St. Petersburg - Dubaj z Emirates

St. Petersburg - Dubaj z Emirates Linie lotnicze Emirates ogłosiły dziś (7.06) uruchomienie połączenia z Dubaju do Sankt Petersburga w Rosji. Będzie to najbardziej wysunięta na północ destynacja do której operować będzie przewoźnik. Połączenie wykonywane będzie 7 razy w tygodniu samolotami Airbus A340-300 i A330-200. Sankt Petersburg - Dubaj (1234567) Wylot z Dubaju zaplanowano na godzinę 10:35,...
07/06/2011 22:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mietek 2011-06-14 15:18   
mietek - Profil mietek
macieksylwia: Napisałem najpóźniej za rok;-) Prosze bez czepialstwa;-)
usuniety 2011-06-14 15:16   
usuniety - Profil usuniety
Mietek, najpierw napisałeś w tym roku, teraz piszesz za rok, czyli w przyszłym, nie jest to wiarygodne a bardziej przypomina marzenia.
mietek 2011-06-14 10:46   
mietek - Profil mietek
Ja myśle, że podstawowym problemem była cena paliwa, 2x wyższa niż w Pradze, więc nie dziwne, że woleli tam. Jestem dobrej myśli, bo Polacy dużo latają i jest dużo rodaków w różnych zakątkach świata. WAW ma dobre i częste połaczenia z dużymi hubami w Europie, więc może się czają jeszcze, ale jestem pewien, że najpóźniej za rok coś się pojawi z long haul, oczywiście poza LOT;-)
usuniety 2011-06-09 13:48   
usuniety - Profil usuniety
Mietek, ok zgoda ja też nie lubię polskiego malkontenctwa, ale to wszystko długo trwa biorąc pod uwagę co się dzieje u naszych sąsiadów więc albo jest potencjał ale ktoś komuś blokuje celowo albo nie ma potencjału i czekają na lepsze czasy
mietek 2011-06-09 09:31   
mietek - Profil mietek
Poczekajmy jeszcze troche, myśle, że w tym roku jeszcze coś się pojawi. Potencjał jest, co chodźby widać po wzrostach Finair do Azji, a oni beda w stanie zaoferować jeszcze Australie itp. Spokojnie, nie narzekajmy;-)
nederland 2011-06-08 18:11   
nederland - Profil nederland
w sumie to prawda.
as77 2011-06-08 17:42   
as77 - Profil as77
ciekawe, czy tylk otu o drogie paliwo chodzi. Biorąc pod uwagę, jak bogate sa linie z Bliskiego Wschodu, wątpie...
nederland 2011-06-08 14:50   
nederland - Profil nederland
niech skończą rozbudowę, puszczą linię kolejową, niedługo spadnie cena paliwa na swiecie, oraz na lotnisku z powodu 2 operatora, to i qr i ek wpadną do nas. już od dawna chcą ale droooogie paliwo to uniemożliwiało. czru?
usuniety 2011-06-08 12:58   
usuniety - Profil usuniety
Problem nie leży w braku potencjału ale umów dwustronnych i wynikających z tego ograniczeń i chorej obrony i ochrony Polskiego wysokie ceny paliwa, ostatni przykład to Turkish który nie może zwiększyć częstotliwości ani większego samolotu, chory kraj w którym rządzą łapówki u lokalne interesy
usuniety 2011-06-08 12:03   
usuniety - Profil usuniety
Wiem ze sa polaczone. Nie szkodzi. Odleglosc to nie jest argument. Zle mnie zrozumiales - Tu nie chodzi o Rumunie czy Bulgarie "per se" tylko o pozycje ekonomiczno-spoleczna tych krajow. Oczywiscie zgadzam sie ze nie tedy droga i o tym napisalem.
ivan16sty 2011-06-08 11:55   
ivan16sty - Profil ivan16sty
Loty do Bułgarii i Rumuni sa polaczone. Qatar obsługuje loty na trasie Bukareszt-Sofia-Doha. Poza tym odleglość jest mniejsza. Wiesz to nie argument "Jesli w Rumunii i Bulgarii..." Jesli w Pradze lata Emirates to u nas tez powinien? (Czasami) nie tędy droga...
antypilot 2011-06-08 11:52   
antypilot - Profil antypilot
Nawet bazy FR nie ma w Polsce więc o czym tu dyskutować...
antypilot 2011-06-08 11:51   
antypilot - Profil antypilot
Przesłanek jest niby wiele, ale połączeń jak nie było, tak nie ma... O wejściu Emirates na polski rynek już sie mówi od 2 lat i nic...
usuniety 2011-06-08 11:44   
usuniety - Profil usuniety
Przeslanek do otwarcia nowych polaczen jest wiele (liczba mieszkancow, rozwoj gospodarczy, wzrost ruchu turystycznego i biznesowego, itd.) Jesli w Rumunii i Bulgarii jest potencjal to tym bardziej jest on w Polsce. To tylko moja osobista opinia.
ivan16sty 2011-06-08 11:26   
ivan16sty - Profil ivan16sty
A mi się wydaje że nie zostanie otwarte. Wystarczy popatrzeć na Hanoi które lata 2-3 razy tyg. w a ponad 60 procentach jest zasilane pasażerami tranzytowymi spoza Polski. Przestańmy marzyć o Emitaresach, Qatarach. W Polsce nie ma jak widać na o potencjału. Gdyby takowy był już dawno Ci przewoźnicy byliby w Polsce.
usuniety 2011-06-08 10:04   
usuniety - Profil usuniety
Mi sie wydaje ze polaczenie dlugodystansowe zostanie otwarte. Ja obstawiam QR, EK lub ewentualnie ktos z Chin. To tylko kwestia czasu. Moze nie beda to loty codzienne ale kilka razy w tygodniu na pewno. Takze jeszcze troche cierpliwosci...
antypilot 2011-06-08 09:44   
antypilot - Profil antypilot
Chyba niestety nie mamy w Polsce potencjału na takie trasy i takich przewoźników z wyższej półki. Musi nam wystarczyć W6 i FR, i trochę połaczeń do hubów LH... Takie sa możliwości rynku i to się szybko nie zmieni.
usuniety 2011-06-08 09:01   
usuniety - Profil usuniety
Nic się też nie zapowiada,żeby jakieś połączenia były. Po prostu POLSKA jest 100 lat za murzynami.
aynis 2011-06-08 08:43   
aynis - Profil aynis
Jesteśmy taką wielką białą plamą na mapie Europy, jeśli chodzi o połączenia dalekodystansowe.
trucker 2011-06-08 08:41   
trucker - Profil trucker
Niestety :( ,
Tylko czy było by obłożenie na DUBAI.. może bardziej racjonalny byłby QATAR.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy