Jak otwiera się nowe połączenie?

 Jak otwiera się nowe połączenie? Otwarcie nowego bezpośredniego połączenia to prawdziwe wyzwanie. Bez względu na to, czy jest się przewoźnikiem lowcostowym czy tradycyjnym. Pozornie to prosta operacja - pisze Sebastian Mikosz w swojej książce "Leci z nami pilot. Kilka prawd o liniach lotniczych".Zapraszamy na fragment książki byłego prezesa LOTu.Pamiętam mnóstwo różnych towarzyskich spotkań, na których...
04/08/2011 13:56   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
rafalpd 2011-08-16 11:24   
rafalpd - Profil rafalpd
ksiazke przeczytalem... ciekawie sie czyta, ale troche "baboli" tez mozna znalezc. Wg autora zalozycielem Ryanaira jest ... MOL :)
luka 2011-08-04 22:28   
luka - Profil luka
a mi się wydaje, że (przynajmniej na trasach krótkodystansowych) najbardziej decydujący jest brak / obecność szybkich kolei TGV albo dobrych autostrad
michalb 2011-08-04 21:30   
michalb - Profil michalb
Serwis pokładowy oraz typ samolotu tez ma znaczenie przy wyborze danej linii
humbak 2011-08-04 19:58   
humbak - Profil humbak
A ten rozdział akurat już przeczytałem. Chociaż książkę zacząłem czytać od końca. :o)
aarrkkoo 2011-08-04 16:46   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
hmmm...PAXIS nie pokazuje danych z Amadeusa, czyli najwiekszego systemu rezerwacyjnego (przynajmniej w Europie), i to juz od chyba ponad 2-ch lat... W PAXIS (ktoty udostepnia IATA) znajduja sie dane ilu pasazerow przemiescilo sie miedzy dwoma miastami, ale sa to tylko dane szacowane przez lotniska. Nie wiedac niestety ilu pasazerow polecialo dana linia na danej trasie, tak jak to bylo kiedys...albo nie mozna tez sprawdzic na jakie kierunki i jaka linia lotnicza sprzedaje loty dane biuro podrozy. Dobre czasy z PAXIS dawno sie skonczyly :-/
rafalpd 2011-08-04 16:13   
rafalpd - Profil rafalpd
broker - zapomniano dodac na koncu "artkulu" ... CDN....
kiedy kolejny rozdzial? :)
broker 2011-08-04 16:11   
broker - Profil broker
Nie po to kupowałem książkę, żeby czytać to samo tutaj za darmo.. :-/
b747400er 2011-08-04 15:50   
b747400er - Profil b747400er
Swietnie spisane w kilku slowach;-) A odczucie usmiechania sie pod wasem, ktore opisuje Prezes znam bardzo dobrze. Ponad to wszystko co Prezes tu napisal nowe polaczenie trzeba jeszcze wkomponowac w pozostala czesc siatki, a latajace na nim samoloty w rotacje floty (bez zbednych dziur i kosztownych dolotow). I w sumie jest to bardzo skomplikowana ukladanka, ale daje przeogromna satysfakcje kiedy dojdzie sie do optymalnego rozwiazania. Super robota;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy