LOT: Drożej za wystawienie e-biletu

LOT: Drożej za wystawienie e-biletu Polskie Linie Lotnicze LOT podwyższają ceny biletów, a dokładniej opłatę za jego wystawienie. Opłata wchodzi w skład ostatecznej ceny biletu. Do tej pory za "wystawienie biletu", nota bene elektronicznego, przewoźnik kasował kwotę 30 zł (na odcinkach krajowych powiększone o VAT) za każdą rezerwację. Teraz opłata wzrasta o 15 zł. - Spowodowane jest to koniecznością pokrycia...
29/04/2011 16:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomojadresik 2011-05-11 15:09   
tomojadresik - Profil tomojadresik
Każda linia pobierała opłaty za wystawianie biletów, zawsze i wszędzie. Spowodowane jest to opłatami za korzystanie z systemów rezerwacyjnych, tyle ze większość linii urywa taką opłatę w podatkach a i tak doliczana jest do ceny końcowej biletu.
skyman 2011-05-04 10:13   
skyman - Profil skyman
A po co to gadanie, FR pobiera za wszystko wlacznie z oplata za mozliwosc wybuchu wulkanu itp i wszyscy lata, psiocza i lataja i z LO bedzie to samo ...
mecenas 2011-05-03 23:58   
mecenas - Profil mecenas
a rzeczywiscie.. od jakiegos czasu dziwilem sie, czemu na orbitz i cheaptickets jest taniej niz bezposrednio na stronie lotu (i kupowalem przez pierwsze dwie strony, rzecz jasna) - zdaje sie, ze one nie doliczaja
jsg 2011-05-03 12:56   
jsg - Profil jsg
15 USD
irkolo 2011-05-03 12:44   
irkolo - Profil irkolo
mecenasie, od dość dawna amerykańska strona LOTu też dolicza opłatę za wystawienie, "service fee /wystawienie biletu 16,20 USD "
mecenas 2011-05-03 12:19   
mecenas - Profil mecenas
dlatego kupuje bilety lotu przez ich amerykanska strone, gdzie nie doliczaja oplaty za wystawienie biletu..
rafalgo 2011-05-03 09:28   
rafalgo - Profil rafalgo
szukaja pieniedzy,gdzie tylko moga
kocurek 2011-05-01 17:03   
kocurek - Profil kocurek
Jak wszystko u nas jest to chore. Ale żeby byo zabawniej w biurach LOTU również opłata jest taka sama jak przy zakupie ONLINE. Oni również wystawiają bilet elektroniczny, i kasują opłatę jak za bilet elektroniczny. Stąd trzeba podnieść cenę. Chore? A co u nas nie jest chore ?
bles 2011-04-30 20:56   
bles - Profil bles
CZYLI OPLATA WZRASTA DO 45 ZL? TO CHYBA NAJWYZSZA OPLATA NA SWIECIE. LUFTHANSA W POLSCE KASUJE 25 ZLOTYCH. OPLATY ZAZWYCZAJ KSZTALTUJE DOMINUJACY NA DANYM RTNKU PRZEWOZNIK ( W UK NP. SA ONE BARDZO NISKIE BADZ NIE MA ICH WCALE, W POLSCE SA W TYM MOMENCIE NAJWYZSZE NA SWIECIE). DZIEKUJEMY POLSKIM LINIOM LOTNICZYM, INNI ZA CHWILE ZROBIA NA POLSKIM RYNKU TO SAMO. Komentarz moderatora: Wyłącz capslocka pls:)
marecki 2011-04-30 10:10   
marecki - Profil marecki
Sklep z gadżetami był zapowiadany już kilka miesięcy temu ale na razie cisza: może i dobrze, bo pewnie za wystawienie paragonu za zakupy trzeba będzie zapłacić 15 zł vat :D
humbak 2011-04-30 01:02   
humbak - Profil humbak
Taka podWIZZka...
chmurka 2011-04-29 23:35   
chmurka - Profil chmurka
Innych kanalow dystrybucji? O czym oni bredza? Jak juz kupie bilet przez nowoczesny kanal dystrybucji, unikajac jak wscieklej zarazy, nienowoczesnego kanalu, jakim jest telefon, to i tak serwuja mi godzinne wiszenie na sluchawce, bo brakuje im chlopcow i dziewczat na linii, bo jak juz uniknalem nienowoczesnego kanalu dystrubucji, to bardzo jajowo skasowali mi lot i bylem zmuszony korzystac " innego kanalu dystybucji" zeby wyklocac sie o swoje. Dlugie i skomplikowane zdanie? Dokladnie takie jak korzystanie z tych ich cholernych "innych kanalow dystrybucji" A teraz jeszcze mam placic za to wiecej? I miec z dnia na dzien coraz wieksza szanse na odwolywane loty i koniecznosc zywego kontaktu? Bym podziekowal, ale z mojej miesciny prezydecji polskiej nie mam prawie zadnego innego wyboru. Wiec lipa na calego.
jsg 2011-04-29 22:48   
jsg - Profil jsg
W LH i BA już jest, zatem w LO to tylko kwestia czasu.
jurek 2011-04-29 22:16   
jurek - Profil jurek
Co do sensownego biznesowego myślenia przypominam tylko, że w LOT nadal nie ma sklepu online z gadżetami. To może drobiazg, ale jednak okazja do dodatkowych dochodów. Zamiast pokombinować lepiej pójść po najprostszej linii oporu i najłatwiej jest dowalić kolejną opłatę za to, że kupujemy bilet elektroniczny. Aż dziwne, że nie ma jeszcze haraczu za płatość kartą :P
jsg 2011-04-29 21:45   
jsg - Profil jsg
To zależy od linii, JU, OU tekże doliczją opłatę serwisową za wystawienie biletu. OK, za papierowy, ale za elektoniczny?
4tech 2011-04-29 21:20   
4tech - Profil 4tech
jurku, jednak od dłuższego czasu w LO nic nie jest logiczne:p
jurek 2011-04-29 20:51   
jurek - Profil jurek
Były czasy kiedy za e-tix w LOT opłata wynosiła 0 zł. Za papierowe niech sobie pobierają opłatę. Wtedy byłoby to logiczne.
2011-04-29 20:14   
 - Profil
To zdanie "wytłumaczenia" to kwintesencja kwintesencji. Jak również dowodu na powrót betonu.
nederland 2011-04-29 20:07   
nederland - Profil nederland
dziś kupowałem waw poz waw i zdziwiła mnie zwyżka ze 136 zł na 153 :P
marecki 2011-04-29 19:56   
marecki - Profil marecki
Niech za utrzymanie nierentownych biur własnych i "innych kanałów" dystrybucji płacą pasażerowie z nich korzystający. Większego idiotyzmu niż wymyslone przez LOT do wytłumaczenia podwyżki juz chyba nie mozna było znaleźć.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy