Lotów z Krakowa za ocean nie będzie

Lotów z Krakowa za ocean nie będzie A miało być tak pięknie... Duże przedsięwzięcie, zaangażowanie amerykańskich biur podróży wraz z Air Poland (dawne Air Italy Polska) oraz ogromna determinacja władz krakowskiego lotniska - tak można byłoby określić uruchomienie lotów z Balic za ocean. Wygląda jednak na to, że projekt flycentraleurope.com, w który zaangażował się Air Poland oraz kanadyjskie biuro podróży...
17/05/2011 20:22   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
robertswi 2011-05-21 15:12   
robertswi - Profil robertswi
Chyba tak zrobie bo z tego co widzę to mało kto rozumie fakt jad daleko nam jeszcze do Europy.
Ale komu to mam tu tłumaczyć :D
michalb 2011-05-20 23:37   
michalb - Profil michalb
robertswi , napisz do pana prezesa a co chwila zaskakuje nas jakimiś nowymi kierunkami może i barcelone dla ciebie otworzy ;-)
michalb 2011-05-20 23:34   
michalb - Profil michalb
robertswi , to to jesteś nieszczęśliwy ;-) a to nie możesz biletu kupić płacąc karta a to nie możesz dolecieć do Barcelony ale chwile przecież możesz przez Frankfurt lub Warszawę etc.
robertswi 2011-05-20 19:31   
robertswi - Profil robertswi
Hmmmm...Nie tak dawno leciałem z REU do KRK. Na stacji autobusowej Sants w centrum BARCELONY aż roiło się od naszych krajanów.
Kolejnym zaskoczeniem było że wszyscy wsiadli do tego samego autobusu, a już w REU ci sami pasażerowie wsiadli po samolotu lecącego do KRK.
Hmmm...Zaskakujące.
Nie mówię tu o 5 osobach a o 50.
that 2011-05-20 00:58   
that - Profil that
robertswi: Duza czesc osob lecacych do REU, zostaje na miejscu. Reus-Salou jest duzym kurortem turystycznym w Hiszpanii- tanim i niskiej jakosci dzieki czemu dostepnym dla duzej czesci Polskiego spoleczenstwa... Tak wiec nie wszyscy udajacy sie do REU jada do Barcelony.
robertswi 2011-05-19 19:35   
robertswi - Profil robertswi
KTW ot nie KRK a REU to nie BCN.
Zresztą jakby było jak jeszcze dojechać do tych Katowic z Krakowa.
NO COMMENT !!!
antypilot 2011-05-19 09:43   
antypilot - Profil antypilot
Robertswi, ale Barcelona jest z Katowic, 4 razy w tygodniu, na główne lotnisko, zapraszamy.
robertswi 2011-05-18 20:49   
robertswi - Profil robertswi
Widocznie z KRK nie było nam pisane podróżować jak z "Normalnego portu".
Nawet barcelony bezpośrednio niema tylko jakiś REU skąd do centrum jedzie sie 1,5h.
Żenada!!!
usuniety 2011-05-18 15:17   
usuniety - Profil usuniety
A miało być tak pięknie.
zobacz link
mietek 2011-05-18 14:43   
mietek - Profil mietek
Akurat Air Poland ja bym tak bardzo, nie żałował, bo przecież wiedzieli w co się pchają, a ich prezes obiecywał prawie zdaje się jeszcze NYC...
antypilot 2011-05-18 14:34   
antypilot - Profil antypilot
Madej, warunkiem absolutnie koniecznym do tego, żeby z Krakowa latały bezpośrednio rejsy za Atlantyk jest posiadanie drogi startowej o długości mnimum 3200 metrów, zwłaszcza jeśli myśli się o samolotach typu B 787.
madej 2011-05-18 14:10   
madej - Profil madej
to połączenie nie byłoby konkurencyjne dlatego, gdyż każdy woli poleciec dużo taniej do USA z przesiadką w jednym z portów niemieckich np. FRA czy MUC. Ceny biletów oferowane na to planowane połączenie z KRK do ORD były zaporowe, nie wiem na kogo oni liczyli, chyba na górali ale i górale mądrzy ludzie umieją liczyć więc im sprzedaż zupełnie nie szła, nic dziwnego. A ambicja prezesa balic jest z lekka chora aby mieć bezposrednie połączenie do USA. Być może kiedy LO dostanie więcej 787 to wznowi rejsy z KRK i RZE do USA.
piotrek737 2011-05-18 11:27   
piotrek737 - Profil piotrek737
tomwkr7: To przepraszam bardzo, ale linia zatrudnia ludzi w biurze w różnych działach, których obowiązkiem jest sprawdzenie wszystkiego przed wpakowaniem się w jakąś sytuację... Zejdźmy na ziemię może i przestańmy marzyć o podboju Stanów. Poza tym czy nikt nie sprawdzał tego biura? W Stanach jest wiele naszych biur takich jak Polamer, Doma czy Varsovia Travel, które istnieją wiele lat i z takimi biurami się robi interesy. Wybrnie jakoś na pewno, ale troszkę ich to będzie kosztować...
tomwkr7 2011-05-18 11:03   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
Gdyby linia wiedziała że tak się to skończy to na pewno by się w to nie ładowała. Widziała możliwość zarobku to zaoferowała swoje usługi. Ja sądzę, że AP i tak jakoś z tego wybrnie.
piotrek737 2011-05-18 10:26   
piotrek737 - Profil piotrek737
tomwkr: Z całym szacunkiem a linia to co? Nie kuma o co kaman i daje się tak podprowadzić?
chmurka 2011-05-18 09:53   
chmurka - Profil chmurka
A ceny na lato z Warszawy do USA sa juz naprawde makabryczne, wiec gitara gra. Dla LOTu rzecz jasna, ja jako pasazer mialbym przechlapane, gdyby mnie tam ciagnelo. Na szczescie nie ciagnie, tak jak krakusow jak widac;-)
chmurka 2011-05-18 09:50   
chmurka - Profil chmurka
Czyli wyglada na to ze decyzja LOTu o wyjsciu z tej trasy byla merytoryczna i dobre swiadczy o planowaniu oraz coraz szybszym reagowaniu na biezaca sytuacje oplacalnosci lotow. Vide: Bratyslawa, wczesniejsze bliskowschodnie zawieruchy, czy nawet nieszczesny Goteborg. W zwiazku z powyzszym ciekaw jestem czy nowe trasy eurolotu okaza sie sukcesem, czy bedzie trzeba szybko kulic ogonek pod siebie. Wydaje mi sie, ze jednak uda sie to pociagnac, zwlaszcza KRK-GDA, z satysfakcjonujacym obie strony wynikiem.
tomwkr7 2011-05-18 09:29   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
Hmmm prawda jest taka że to nie Pamuła jest temu winien tylko biuro, które to organizowało. Trzeba spojrzeć też na to że nie tylko Kraków na tym stracił ale i Praga, Budapeszt a to nie są małe porty regionalne jak tam ktoś napisał wcześniej.
wojtek 2011-05-18 09:27   
wojtek - Profil wojtek
Pewien nie jestem, ale na to wygląda, że tak właśnie będzie.
antypilot 2011-05-18 09:24   
antypilot - Profil antypilot
Wojtek, jeśli jest tak jak mówisz to Air Poland może mieć ogromne problemy finansowe...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy