Koniec opóźnień na Okęciu?

Koniec opóźnień na Okęciu? Zarząd PLL LOT i Związek Zawodowy Personelu Pokładowego podpisały porozumienie w sprawie czasu pracy - przewoźnik poinformował w piątek. Porozumienie kończy postępowanie mediacyjne i trwający od kilku miesięcy spór zbiorowy. Porozumienie reguluje kwestie dodatkowego urlopu wypoczynkowego, który zastąpi dotychczas organizowane przez LOT tzw. obozy kondycyjne dla stewardów...
01/07/2005 15:51   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_trd 2005-07-05 16:55   
gosc_trd - Profil gosc_trd
Coz, niektorzy musza sie przechwalac gdzie byli i gdzie spia, bo widocznie brakuje im docenienia w prawdziwym swiecie. Byc moze musza sobie to rekompensowac w malym wirtualnym swiatku tej strony internetowej. Przeciez w Szwecji albo w Norwegii nikt nie zemdleje z wrazenia, gdy uslyszy o Kuala Lumpur, nie wspominajac o hotelu The Regent. Zwlaszcza, gdy uslyszy to od osoby pochodznia polskiego, bo w Skandynawii (zwlaszcza poludniowej) jestesmy niestety znani z innych cnot. Dlatego trzeba zabiegac o aplauz gdzie indziej. Tyle moich psychologicznych dywagacji na dzisiaj.
marqoos_pl 2005-07-05 15:56   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Najlepiej to teraz wszyscy zacznijmy się przechwalać, gdzie jesteśmy, co jedliśmy, gdzie pójdziemy za 5 min na zakupy... Rzeczywiście... To dopiero jest inteligentne...


A opóżnienia na Okęciu to (może) znikną, jak będzie oddany do użytku nowy terminal i wszystko będzie działało jak należy.
chris 2005-07-05 15:40   
chris - Profil chris
Komentarz odnosil sie do Okecia , no ale coz ...
zosia 2005-07-05 14:52   
zosia - Profil zosia
Tradycyjnie inteligentny komentarz Chrisa:-)Lepiej ta wiocha niz ogladanie samolotow z rowerka na lotnisku w Pyrzowicach. Premier wlasnie udal sie z cala delegacja na kolacje:-) Czy Chris juz nadgryzl kanapke zrobiona o godzinie 6 rano?
gosc_GS 2005-07-05 13:42   
gosc_GS - Profil gosc_GS
Zosia, jednak przedyskutuj kanapki zrobione w domu ;) (to apropos posta z Singapuru) i nie degustuj na forum poprawiajac wszystkich :D
chris 2005-07-05 11:31   
chris - Profil chris
ale wiocha :(
zosia 2005-07-05 04:43   
zosia - Profil zosia
Kilka dni mnie tutaj nie bylo a juz dyskutujecie moja cnote:-) Drodzy forumowicze i Moderator:gorace pozdrowienia z Kuala Lumpur i hotelu The Regent gdzie na pietrze 12 mieszka premier Belka.Ja mieszkam na ostatnim pietrze,19stym i patrze z gory na caly swiat:-) Zycze wszystkim, przede wszystkim Templer,udanego dnia pracy.Osobiscie udaje sie na zakupy w kompleksie pod The Twin Towers!Jeszcze raz:gorace pozdrowienia! I nie zapomnij starego powiedzenia Templer:kto rano wstaje,temu Pan Bog daje!oraz: Bez pracy nie ma kolaczy!!!!!!
raf 2005-07-03 14:04   
raf - Profil raf
moze jestem nudny,ale gdzie zapowiadane nowe polaczenia wizza,gdzie baza w gdansku?czy nie doczekam sie polaczenia gdansk-paryz!!!?
gosc_dunka 2005-07-03 10:44   
gosc_dunka - Profil gosc_dunka
KrisG Katowice dają rade bez pomocy PPL rozwineli się i nadal się rozwijają z pomkocą WIZZA - niech tylko wiz poprawi te opłaty lotniskowe i bedzie wporzo :)
krisg 2005-07-03 10:33   
krisg - Profil krisg
Chris: Właśnie nie wiem co jest przyczyną, że tak często odwołują lot WAW-KTW (i pewnie powrotny też). Brak obłożenia? Może... Chociaż jak był jeszcze ten lot popołudniowy to widziałem, że zawsze troche ludzi do samolotu wsiadało. Ten rejs został zlikwidowany, prawdopodobnie, z powodu przesunięcia samolotów do Centralwings.
Co więcej, agent z biura podróży mówił mi, iż przedstawiciel(e) LOTu wspominali coś o przeniesieniu się do Krakowa. Może chcą w ten sposób zniechęcić pasażerów do latania z KTW a potem pod pozorem słabego obłożenia zlikwidować połączenie?! Trochę spiskowa teoria dziejów ;), ale nie zapominajmy, że LOT ciągle jest (w większości) państwowy. Dodatkowo w lotnisku w Katowicach PPL posiadają jedne z mniejszych udziałów spośród polskich lotnisk.
Przykład: Pare dni temu, bagażowi w Wawie nie potrafili się wyrobić (plus słaba pogoda spowodowała opóźnienia), więc na odstrzał poszedł wieczorny lot do KTW - ludzi wieźli do Katowic autobusem... Przecież: 1. miedzy 22 a 23 jest kilka lotów krajowych. 2. znowu o tej porze nie ma już takiego ruchu na Okęciu, żeby nie mogli się wyrobić. Takie jest moje zdanie o tym...
chris 2005-07-03 01:26   
chris - Profil chris
Stenus : o tak to jedyna cnota Zofiji ;)
humbak 2005-07-03 01:17   
humbak - Profil humbak
Apeluję do Chrisa, Zofiji i Templara, aby jednak nie złośliwili się na siebie mocno. Jakkolwiek uwielbiam Wasze komentarze, bo wprowadzają barwność na forum, ale jednak przesadzacie czasami.
Chris, umiejętność latania tanio klasą biznes, to także cnota...
chris 2005-07-03 00:21   
chris - Profil chris
Stenus : Jak to nie wiesz w jakiej dziedzinie ? ... w 'wyzszej' oczywiscie ;), tylko jej sie adresy po.... bo to serwis o tanim lataniu. A co do nauczycieli to nasunelo sie samo , piszac tutaj to tak jakbym dyktando pisal, a oni nie slyszeli o czyms takim jak netykieta o tolerancji i zwyklej po prostu kulturze niewspominajac.
Cecha zlosliwosc odnosila sie wiec nie do ogolu nauczycieli ale do pana wychowawcy Templara i pani nauczycielki ( nauczania poczatkowego ) Zofiji . Kurde tez jestem chyba zlosliwy .. ;)
humbak 2005-07-02 23:59   
humbak - Profil humbak
A ad rem tematu, to zamierzam napisać do LOTu kąśliwą epistołę (wyrażającą moją jadowitość, złośliwość i inne ohydy z puszki Pandory) za to, że do i z Wrocłąwia spóźnili mi się tak cholernie, że nie zdążyłem na nic.... Niech mi teraz za to zapłacą!
humbak 2005-07-02 23:58   
humbak - Profil humbak
Chris: Mogę zapewnić Cię, że Templar nie pracuje w szkolnictwie, ani nie jest korektorem. Natomiast potwierdzić mogę, że jest mega złośliwy! :o)
Co do Zosi, to poza tym, że lata dużo THAI, to nie wiem w jakiej dziedzinie pracuje.
Poza tym wypraszam sobie! Ja pracuję w szkolnictwie, co prawda wyższym, ale zawsze i nie uważam, żeby tam ludzie byli złośliwi. :P Złe doświadczenia?
chris 2005-07-02 23:53   
chris - Profil chris
Gosc_KrisG : Dzieki za interesujacego PDFa. Faktycznie bardzo czesto ostatnio odwoluja ten lot Wwa - Kce. Ciekawe jakie przyczyny ? Brak oblozenia ?
chris 2005-07-02 23:52   
chris - Profil chris
Gosc_KrisG : Dzieki za interesujacego PDFa. Faktycznie bardzo czesto ostatnio odwoluja ten lot Wwa - Kce. Ciekawe jakie przyczyny ? Brak oblozenia ?
chris 2005-07-02 23:44   
chris - Profil chris
Templar : nie jestem analfabeta ani dyslektykiem. Jezeli znajdiesz w moim txt bledy jezykowe wiedz ze wynikaja ze zmeczenia i zwyklego niedbalstwa.
Templar i Zosia : Przestancie komentowac kazdy przecinek i uproszczenie w moich wypowiedziach bo to jest po prostu dziecinnne. Jak czegos nie napisalem to zapewne nie wiem tak ? Jak napisalem Sztokholm a nie Nynashamn to z powodu uproszczenia ale widac powinniscie pracowac w szkolnictwie albo jako jakis korektor w dodatku zlosliwy brr.
Zosia dodajac uwage o pociagu z Katowic nie zrozumiala nawet intencji mojej wypowiedzi o promie no ale coz ... Oczywiscie wydzwiek pozdrowien z Singapuru jest typowy dla ludzi z klasa ... ;)
templar 2005-07-02 16:04   
templar - Profil templar
do moderatora (i Zofii) - jestem spokojny! a moja ostatnia wypowiedź to wyraz szczerej zazdrości i absolutnie nie wynika z niecheci czy jakichkolwiek negatywnych emocji wobec zosieńki (której komentarze uwielbiam). moderator co prawda zagwiazdkował jeden wyraz w moim poprzednim wpisie, wyrażający ciężką i kiepsko opłacaną pracę ale już trudno :-)
gosc_KrisG 2005-07-02 15:38   
gosc_KrisG - Profil gosc_KrisG
Chris: szczególnie interesująca jest ta część (ze strony Federacji konsumentów: link):

"Prawo do odszkodowania za niemożność kontynuowania podróży

Stawki zależą od odległości do ostatniego portu, do którego pasażer przybędzie spóźniony na skutek odmowy przyjęcia na pokład bądź odwołania lotu:
250 euro w przypadku rejsów do 1 500 km (125 euro, jeśli przewoźnik zaproponuje inny rejs pozwalający dotrzeć do celu nie później niż dwie godziny niż wskazano na zakupionym bilecie);
400 euro w przypadku rejsów wewnątrz UE powyżej 1 500 km i między 1 500 a 3 500 km w przypadku rejsów poza UE (200 euro, jeśli przewoźnik zaproponuje inny rejs pozwalający dotrzeć do celu nie później niż trzy godziny niż wskazano na zakupionym bilecie);
600 euro dla pozostałych rejsów (300 euro, jeśli przewoźnik zaproponuje inny rejs pozwalający dotrzeć do celu nie później niż cztery godziny niż wskazano na zakupionym bilecie).
Odszkodowanie powinno zostać wypłacone gotówką, przelewem bankowym, bankowym transferem elektronicznym lub czekiem bankowym. Czeki podróżne i / lub inne formy wchodzą w grę tylko na podstawie pisemnej zgody pasażera. "


Może w końcu LOT coś zrobi z tym swoim żenującym połączeniem do Warszawy. Przecież ostatnio odwołują co trzeci lot.
LOTem gdzieś lecieć z Katowic to jeden wielki stres - nigdy nie wiesz czy podróż się rozpocznie...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy