Lotnisko Lublin będzie połowę mniejsze

Lotnisko Lublin będzie połowę mniejsze Jeszcze nie ruszyła budowa terminalu w Lublinie, a już wiadomo, że będzie on o ponad połowę mniejszy od zaplanowanego. Cięcia wymuszają eksperci Komisji Europejskiej, którzy uznali, że lotnisko będzie obsługiwało mniej pasażerów niż twierdzi zarząd portu. Jeśli spółka nie zastosowałaby się do tych zaleceń, mogłaby stracić dotacja na budowę, która wynosi 150 mln złotych.O...
12/07/2011 15:28   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
iceberg 2011-07-14 15:39   
iceberg - Profil iceberg
oj tak tak ...
4tech 2011-07-13 18:24   
4tech - Profil 4tech
jak się czyta " takie brednie" to można albo dostać rozstroju żołądka albo umrzeć ze śmiechu.
b747400er 2011-07-13 16:30   
b747400er - Profil b747400er
Mietek/Tomic: wykorzystanie rekawow/bramek w WAW jest dosc charakterystyczne dla portow bedacych wezlami/wezelkami: w tzw. fali wykorzystane sa wszystkie, a potem w wiekszosci wszystkie pustoszeja. Tak sie sklada, ze godziny operacji obcych w WAW tez sie ze soba w wiekszosci pokrywaja i tworza cos na ksztalt fali przylotowo/odlotowej. W niektorych porach pokrywa sie ona tez z fala LOTu.
tomic 2011-07-13 15:13   
tomic - Profil tomic
w linku viajero jako jedno z możliwych połączeń wspomniany jest Wiedeń, który - pozostając oczywiście w sferze marzeń - byłby moim zdaniem dla Lublina destynacją dużo sensowniejszą niż odległy MUC czy FRA. Poza tym Austrian "lubi" latać do okolicznych portów, np. Lwów, Koszyce, Kraków, kilka rumuńskich. Szkoda tylko, że ich siatka amerykańska jest taka słabiutka (czytaj: brak polskiego Chicago).
tomic 2011-07-13 14:51   
tomic - Profil tomic
mietek: pirs południowy to zdaje się tylko dodatkowe bramki/rękawy; a odprawa i kontrola bezpieczeństwa pozostanie bez zmian. Nie chce mi się liczyć, ale strzelałbym, że po odliczeniu charterów i tanich linii, na jedną bramkę będzie przypadać co najwyżej ze trzy rejsy dziennie.
mietek 2011-07-13 14:36   
mietek - Profil mietek
tomic: no nie wiem, ja ostatnio pare razy leciałem z WAW i są takie pory dnia, że do check-in albo security stoi się z 30 minut. Ja oczywiście nie stałem, bo walnąłem sobie self-check in, ale około południa na prawdę jest tłok czasem. A do Modlina to pewnie wszystkie czartery nie uciekną.
viajero 2011-07-13 14:17   
viajero - Profil viajero
Kto nie ryzykuje, nie pije szampana!
zobacz link
viajero 2011-07-13 14:16   
viajero - Profil viajero
Polecam do przeczytania:
zobacz link
tomic 2011-07-13 14:15   
tomic - Profil tomic
mietek: Całkiem pusto może nie będzie, bo by zadowolić właścicieli sklepów i usług rozciągną ruch na wszystkie bramki, ale z każdej będzie zaledwie parę odlotów dziennie. Obecnie, mimo nieczynnego pirsu centralnego nie wiem w jakich godzinach można by zaobserwować tłok czy brak wolnych bramek, a co dopiero będzie jeśli chartery i tanie linie uciekną do Modlina. that: tak na poważnie to myślę, że na początku nie będzie żadnego salonika i jeśli pojawi się jakiś przewoźnik tradycyjny, to będą rozdawać vouchery do wykorzystania w sklepie/barze.
mietek 2011-07-13 13:21   
mietek - Profil mietek
that: usczypliwe;-) Ale podoba mi się;-) tomic: nie wiem jak będzie z nowym terminalem we WRO ale pirs południowy w WAW na pewno nie będzie świecił pustkami.
that 2011-07-13 13:04   
that - Profil that
Ciekawe, czy bedzie miejsce aby salonik biznesowy LH zmiescic...
nederland 2011-07-13 12:29   
nederland - Profil nederland
bardzo smutna wiadomość. bardzo
szumny 2011-07-13 06:49   
szumny - Profil szumny
No i oczywiście pas o połowę krótszy :)
humbak 2011-07-13 00:27   
humbak - Profil humbak
Czy mam rozumiec, ze rejsow Lufthansy tez bedzie o polowe mniej?
tomic 2011-07-12 23:51   
tomic - Profil tomic
Bardzo dobrze, że uda się przynajmniej tę inwestycję utrzymać w rozsądnych rozmiarach. Szkoda, że na okrojenie innych megalomańskich budów np. nowego terminala we Wrocławiu czy pirsu południowego na Okęciu jest już za późno i one będą świecić pustkami przez kilka lat.
marqoos_pl 2011-07-12 20:31   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A te bezpośrednie samoloty z Sydney będą latać tylko w jedną stronę... :P
dzyga 2011-07-12 17:14   
dzyga - Profil dzyga
kolejny raz, brak profesjonalizmu :/
katowiczan 2011-07-12 16:14   
katowiczan - Profil katowiczan
Ciekawe czy w ogóle powstanie.. i po co.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy