Poznań: Spory o handling

Poznań: Spory o handling Czy dwóch agentów handlingowych na regionalnym lotnisku to o jednego za dużo? Tak może sugerować przykład Poznania, gdzie od początku maja monopol POZ Airport Services w obsłudze naziemnej przełamała firma Impel Airport Services. Enter jest zadowolonyPierwszym klientem nowej firmy została linia Enter Air, która rozpoczęła współpracę z Impel AS od 2 maja br. Przewoźnik...
06/07/2011 23:37   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
robsonc 2011-08-01 12:00   
robsonc - Profil robsonc
Miałem okazję jako pasażer czarteru przejść obsługę IMPELa.
Powiem krótko: dobrze nie jest.
surmata 2011-07-12 10:57   
surmata - Profil surmata
a ja znalazłam coś takiego ciekawe hmmm
impel-airport-services.webnode.com
surmata 2011-07-12 10:55   
surmata - Profil surmata
a ja znalazłam coś takiego impel-airport-services.webnode.com
hops 2011-07-11 10:18   
hops - Profil hops
4tech owszem uważam za niższy standard sytuację, w której nagina się przepisy. skoro chociażby ruch Schengen i Non Schengen ma się nie krzyżować, to ma się nie krzyżować "kropka". uwielbiam takie porównania, bo gdzieś jest "tak" to gdzie indziej też "tak" musi być...
nederland 2011-07-11 03:15   
nederland - Profil nederland
poznań i tak jest zajebisty. a jeżeli ceną jest jedna zgubiona walizka rocznie poświęcę się :D
4tech 2011-07-11 02:05   
4tech - Profil 4tech
hopsie :) jeżeli uważasz że AMS to " niższy standard " no to nie mam więcej pytań:) a poważnie na bardzo wielu lotniskach w Europie "drogi" pasażerów krzyżują się bardzo często, celowo pomijam lotniska amerykańskie bo tam jest to normą, skupiam się na Europejskich. Ruch krzyżuję się nie tylko w AMS ale także przykładowo
ALC, PMI...i jakoś nikomu to w EU nie przeszkadza. Wydaję mi się że w Polsce jak i w UK jest przegięcie " w drugą stronę" ale jest to tylko moja prywatna opinia.
hops 2011-07-11 00:17   
hops - Profil hops
@4tech
a od kiedy równa się do niższego standardu, nie mówiąc już o przepisach? zresztą przepisy o ruchu granicznym, a nie stricte lotnicze. chociaż masz rację, za przykład-wzór kontroli bezpieczeństwa weźmy kraje afrykańskie, a stan techniczny samolotów z czarnej listy UE - pasują Ci takie "standardy"?
raf 2011-07-10 23:31   
raf - Profil raf
miało byc chłopaki :P
raf 2011-07-10 23:18   
raf - Profil raf
dzięki chłopki. to dobrze, ze wizz lata do Barcelony, powinien wykorzystać sytuacje i dodać 3 rejs w tygodniu. Byłem sceptyczny, ale zaczynam widzieć potencjał w Poznaniu na drugi samolot wizza.
flybe 2011-07-10 20:18   
flybe - Profil flybe
GRO może podzielić los REU, zreszta zaslyszane plotki mówią o BCN jako jedynym lotnisku FR w tej słonecznej części Hiszpanii;))
pepe 2011-07-10 20:03   
pepe - Profil pepe
raf:LPL i BRS powinny pojawić się w systemie nie długo , ponieważ jest on cały czas uzupełniany.Natomiast GRO to jest problem, ponieważ FR jest w kłótni z rządem Kataloni i nie wiadomo czy połączenie do Poznania , ale również wielu innych miast zostaną utrzymane.
flybe 2011-07-10 20:01   
flybe - Profil flybe
@raf, najprawdopodobnie FR rozpoczął układanie siatki na zimę. Także z ocenami wstrzymalbym się minimum 1 miesiąc. W mojej firmie Winter 2011-12 też jest jeszcze w przygotowaniu chociaż rejsy są już w systemie.
raf 2011-07-10 18:53   
raf - Profil raf
hm nie chce zakładać nowego wątku, ale spr rozkład ryana z poznania, i w systemie na zime nie ma Barcelony, Bristolu i jest jedno połaczenie w tygodniu do Liverp, tak już zostanie?
4tech 2011-07-10 12:19   
4tech - Profil 4tech
hops...to proponuję udać się na lotniska Hiszpanii, Włoch czy do Amsterdamu....gdzie się to wszystko krzyżuje na lewo i prawo....
hops 2011-07-10 11:09   
hops - Profil hops
@gral przepisy stanowią ogólnie, że ruch przylotowy nie krzyżuje się z odlotowym i Schengen, nie krzyżuje się z Non-Schengen, stąd czasami busy etc.
hops 2011-07-10 11:07   
hops - Profil hops
@humbak a dla mnie boarding w KTW przebiegł logicznie i klarownie. samolot miał usterkę (taką czy inną) ale miał być gotowy do odlotu. aby mieć paxów "pod ręką" i wiedzieć kogo brakuje oraz w jednym rzucie wszystkich dostarczyć boardowano do autobusu - jako buforu. większe zamieszanie byłoby gdyby wpuszczono Was z buta, a w trakcie CPT zawiesił boarding.
waszka 2011-07-09 11:44   
waszka - Profil waszka
drogi Panie marecki artykuł mówi o sytuacji w POZ wiec cytuje:"moze by tak pasazerow wracajacych zapytac czy aby wszystkie walizki z nimi poleciały" inaczej wyleciały z POZ bo o POZ mowa!!! chyba wylatujących nie zapytamy o walizke czy aby dotarła z nimi na wczasy?? no chyba, że mają czarodziejską kule.....
marecki 2011-07-09 11:29   
marecki - Profil marecki
waszka: problem w tym, że za przylot walizek wraz z pasazerami odpowiada handling lotniska wylotowego a nie przylotowego, więc taka informacja niewiele ci powie o pracy POZ;-)
waszka 2011-07-09 11:06   
waszka - Profil waszka
no o to samo pytam zyrafo!!! tylko komentarz ucina !!! Opóźnienia są i będą i tylko mam pytanie dlaczego w artykule tak kłamią??!! wystarczy przyjsc na lotnisko i poobserwować co sie dzieje, a nie dzwonić po rzecznikach prasowych!! moze by tak pasazerow wracajacych zapytac czy aby wszystkie walizki z nimi poleciały?, jaki byl czas oczekiwania na wylot ?? czy tak wszystko ah i oh jak w artykule????
zyrafa 2011-07-09 10:29   
zyrafa - Profil zyrafa
waszko:jak mozna wierzyć,że Impel sprawnie wdrożył Entera,to dlaczego do portu wpływa tyle reklamacji od pasażerów,dlaczego Enter nie chce podpisywać oświadczeń o opóźnieniach pasażerom,naprawdę jeden wielki cyrk jest aktualnie na lotnisku
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy