Nieudane lądowanie w Krakowie

Nieudane lądowanie w Krakowie W sobotę (9.04) samolot Airbus A319 linii Germanwings lecący z Bukaresztu do Berlina miał wylądować na krakowskim lotnisku ponieważ kapitan chciał wysadzić awanturującego się pasażera. Tego dnia w Krakowie wiał silny, boczny i porywisty wiatr. Kiedy maszyna znalazła się tuż nad pasem "dostała" bardzo mocny boczny podmuch wiatru czego wynikiem było wykonanie tzw....
13/04/2011 21:47   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pengos 2011-04-15 00:45   
pengos - Profil pengos
A ja nadal się zastanawiam, co takiego sprawiło że aż koniecznie trzeba było ryzykownie lądować a potem lecieć w zupełnie innym kierunku - co łącznie trwało pewnie dłużej niż docelowy lot do Wiednia...
Nie da się delikwenta skuć i pokornego zawieźć na miejsce? Co by zrobił, łbem wybił okno? Wygryzł dziurę w kadłubie? I dlaczego miałby to zrobić przed lądowaniem w Berlinie, a przed lądowaniem w Krakowie czy Wiedniu - nie?
Sporo spraw w lotnictwie związanych z bezpieczeństwem jest tak przesadzonych że woła to o pomstę do nieba...
ftlmm 2011-04-14 18:23   
ftlmm - Profil ftlmm
Dzięki Klubowiczom wyjasniło się skąd ta maszyna na Balicach :) Tacy delikwenci powinni zapłacić kary, które zniechęcą ich do ponownych numerów!
Ileż to razy na Balicach przed lotem do Hameryki delikwent ledwo przez bramkę przechodził...
usuniety 2011-04-14 12:08   
usuniety - Profil usuniety
właściwie to tak, widocznie bardzo rozrabiał ten pasażer że za wszelką cenę musieli go wysadzić przed Berlinem
piotrek737 2011-04-14 11:46   
piotrek737 - Profil piotrek737
No, ale w sumie tak myślę, że KRK też nie przypadkowo wybrali. Bo stąd operują i mają podpisaną umowę tak samo w VIE a na innych lotniskach chyba by ich potraktowali jako non operating i chyba więcej $ trzeba byłoby wybulić.
usuniety 2011-04-14 11:41   
usuniety - Profil usuniety
uważam, że przekombinowali, jeszcze mieli Katowice, Poznań, Wrocław... przynajmniej we właściwym kierunku a nie powrót w przeciwny kierunek na VIE.
piotrek737 2011-04-14 10:40   
piotrek737 - Profil piotrek737
Oj tam moi drodzy i tak nic nie przebije ostatniego numeru w Southwest ;) Kudak: Dzięki za info :) Swoją drogą to nie wiem czy nie przekombinowali... wg planów lotniczych KRK-VIE to 355km a KRK-SXF to 505km zatem czy opłacało się aż takiej kombinacji? Czyli albo ten koleś aż tak mocno narozrabiał albo nie wiem :P
kudak 2011-04-14 10:02   
kudak - Profil kudak
"postanowili kontynuować rejs do Berlina." Mała poprawka, rejs został skierowany do Wiednia i tam GWI wylądował.
mietek 2011-04-14 09:05   
mietek - Profil mietek
No bez kitu...nie chciałbym być na miejscu ludzi w tym samolocie...
pioter 2011-04-14 07:18   
pioter - Profil pioter
Przez barana o mało nie doszło do sporej tragedii, natomiast pilot wykonał podejście i odejście po mistrzowsku - od razu przypomniało mi się lądowanie A-320 Lufthansy podczas huraganu Emma w 2008 roku w Hamburgu (tam miała być nagroda a wyszła "działka" kiedy się okazało, że w takich warunkach samolot sadzała niedoświadczona 24 letnia druga pilotka maszyny).
A pasażerom współczuję, kilku chyba miało ponadnormatywną zawartość nogawek ;)
n155nd 2011-04-13 22:38   
n155nd - Profil n155nd
Super filmik. Malo brakowało a powtórzyliby LH A319 EDDH sprzed roku.
marqoos_pl 2011-04-13 22:28   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Też mi się wydaje, że pacjent siedział cicho do końca tej ciekawej podróży...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy