;)
blava 2011-11-04 16:59   
blava - Profil blava
Calkowicie nie wiem o coWam chodzi. Rumunia jest mega ciekawa tylko trzeba troszke po niej pojezdzic a nie tylko Bukareszt i zamek Drakuli ktory jest najmniej ciekawy. Polecam Couchsurfing po Rumuni a zobaczycie co to znaczy goscinnosc .
nederland 2011-11-04 15:58   
nederland - Profil nederland
farmazony srarmazony pokaż się to będę dyskutował :D
gosc_1249d 2011-11-04 13:42   
gosc_1249d - Profil gosc_1249d
@nederland: identyczna opinie ma np w Niemczech Polska. Dla Niemcow to to samo co dla ciebie Rumunia. Samochody gina w Polsce nagminnie. Heute gestohlen, morgen in Polen. Wiec nie wypisuj tu farmazonow.
hops 2011-11-04 13:20   
hops - Profil hops
@nederland Łata jako ochłap no w porównaniu do Złotówki na pewno, tylko, że przeochłap :P
gosc_d4d01 2011-11-04 13:09   
gosc_d4d01 - Profil gosc_d4d01
mietek: Zachęcam do wybrania się, ale tanio w Rumunii było 10 la temu. Dla nederlanda to może być szok, ale ceny są takie same jak w Polsce. Dlatego raczej nie ma się co nastawiać na full wypas za pół darmo. Ale mimo to warto. Zwłaszcza jeśli chce się zobaczyć inną Europę.
mietek 2011-11-04 13:08   
mietek - Profil mietek
Dlatego mówie, że nie ma co się tak pastwić nad Rumunią, bo u nas jest często równie słabo. Jak tam hameryką też się nie podniecam za bardzo, ale podałem ją tylko jako przykład myslenia o Polsce.
gosc_a94e5 2011-11-04 12:41   
gosc_a94e5 - Profil gosc_a94e5
nederland: Artykuł był o tym co warto zobaczyć, a nie czego unikać. To samo znajdziesz i u nas. Biedę, kradzieże i łapówki. My też nie od razu byliśmy w Schengen. I było dla nas zamknięte wiele rynków. Rumunia jest piękna, offowa i popularna, choć faktycznie nie wśród zapyziałych Polaczków.
marecki 2011-11-04 12:29   
marecki - Profil marecki
mietek: dwie uwagi do tego co napisałeś: po pierwsze, wystarczy w sumie wyjechać w PL z dużego miasta, a zwłaszcza na scianie wschodniej (ale nie tylko tam), żeby zobaczyć biedę, po drugie : niedemonizujmy USA: bo tam jest tyle dziadostwa i biedy, że cala Europa to za malo, żeby to zmieścić
nederland 2011-11-04 11:55   
nederland - Profil nederland
dlatego panowie pisałem o tej magicznej linii dzielącej europę :D
mietek 2011-11-04 11:33   
mietek - Profil mietek
Ja osobiście nie byłem, ale kolega był w tym roku w Rumunii 2 tygodnie i mówił, że na początku bieda razi, ale potem już nie jest tak źle. Ja bym ich tak nie oceniał, bo oni też są daleko w tyle za europą zachodnią jak my. A w USA to myślicie, że jak postrzegają Polskę? Nie lepiej niż niektórzy tutaj na forum Rumunię. A skoro tanio to może teraz warto tam pojechać?;-) Ja bym się chętnie wybrał.
kamyk 2011-11-04 10:27   
kamyk - Profil kamyk
nederland@ dalej głupoty pleciesz, PKB i poziom życia to spadek do dawnym podziale europy na dwa obozy, do tego Słońce Karpat zrobił swoje, oczywiście jest tam bieda, a sam Bukareszt jest mocno zaniedbany, ale jest mnóstwo perełek między innymi opisany pałac Peles czy austro-wegierskie miasta na zachodzie. zachłystujesz sie Europą zachodnią masz takie prawo, ale pamiętaj że to mainstream, a rzeczy offowe jak Rumunia tez mogą byc piękne ;)
antyoszolom 2011-11-04 10:09   
antyoszolom - Profil antyoszolom
Oj żyjecie stereotypami... Rozumiem, że w Polsce też nie ma kradzieży i oszustw :D? Trzeba się wszędzie pilnować... Mnie ostatnio chcieli przekręcić w Waw w knajpie i co mam się wybrowadzić od razu z Polski lub pisać, że polacy to kanciarze? PRzecież wiadomo, że to odsetek. Tak samo jak u nas czy w Rumunii mogą cię przekręcić w USA, UK, Niemczech, Francji itd.
waw-gru 2011-11-04 09:49   
waw-gru - Profil waw-gru
@ nederland - racja kolego. a rumuni to w większości złodzieje i oszuści, w Afryce nie próbowali mnie tak bezczelnie przekręcić jak tam. do tego brzydkie i koszmarnie ubrane kobiety... szkoda urlopu i pieniędzy na taki kraj, tym bardziej że LOT w promocji ma w tej samej cenie w przyjemniejsze miejsca..
gosc_c4339 2011-11-04 07:27   
gosc_c4339 - Profil gosc_c4339
Bardzo ciekawy artykuł. Gorąco zachęcam do odwiedzenia Rumunii. Piękny kraj. Gościnni ludzie. Dobra kuchnia.
nederland 2011-11-04 01:20   
nederland - Profil nederland
nie zamierzam się sprzeczać. niestety nie wykorzystujemy swoich szans. marnujemy państwo, środki i samych siebie. magiczna bariera dzieląca europę jak najbardziej aktualna. na lewo? euro, reakcja, możliwości, na prawo, słabe waluty, ochłapy, możliwości :) nie wciskajcie kitu jaka to rumunia jest piękna, z jakiegoś powodu odstrasza turystów, nigdy nie słyszałem, by było ich tam wielu. poza tym moja firma straciła już 12 samochodów w historii swojego istnienia. w tym 9 na terenie rumunii :D
michalb 2011-11-04 01:11   
michalb - Profil michalb
a Polska jest krajem mlekiem i miodem płynąca. Bukareszcie nie ma tyle śmierdzących bezdomnych co w Warszawie na Centralnym. Chodniki i ulice tez są czyściejsze niż w Wawie
nederland 2011-11-04 00:36   
nederland - Profil nederland
no raczej nie głupoty. skądś ich pkb się bierze, skądś zamknięcie rynku pracy dla rumunów się bierze, skądś się wzięło to, że nie są w schengen. ah te moje głupoty :D
waw-gru 2011-11-04 00:10   
waw-gru - Profil waw-gru
Byłem ostatnio w Bukareszcie, brud, smród i ubóstwo. Za karę pojechaliśmy ich dzisiaj 3:1 :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy