W Krakowie odwołano już 24 rejsy

W Krakowie odwołano już 24 rejsy Do godziny 16:30 odwołano w Krakowie 24 odloty, nie przyleciały z kolei 23 samoloty. O utrudnionej pracy Portu Lotniczego Kraków - Balice, spowodowanej bardzo trudnymi warunkami pogodowymi, pisaliśmy dziś w południe.Dotąd dzisiaj (17.03.) tylko 5 rejsowych samolotów (dwa z Monachium i po jednym z Pragi, Wiednia i Kijowa) zdołało wylądować w Balicach. W sumie nie przyleciało...
17/03/2011 17:46   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ktgracz 2011-03-18 21:47   
ktgracz - Profil ktgracz
Ok, abdykuję - żyjesz z tej profesji, więc wierzę na słowo ;o)
humbak 2011-03-18 20:23   
humbak - Profil humbak
ktgraczu: Przy odmianie "humbak" nie stawia się apostrofa. Nie kończy się wszakże na samogłoskę. :o)
ktgracz 2011-03-18 11:27   
ktgracz - Profil ktgracz
powoli odchodzą* do lamusa ;-)
ktgracz 2011-03-18 11:26   
ktgracz - Profil ktgracz
MOL w tym ostatnim wywiadzie (czerpanie z zasad A.Smitha "przedsiębiorstwa rozwijają się, jeśli obniżają ceny" i wyniki firmy, a nie puste gadanie pismaków - podobnie jak do humbak'a do mnie też takie podejście przemawia) marudzi, że linia musi płacić za to (siła wyższa, np. pogoda) za co nie odpowiada, ale tak jak FRanca nauczyła dodatkowe 60% pasażerów latać tylko z podręcznym, tak dyrektywy unijne i wulkan, trochę ucywilizował FRanka ]:-> PS. takie klimaty jak te z komentarza pod pewnym artykułem P. pokar powoli do lamusa ;-)
zobacz link
ktgracz 2011-03-18 11:12   
ktgracz - Profil ktgracz
Ten FRanek (EI-DWD) który zawinął przed 22 do WAW i widniał na stronie Okęcia jako odlot o 0:55, ostatecznie wystartował (nie wiem jak to się ma do czasu pracy pilotów, ale może tego dnia rotacja STN-LCJ-STN była ich pierwszą) ok. 2:40, więc najwidoczniej czekał na wszystkich dowiezionych z Łodzi! Szok. Jeszcze rok temu nie było na to szans i samolot wracał pusty, a tak 2 lata temu, to nawet "nie chciało się im" czekać na ludzi z transferu między KTW, a KRK ;D
humbak 2011-03-18 01:04   
humbak - Profil humbak
Ależ masakra musi się dziać w terminalu...
marecki 2011-03-18 00:04   
marecki - Profil marecki
driver: tylko głośno rozmyślam nad tematem ;) Ale tak na serio, uwzględniając luz decyzyjny załogi itd, to dzis była brawura ze strony pilotów CSA/LH czy raczej przewrażliwienie pozostałych. Stosunek ilościowy lądowań do odwołań sugeruje to pierwsze.
jurek 2011-03-17 23:06   
jurek - Profil jurek
Chyba pora na geograficzną korektę przysłowia o -nazwijmy to- 'mocnych wiatrach' w kieleckim.
andrzej 2011-03-17 22:44   
andrzej - Profil andrzej
marecki: info z drugiej ręki ale chyba mogę podać taką plotkę. Ponoć piloci CSA latają bardzo odważnie. Na tyle odważnie, że już kilka razy personel Balic się przez nich dość konkretnie denerwował. ;)
2011-03-17 22:17   
 - Profil
Marecki: Bo taki kaprys decyzyjny ma kapitan i nic nam do tego. Ciekawe, czy gdyby się ATRka LOTu roztrzaskała, wówczas kapitana ATRki CSA też by chwalono? Kiedyś jeden JAK wylądował, a wiele większemu TU się chwilę później już nie udało. A tok myślenia załogi tego drugiego, można domniemać, że był podobny. "Mały" dał radę to ja nie usiądę?
ktgracz 2011-03-17 22:16   
ktgracz - Profil ktgracz
STN-LCJ ostatecznie zawinął do WAW
coby 2011-03-17 20:37   
coby - Profil coby
dokładnie a Embraer 145 z kijowa też wylądował, gdyby nie ten wiatr to by było dużo lepiej
marecki 2011-03-17 20:20   
marecki - Profil marecki
Zastanawia mnie dlaczego ATRka CSA jest była w stanie wylądować, ale już ATRka euroLOTu nie .
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy