Opłaty lotniskowe w dół

Opłaty lotniskowe w dół Od 15 września br. maleje wysokość opłat lotniskowych naliczanych przez Wizz Air na lotnisku w Gdańsku. Jest to zapewne reakcja na wejście od listopada na gdańskie lotnisko irlandzkiego Ryanaira. - Ciągle przyglądamy się naszemu systemowi obliczania cen i opłat lotnikowych. Nie wykluczamy pewnych zmian w tym zakresie - powiedział kilka dni temu serwisowi Pasażer...
31/05/2005 16:03   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ja 2005-06-02 11:32   
ja - Profil ja
Ja rozumie prawa rynku, tylko ze moze sie to skonczyc odwolywanymi lotami Wizzu, gdy nie maja zapelnionych samolotow. Tego sie boje wiec bede latal Ryanem
ryan 2005-06-02 10:20   
ryan - Profil ryan
do ja: nie do konca masz racje... potencjal obu miast jest porownywalny. sluchaj przyjmijmy sytuacje, ze rayan wykonczy wizz (czego sobie zyczysz swoimi wypowiedziami) i masz nadzieje ze rayan bedac sam w gdansku bedzie mial niskie ceny. jesli tak to jestes naiwny. Gdy bedzie konkurent ceny beda z pewnboscia nizsze niz gdyby go nie bylo. Tak wiec dla dobra wszystkich dobrze ze w gdansku bedzie i wizz i rajan. Bo jak ktoregos zabranknie ceny skocza w gore. Dlatego zecze jak najlepiej obu przewoznikom, bo wiem ze bez jednego z nich bedzie drogo! proste. a tym ktorzy nie rozumieja tych podstawowych poraw rynku tylko wspolczuje!!!
ja 2005-06-02 09:59   
ja - Profil ja
Mam uzasadnienie. Lotnisko we Wroclawiu ma o wiele wiekszy rejon oddzialywania, bo lataja Poznaniacy, Zielona Gora, Opole stad wyzsze ceny. Gdansk nie ma takiego samego pola oddzialywania - tylko Trojmiasto. - Stad nizsze ceny. Ceny mozna porownywac tylko na tych samych trasach - wiec porownajmy ceny Wizz w listopadzie i Ryana w listopadzoe.
domi 2005-06-02 09:35   
domi - Profil domi
Do Bogdana: "Wizzair natomiast moze ma wieksze przychody ze sprzedazy pomimo ze ich bilet kosztuje np 700 zl a zaplenienie ok 70 proc samolotu."- skąd te dane o zapełnieniu samolotów??
"Co do durnych wypowiedzi ze sie ludziom w glowach poprzewracalo bo jeszcze niedawno autobusami jezdzili itp - wierutna bzdura..." Jak sam napisałeś po to jest ta strona i forum, żeby analizować sytuację. Analizować, nie obrażać. Można nie zgadzać się z czymś i wtedy stosuje się coś takiego jak rzeczową dyskusję- wiesz co to jest?? Durne jest reagowanie w ten sposób na czyjeś wypowiedzi.
"Robienie analiz ilu to Wizzair a ilu Ryanair przewiozl turystow to chyba nie potrzeba robic , roznica jest potezna , najmniej kilkukrotna na kozysc Ryana! "- powtarzam pytanie- skąd te dane?? Jeżeli tak jest, a nasza dyskusja jest rzeczowa, to poproszę o te dane. (na marginesie korzyść pisze się przez "rz").
"Moim skromnym zdaniem decydyjace w tej batali bedzie PEWNOSC LOTU , ktora w Wizzair jest 3-4 razy mniejsza !! ". Odnoszę wrażenie Bogdan, że masz do dyspozycji ogromny zasób danych z przeprowadzonych badań, którymi nie chcesz się podzielić. To naprawdę ciekawe informacje, tylko byłoby ciekawiej, gdyby były czymś poparte a nie samą niechęcią do Wizz.
"Atut typu ze daje mi cos wiecej jak sobie z call center pogadam to bzdura , najwiekszy atut to prostota zakupu biletow !" Bzdura dla Ciebie, ale nie dla sporej liczby klientów tanich linii. Niemal każdy woli sprawdzić, upewnić się, rozwiać swoje wątpliwości rozmawiając z "żywym" człowiekiem, a nie tylko klikając na stronie przewoźnika. Bzdurą jest negowanie tego.
ryan 2005-06-01 20:04   
ryan - Profil ryan
wyluzuj 'ja'. brak ci uzasadnienia...
ja 2005-06-01 18:22   
ja - Profil ja
TO NIE JEST DOBRE POROWNANIE!!!!!!!!!
mic77 2005-06-01 17:34   
mic77 - Profil mic77
to jest bardzo dobre porównanie bo na obu tych trasach lata w tej chwili tylko jeden przewoźnik!
bogdan 2005-06-01 17:31   
bogdan - Profil bogdan
Panie i Panowie ! nic wam nie da porownywania Gadanska do Wroclawia . Jak by sam Wizzair latal z Wroclawia to by tez kasowali po tysiaku za bilet , a ze przespal to lata Ryan i to drogo , a drogo dlatego za samoloty w 95 proc. pelne i tak naprawde nikt nie wie jakim wspolczynnikiem kieryja sie linie. Moze Ryana sprzedaje 90 proc biletow po niskiej cenie i ida szybko a tylko 10 proc chce sprzewdac drogo bardzo drogo a ze te tanie ida szybko wiec na wiekszosc lotow widziecie drogie opcje - i w tym wypadku nalezy ich chwalic bo jednak 90 proc ludzi poleci tanio tyle ze my sprawdzajac tezerwacje na gorace miesiace widzimy tylko drogie bilety . Wizzair natomiast moze ma wieksze przychody ze sprzedazy pomimo ze ich bilet kosztuje np 700 zl a zaplenienie ok 70 proc samolotu . Jednak moze sprzedali tyllko 10 proc biletow za friko + duze oplaty a reszte juz sprzedawali np po 600 zl z oplatami , dlatego statystycznie sa drodzy chodz w systemie rezerwacjii na lato tego juz nie widac !! Mysle ze tak to wlasnie wyglada , dlaczego ? wystarczy wejsc w system rezerwacjii Wizzzair na swieta na zime , bilet ponad 100 GBP na Londyn, natomiast Ryanair ok 40 GBP ! ale ostatnie Ryana w jesieni sprzeda za 300 GBP natomiast Wizzair bedzie meczyl po 150 GBP i co tez powiecie ze tanszy jest ?? to wtedy prosze sobie przypomniec jak tani jest teraz 8 miesiacy przed wylotem ...
Co do durnych wypowiedzi ze sie ludziom w glowach poprzewracalo bo jeszcze niedawno autobusami jezdzili itp - wierutna bzdura , jest po to ta strona i forum by to analizowac , zwlaszcza ci co sie tym interesuja moga sie wygadac :) jak kogos to drazni to prosze sie nie wypowiadac .
Robienie analiz ilu to Wizzair a ilu Ryanair przewiozl turystow to chyba nie potrzeba robic , roznica jest potezna , najmniej kilkukrotna na kozysc Ryana !
Moim skromnym zdaniem decydyjace w tej batali bedzie PEWNOSC LOTU , ktora w Wizzair jest 3-4 razy mniejsza !! Atut typu ze daje mi cos wiecej jak sobie z call center pogadam to bzdura , najwiekszy atut to prostota zakupu biletow ! Dziekuje
ryan 2005-06-01 16:42   
ryan - Profil ryan
A z czym mam porownac z lotami z Buenos Aires czy z Tokio? Widac jakis niekumaty jestes 'ja'.
ja 2005-06-01 15:46   
ja - Profil ja
Jak mozna porownywac loty Ryana z Wroclawia z lotami Wizzu do Gdanska, nie kumam
ryan 2005-06-01 13:22   
ryan - Profil ryan
Sluchajcie juz nie moge czytac tych waszych bzdur. Porownalem ceny Rajana(Wroclaw) i Wizza(Gdansk) z oplatami lotniskowymi i co wychodzi:
15.06--> R-635pln W-268pln,
30.06--> R-755pln W-641pln,
15.07--> R-505pln, W-381pln,
30.07--> R-425pln, W-421pln.
I dalej twierdzicie ze Rajan jest tanszy? We wszystkich przypadkach Wizz okazuje sie tanszy!! Moze i Rajan ma mniejsze oplaty, ale co z tego - ludzi obchodzi koncowa cena biletu!! Wiec przegladnijcie sobie dokladniej cenniki obu przewoznikow a potem zachwycajci sie Rajanem. Pozdrawiam.
ryan 2005-06-01 13:11   
ryan - Profil ryan
do templar: sadze ze polacyu bardziej znaja wizz niz ryan. Teraz jest wielkie boom bo ryan wchodzi i bedzie tanio.... jest tanio? przyklad wroclawia pokazuje cos innego. A ze bedzie konkurencja to chyba dobrze. i przestancie wreszcie narzekac jak babcie na targowisku. konkurencja jest potrzebna i juz. A co do rezygnacji z Wizz nie badz jasnowidzem czas pokaze co bedzie... a bedzie dobrze i wizz sobie poradzi... i wizzowi i ryanowi zycze skucesow. bo dzieki nim latamy teraz tak tanio. tyle.
invo 2005-06-01 13:10   
invo - Profil invo
templar:tak ty sobie porownaj cene ryana i wizzaira na 2 sierpnia to jest tylko jedna data ale takich dat jest wiecej .jak wyciagneles wnioski?spojrz tez na barometr cen.
templar 2005-06-01 12:47   
templar - Profil templar
Domi. badan nie robie bo nie musze, mam tu na co dzien do czynienia z pasazerami. turysci wsiądą do ryana bo go znają, myślę, że to im wystarczy żeby zrezygnować z Wizz, zwłaszcza że Ryan chcąc sprzedać bilety zacznie reklamować nowe kierunki. Ryan wcale nie kryje, że dostaje kasę od samorządu, bębnią o tym wszystkie media. i zastanawia mnie po co zapraszasz kogokolwiek do gdanska jak wyląduje Wizz? co niby jest do zobaczenia wtedy? przewaga wizz to faktycznie polskojęzyczne call-center, o tyle dobre, że dla większości polskiego społeczeństwa nie-obdarzonego kartami kredytowymi to jedyna opcja kupna biletu. zresztą, niech sobie lata nawet Zambia Airways z Gdańska... im więcej tym lepiej :-)
maro 2005-06-01 12:40   
maro - Profil maro
adamie_x: pochrzanic to mozesz sobie wedlinke na kanapce. nie neguje tego ze ryan dostaje kase od 3miasta, lecz stwierdzam fakt ze roznica w calkowitych podatkach pobieranych przez tych przewoznikow nie wynika z tych doplat. zreszta przeczytaj wpis Bogdana zaraz po Twoim
kobieta 2005-06-01 11:29   
kobieta - Profil kobieta
czas najwyzszy wkoncu jakas konkurencja jak byla airpolonia ceny byly przystepne niestety teraz sa bardzo wysokie a jest to jedyny przewoznik na trasie londyn gdansk
domi 2005-06-01 11:18   
domi - Profil domi
Chciałbym zapytać templara czy przeprowadził może badania wśród pasażerów Wizz-kim są i jaki reprezentują status społeczny. Jeżeli tak, to z przyjemnością je poznam. To po pierwsze. Po drugie: dlaczego turyści mają wsiadać tylko do samolotów Ryanair, a do samolotów Wizz sami przemęczeni pracą Rodacy? Po trzecie- zapraszam do Trójmiasta (tysiace turystów) i zapraszam do Portu Lotniczego jak wyląduje samolot Wizz (i każdy inny). Każda linia w takim samym stopniu gwarantuje napływ turystów. Ale nie każda opłaca swoje gwarancje pieniędzmi mieszkańców. I mówi tylko o niskich opłatach, a powinna "mamy niskie opłaty, bo wy drodzy mieszkańcy Trójmiasta dorzuciliście się każdy po złotówce". Brzmi inaczej. Ale prawdziwie. Jeszcze tylko jedno przemyślenie: my tu sobie dyskutujemy, ale tak naprawdę liczy się potencjalny klient linii, który może i wybierze najtańszą ofertę, ale weźmie pod uwagę inne czynniki, jak np. obsługa call center w języku polskim. Nikt o tym nie mówi, ale dla większości podróżujacych tanimi liniami to bardzo ważna sprawa móc osobiście porozmawiać z przedstawicielem linii, a nie klikać w internecie. I kto tu wygrywa?
ja 2005-06-01 10:08   
ja - Profil ja
Oplaty lotniskowe dla Wizzzu i Ryana sa podobne (bardzo zblizone) i wynosza wlasnie te ok. 65zl. Pieniadze ktore Ryan dostaje od wladz miasta po prostu ida do kieszeni Ryana a nie na obnizke oplat lotniskowych. Wiec skad sie bierze te ponad 100zl u Wizz, a obecnie ponad 150zl??????
ja 2005-06-01 10:04   
ja - Profil ja
Jak slysze tych ktorzy mowia ze kiedys sie jezdzilo autobusami i dobrze bylo to sie nie dziwie ze im nie przeszkadzaja opoznione, odwolane loty Wizzu albo ich wysokie oplaty lotniskowe. Przeciez i tak lepiej niz autokarem. Polakowi nie wiele potrzeba!
templar 2005-06-01 09:48   
templar - Profil templar
oplaty Wizzair: 14PLN Passenger Service Charge; 88PLN Passenger Facility Charge; 67PLN Fuel Surcharge. fascynuje mnie zwlaszcza ta druga! a jesli chodzi o singapur, tp oplaty sa juz doliczane do biletu i na lotnisku sie nie placi niczego. Wizz nie zapewnia turystow i nie trzeba robic zadnych statystyk. wystarczy zobaczyc kto lata Wizzem do Londynu czy Dortmundu z Gdanska... praktycznie sami sezonowi robotnicy, studenci i ewentualnie ktos w odwiedziny do cioci. niemiecyy turysci nadal jeżdżą autokarami, a innych (np angielskich) praktycznie brak. jasne, Ryanair sam z siebie nie gwarantuje niezliczonych rzesz turystow i milionow euro zostawionych na Wybrzeżu ale na korzyść Ryana jest masa przykładów z Europy, choćby południowej Francji, gdzie nagle w zapyziałych miasteczkach wylądował samolot i nagle ruszyła się turystyka, a samorządy lokalne zaczęły się dobijać do ryana z prośbą, by do nich też otworzyli połączenia. ja nie jestem żadnym fanatykiem Ryanaira czy jakiejkolwiek innej taniej linii, przeciwnie, nie zamierzam korzystać z ich usług. ale uważam, że dla miasta i regionu to wielka szansa na rozwój i na szczęście Gdańsk chce tę szansę wykorzystać. INVO, ceny Ryana cie poraziły z Wrocławia do Londynu? hmm, to porównaj wylot jutro Ryanem z Wrocławia i Wizzem z Gdańska. fakt, porażające... a w Brukseli ceny jak widać niespecjalnie wzrosły swoją drogą.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy