Lufthansa: Opłata za płatność kartą

Lufthansa: Opłata za płatność kartą Grupa Lufthansa zapowiedziała dziś (3.08) wprowadzenie dodatkowej opłaty za płatność kartami kredytowymi przy zakupie biletów. Opłata będzie obowiązywała w przypadku rozpoczęcia podróży w jednym z sześciu państw europejskich: Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii (począwszy od 5 września) oraz Belgii, Niemczech i Szwajcarii (począwszy od 2 listopada). Będzie dotyczyła...
03/08/2011 21:23   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
rafalpd 2011-08-05 10:21   
rafalpd - Profil rafalpd
to odpowiem wprost... karta flotowa spelnia podane przeze mnie funkcje karty platniczej - moze byc?
i na tym moze skonczmy offtop o flotówkach
kero 2011-08-05 09:49   
kero - Profil kero
Nie odpowiedziałeś na konkretne pytanie. A pro po portal lotniczy - na walizkach się nie lata a sporo miejsca one tu zajęły. Nie rozumiem więc skąd Twoja przygana. Nie chcesz nie odpowiadaj ale też nie rób za cenzora bo tę rolę mają tu określone osoby. Dzięki za brak odpowiedzi a czym jest karta płatnicza wiem i nie pytałem o nią.
rafalpd 2011-08-05 09:15   
rafalpd - Profil rafalpd
@kero - czy to portal lotniczy czy finansowy? :) Odpowiadajac na twoje pytanie. Karta platnicza jest karta platnicza kiedy : 1) sluzy do dokonywania platnosci 2) ma mozliwosc weryfikacji salda online lub na podstawie danych zawartych na karcie w chipie lub na pasku 3) korzysta z systemu rozliczeniowego dedykowanego do jej obslugi
Wszystkie te rzeczy karta flotowa spelnia. Tak samo karta platnicza mozna nazwac karty upominkowe z mozliwoscia doladowania obslugiwane w terminalach. Nie nazwiemy jednak kartami platniczymi bonow towarowych czy kuponow towarowych. Nie lubie odsylac do wiki zwlaszcza w specjalistycznych rzeczach ale nawet wiki angielska wyroznia flotowki jako karty platnicze
kero 2011-08-05 08:57   
kero - Profil kero
Uderzam: Mam duże wątpliwości czy karta flotowa jest kartą płatniczą. Nie twierdzę zdecydowanie, że nią nie jest ale wydaje mi się, że jednak nie. Według mnie jest to bardziej identyfikator a nie karta płatnicza. Po to są karty flotowe by właściciel floty nie miał na rachunku tysięcy płatności trudnych do zweryfikowania. Na podstawie określonego czasu bądź ilości transakcji takimi kartami flota otrzymuje zestawieni tychże transakcji i reguluje należność. Są to jednak bardziej zasłyszane wiadomości. Prostuj zatem rafalpd
rafalpd 2011-08-04 23:17   
rafalpd - Profil rafalpd
no to mielismy wyklad z bankowosci - jakby ktos jeszcze mial branzowe pytania to wiecie gdzie uderzac :)
4tech 2011-08-04 23:15   
4tech - Profil 4tech
rafalpd, no to by się zgadzało:) 5415 MC a 4921 VD:)
rafalpd 2011-08-04 23:12   
rafalpd - Profil rafalpd
tfu mialo byc bank i marke - rozpoznaje - typ niekoniecznie :)
pierwsza cyferka - marka
nastepne 3 - bank
typ niezakodowany w 4-ch pierwszych
rafalpd 2011-08-04 23:08   
rafalpd - Profil rafalpd
@4tech - dobrze slyszales bo po tym sie rozpoznaje bank i typ karty ale niekoniecznie marke. Nie mam teraz dostepu do cyferek ale jak na moje oko to podane przez Ciebie 5415 jest Mastercardem (kredytowa) wystawionym przez Nothrup Credit Union a 4291 moze byc VISA (niekoniecznie debetowa). Ogolnie 3-ka zarezerwowana jest dla AMEX-a, 4-ka dla VISA a 5-ka dla Master 6-ka dla Discover.
rafalpd 2011-08-04 22:58   
rafalpd - Profil rafalpd
i dla jasnosci :
z platniczych : 1) kredytowa - gdzie masz rachunek kredytowy w banku limit kredytowy odroczony kredyt i mozliwosc splaty tylko czesci w ramach limitu. 2) debetowa - polaczona z rachunkiem bankowym z fizycznymi srodkami i ewentualna linia kredytowa w koncie 3) obciazeniowa - podobna do kredytowej ale z obowiazkiem splaty calosci rachunku i bez oprocentowania kredytu 4) przedplacona - zblizona do debetowej ale z niemozliwoscia uzyskania linii kredytowej i moze byc wystawiona na okaziciela 5) flotowa - karta wydawana na potrzeby regulowania rachunkow z konkretnym dostawca/grupa dostawcow i fakturowana miesiecznie. Mozna tez doliczyc z "dziwolagow" karty wirtualne ktore nie istnieja fizycznie a jedynie jako numer i maja zasade podobna do przedplaconych
4tech 2011-08-04 22:53   
4tech - Profil 4tech
rafalpd, pytam tylko:) kiedyś tam słyszałem że typ karty i numer/marka wystawcy są zapisane w pierwszych 4 cyfrach karty...na przykład 4291 to karta debit wystawiona przez jeden z angielskich banków a karta rozpoczynająca się od 5415 to karta kredytowa wystawiona w USA. ?
rafalpd 2011-08-04 22:51   
rafalpd - Profil rafalpd
@ humbak - kero ma absolutną rację - jest 5 podstawowych typów kart płatniczych kilka dziwadeł mało stosowanych. Karty debetowe i kredytowe są tylko 2-ma rodzajami z podstawowych 5-ciu
Nie na wszystkim sie znam ale ta dziedzina jest akurat z mojej "branzy" :)
humbak 2011-08-04 22:44   
humbak - Profil humbak
Kurde, rafalpd się na wszystkim zna! Szapoba!
humbak 2011-08-04 22:43   
humbak - Profil humbak
A najlepszym przykładem na to, że systemy rozpoznają karty "pod względem ich właściwości" jest pamiętna historia z MC Prepaid wystawianym przez śp. Fortis. Niby to był MC Prepaid, ale system Ryanair go nie rozpoznawał jako takiego, bowiem okazało sie, że była ustawiona w Fortisie jako MC Debit (a to co innego), chociaż była prepaid.
rafalpd 2011-08-04 22:41   
rafalpd - Profil rafalpd
prawie 4tech prawie - sa przypisane do marki karty/wystawcy ale niekoniecznie oznaczaja typ. Przy kredytowych sa powiazane z marka i wystawca a przy debetowych tylko z wystawca (moga byc rozne typy w ramach kodu wystawcy)
humbak 2011-08-04 22:40   
humbak - Profil humbak
kero, a jeszcze dodatkowo masz MC SecureCode lub Verified by VISA. :o)
humbak 2011-08-04 22:39   
humbak - Profil humbak
kero: "Karta płatnicza to niekoniecznie karta debetowa a także niekoniecznie kredytowa". A jaka jeszcze?
4tech 2011-08-04 22:31   
4tech - Profil 4tech
a czy czasami nie jest tak że pierwsze cztery cyfry na karcie ( z 16 ) oznaczają typ karty?
rafalpd 2011-08-04 22:27   
rafalpd - Profil rafalpd
@kero - mylisz sie... terminale rozpoznaja typy kart pod wzgledem wlasciwosci i jest roznica i w sposobie blokad srodkow/ich rozliczen oraz prowizji transakcyjnych od poszczegolnych typow kart. Wydawca karty jest bank ja wydajacy a VISA/Mastercard/AMEX etc sa markami i jednoczesnie systemami rozliczeniowymi platnosci kartowych
jurek 2011-08-04 22:27   
jurek - Profil jurek
kero: Kilka razy czytałem ale Twój wywód za trudny dla mnie i co do tego ma terminal ? Kupując bilet w internecie terminal nie ma nic do rzeczy.
humbak 2011-08-04 22:23   
humbak - Profil humbak
kero, system Ryanair rozpoznaje czy karta jest MC czy MC Prepaid. System easyJet rozpoznaje, czy karta jest Visa, czy VE. System Norwegian rozpoznaje czy karta jest MC czy MC Debit.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy