Irlandzki potop pod Wawelem

Irlandzki potop pod Wawelem Według doniesień Gazety Wyborczej Ryanair rozpoczyna realizację rzezi na polskim niebie... Zaczyna od Krakowa. A celownik wymierza w SkyEurope. Zapewne w najbliższych dniach informacje te będą pojawiać się w wielu notatkach prasowych, portalach i forach dyskusyjnych. Choć przewoźnik nadal w tej sprawie milczy (przynajmniej oficjalnie), informacje Gazety Wyborczej...
12/05/2005 02:23   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2005-05-16 03:05   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Balice i Pyrzowice powinny być lotniskami, które ze sobą współpracują, a nie rywalizują. W tej kwestii brakuje pomysłów i dobrej woli. Rozwój jednego, jak i drugiego portu jest ważną sprawą dla pasażarów z Małopolski, jak i ze Śląska. Ryanair wybrał na początek (po starcie we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku) Kraków, gdyż jest to miasto, do którego z pewnością będzie miał sporo Klientów brytyjskich. Zapewne niemal każdy w GB słyszał o Krakowie i spora ilość osób chciałaby to miasto zobaczyć, czego raczej o Katowicach powiedzieć nie można (zarówno pod względem popularności, jak i atrakcyjności turystycznej Katowice są niżej plasowane niż Kraków i z tym zapewne nie będzie sie nikt kłócił). Dobrze, że Ryanair rozpoczyna loty z Polski. Teraz Kraków, a za jakiś czas może i Katowice. Mam nadzieję tylko, że nie będzie to polityka nastawiona na wykończenie konkurencji, bo monopol nigdy nie jest najlepszym (dla klienta) rozwiązaniem. Jestem dobrej myśli. Za rok pewno będziemy dyskutować na forum, który przewoźnik na danej trasie jest najlepszy, a nie to, kto kogo i po co ma wykończyć. To samo się tyczy lotnisk... Kraków i Katowice mają działać wspólnie dla rozwoju Polski południowej, a nie walczyć ze sobą...
baba 2005-05-13 23:05   
baba - Profil baba
Szkoda Poznania oj szkoda, pomimo ze nie jestem z tamtych okolic to i tak wam wspolczuje niedoboru polaczen
yannkes 2005-05-13 16:05   
yannkes - Profil yannkes
To jeszcze Poznan sie wtraci z nutka zazdrosci bo nie widze sensu sporow kto lepszy KTW czy KR. Macie mnostwo polaczen i np. tacy jak my, Poznaniacy mozemy tylko pozazdroscic...
karlik 2005-05-13 13:05   
karlik - Profil karlik
Kolego lajkonik. Z całym szacunkiem do Twojej osoby ale jeżeli władze lotniska w Krakowie zatrudniły kogoś takiego jak ty, to "pogratulować" z ironią w głosie. Ty fantastyczny pracowniku Balic.... a czy to nie czsami Balice przypisują sobie 8mln mieszkańców w prominiu 100km od lotniska, których 60% mieszkaw aglomeracji GOP? Hm? Czy to nie jest wykorzystywanie potenjału Pyrzowic? Przestań więc pieprzyć, że pracujesz na Balicach a jeśli tak to nie sądzę, żebyś miał jakikolwiek wpływ na politykę marketingową Balic, bo twoje wypowiedzi tutaj byłyby zwyczajnym faux pas z "Waszej strony. To jest rynek koleś tak Balice żerują na GOPie jak Pyrzowice na Krakowie i przestań sie w końcu czepiać. Jesteś przepełniony zazdrością i przez to pewnie nie zauważasz, że Balice także biją rekordy i to dużo większe od Pyrzowic. W tym regionie mieszka tylu potencjalnych klientów, że dwa lotniska mogą spokojnie funkcjonować bez groźby ich zamknięcia czy "degradacji"
Zooo 2005-05-13 13:05   
Zooo - Profil Zooo
Jak to se karlik z Lajkonikiem bredza
2005-05-13 13:05   
 - Profil
Oj, Karlik się zdenerwował... No ale ma trochę racji! O Pyrzowicach się trąbi, ale głównie dlatego, że ma duży wzrost. Oczywiście wiadomo, że to głównie za sprawą WizzAir. A Balice i tak obsługują więcej pasażerów. Słuchajcie - nie przegadujmy się. Nie patrzmy w/g podziałów terytorialnych, lecz na obszar o średnicy 200km, obejmujący min. Kraków i Katowice. I co?!?! Mamy dwa dobrze prosperujące lotniska!! A na nich tanie linie! I chwała za to. Pozdrowienia.
Lajkonik 2005-05-13 12:05   
Lajkonik - Profil Lajkonik
Śląski kolego!!!
Proszę więc o wybaczenie. Lecz wiedz też, że jestem pracownikiem balic i mam kontakt z twoimi ziomkami i doskonale znam ich opinie i stanowisko względem balic. A już po prostu nie mogę słuchać o tych wiecznych rekordach w pyrzowicach. Fakt, iż wcześniej poza lotem i lufą nie latało tam nic. Więc przynajmniej Wizz znlazł gdzieś przystań dla siebie. Nie miej mi tego za złe o czym piszę bo naprawdę siedzę dość mocno w branży od kilkunastu lat i wiem jakie są niestety, przykre i chore stosunki międzyludzkie wynikające ze źle prowadzonej konkurencji np. przez GTL. Wystarczy przypomnieć sobie reklamowane loty z Krakowa/Pyrzowic - czy to jest według Ciebie uczciwe? -pozdrawiam.
jestem z K 2005-05-13 12:05   
jestem z K - Profil jestem z K
Jestem z Kraka i podejrzewam ze Lajkonik nie jest z Krakowa - podszyl sie pod Krakow zeby popsuc relacje Krakow - Slask
2005-05-13 11:05   
 - Profil
Kolego LAJKONIK. Po wypowiedzi widzę, że jesteś na tym forum nowy. Gdybyś poczytał moje komentarze z przeszłości, to zauważyłbyś, że również jestem zwolennikiem uzupełniających się lotnisk Balice-Pyrzowice i opozycji dla Okęcia. Przeczytaj też jeszcze raz mój komentarz do tegoż artykułu. Akurat w tym roku latam więcej z Balic, niż Pyrzowic i nie jest mi obojętne, jakie linie lądują/startują z Balic. Kolego LAJKONIK - są pewne osoby, piszące tutaj komentarze od dłuższego czasu i są to wyrobione "marki", a nie lamerzy. Np. 'chris', 'Bogdan', 'Zosia', 'HUMBAK', 'marqoos_pl'. 'Śląski pasażer' też wie, co pisze.... :-) Pozdrawiam.
Pio 2005-05-13 09:05   
Pio - Profil Pio
Zastanawiam sie, skad od razu tyle pesymizmu i to wskazywanie na potencjalne "wykanczanie" konkurentow?? Do Londynu z Warszawy lata wiele linii, i co? wykanczaja sie? nie przesadzajcie tak znowu, przeciez tacy giganci jak Ryan czy Easy maja cala rzesze wiernych klientow, ktorzy wybieraja w sposob konserwatywny tylko te znane im linie, poluja na promocje i chetnie wpadna na weekend czy krotkie wakacje w jakiejs nowej destynacji, co oznacza dodatkowych klientow - turystow, przeciez nie tylko Polacy lataja z Krakowa, nie wiem skad az tyle czarnych scenariuszy na starcie!
LAJKONIK 2005-05-13 09:05   
LAJKONIK - Profil LAJKONIK
DLA ŚLĄSKIEGO PASAŻERA!!!
CO MISIU ŻAL **** ŚCISKA, ŻE NIE WYBRALI PYRZOWIC???
TAK NAPRAWDĘ TO POWIEM WAM, ŻE POWINNO POWSTAĆ JEDNO WSPÓLNE LOTNISKO DLA KRAKOWA I KATOWIC CO MOGŁOBY SPOWODOWAĆ POWAŻNĄ KONKURENCJĘ DLA WARSZAWY, ALE PRZY TAKIM PODEJŚCIU KOLEGÓW ZE ŚLĄSKA NIE DZIWIĘ SIĘ, ŻE JESZCZE DO TEGO NIE DOSZŁO. NAWIASEM MÓWIĄC TO LEPIEJ TRZYMAĆ ZE STOLICĄ NIŻ Z REGIONEM CO ŚLĄSKI KOLEGO???
lotniskowi 2005-05-12 22:05   
lotniskowi - Profil lotniskowi
ryanai niestety wykonczy prawdopodobnie kogos wizz lub sky...wszystko zalezy od tego jakie maja ceny i skad lataja i dokad.....generlanie to podworko bedzie na pewno polem dzialania i wplywow linii z wyspy..a polska jest lakomym kaskiem....zycze i powodzenia i szczescia pasazerom potencjalnym.....
2005-05-12 17:05   
 - Profil
Acha - zapomniałem dodać, że HUMBAK ma 100 proc racji!!!
2005-05-12 16:05   
 - Profil
Sprytną politykę prowadzą. Wykończyć konkurencję i podyktować własne (wyższe) ceny! A to ryże gnojki... Osobiście zbojkotuję Ryanair w Krakowie, a dalej będę korzystał z usług SkyEurope i WizzAir! :-) CENY RYANAIR'A TO MIT! Pozdrawiam wszystkich.
hej 2005-05-12 15:05   
hej - Profil hej
Ryan w Polsce jest drogi bo lata z Wrocka gdzie nic nie lata, wiec sobie dyktuja ceny - tak to raczej jest tani. Polaczen do Londynu jest wciaz z Krakowa malo wiec SKy moze spac spokojnie, Mediolan jest troszeczke zagrozony bo tam SKY lata tylko 3x w tygodniu ale trzeba pamietac ze oni sprzedaja bilety rowniez przez agentow
hej 2005-05-12 14:05   
hej - Profil hej
Miejsce jest dla wszystkich choc POlacy na razie malo lataja. SKy sie utzryma bo wspolpracuje z wladzami lokalnymi ktore beda go wspierac i kierunkowac na inne polaczenia jak Ateny czy Kopenhaga gdzie Ryan nie lata a SKY juz lata
bonzo 2005-05-12 14:05   
bonzo - Profil bonzo
dla tego tez nalezy sie wstrzymac z tekstami typu potop, rzez, itp... w stylu M. O'Leary, ktore to o nadmiarze jego inteligencji nie swiadcza. Ryanair nie ma najnizszych cen, co swietnie pokazuje baromtr. Po drugie, jakos uslug Ryanair nie naleza do wysokich, jak to wielu wydaje sie sadzic. Proponuje lekture komentarzy pasazerow na stronie zobacz link tego jeszcze zapadla kolejny wyrok co do zwrotu dotacji ktore Ryan dostal od miasto w ktorym laduje (Pau na poludniu Francji), i miejmy nadzieje ze takie sytuacji nie zdarza sie w Polsce...
hej 2005-05-12 12:05   
hej - Profil hej
Masz troszke racji, ale tylko troszke - moze tak to wyglada w Hiszpanii, moze we Wloszech ale nie na Wyspach - tu istnieje tylko Ryanair i Easyjet - od tego zaczyna sie planowanie wakacji. 4 moich kumpli (Angoli) przyjezdza do Kraka w sierpniu i pomimo ze SKy byl tanszy i Centralwings - oni leca Easy jetem - mozesz poweidzec ze mam glupich kumpli - ale uwierz mi tak robi tu 99% anglikow. Oni nie chca latac liniami ktore sa na rynku od 2 lat - bez wyrobionej renomy
blix 2005-05-12 12:05   
blix - Profil blix
No tak ale nie tylko anglicy sa na tym swiecie. A zgadzam sie w 100 proc. ze anglicy sa konserwatywni (czasem dziwni).
humbak 2005-05-12 12:05   
humbak - Profil humbak
Ale ta polityka moze odniesc odwrotne skutki, niz Ryanair zamierza! Anglicy sa konserwatywni i lataja tylko Ryanairem i easyJetem, a Polacy i tak wybiora tansze zawsze - a z reguly tansze sa linie operujace z Polski (SkyEurope, Wizz Air, Centralwings). Zreszta to, co sklania Angoli do wyboru "ich" linii, moze sklonic Polakow do wyboru "naszych". i w sumie wyjdziemy na tym bardzo dobrze, bo kazdy bedzie zadowolony. A zuplenie pzreciwstawiam sie twierdzeniom Ryanaira, ze w Europie powinny byc tylko 3-4 tanie linie. To bzdura i usilowanie zabicia konkurencji nieuczciwymi metodami. W ogole, to co to wojenne okrzyki ze strony Ryanaira? Zeby mu bikiem nie wyszly. Polacy nie lubia, jak im sie podkrzykuje i rozkazuje, co maja wybrac.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy