Zmiany w ruchu krajowym na Okęciu

Zmiany w ruchu krajowym na Okęciu 15 stycznia nastąpią zmiany w kontroli bezpieczeństwa w ruchu krajowym na lotnisku Chopina w Warszawie. Od tego dnia kontrolę zamiast Straży Granicznej przeprowadzać będą funkcjonariusze Służby Ochrony Lotniska. Dodatkowo ulegnie miejsce, w którym dokonywana jest kontrola. Zmiany mają na celu usprawnienie odprawy podróżnych na największym lotnisku w...
04/01/2011 14:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2011-01-23 22:59   
humbak - Profil humbak
No się nam te światy tak mięszają niemiłosiernie. Ale urokliwie. :o)
tomcat_bzg 2011-01-23 21:02   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Cytat biblijny był komentarzem do gruzińskiego zdjęcia jednego z tutejszych forumowiczów zresztą. Tyle, że do zdjcia na fb :)
humbak 2011-01-23 17:49   
humbak - Profil humbak
tomcat_bzg: No urokliwie Ci się doklikło. :o)
jurek 2011-01-23 16:41   
jurek - Profil jurek
Hehehe . Biblii tu na p.com chyba jeszcze nikt nie cytował :D
usuniety 2011-01-23 09:17   
usuniety - Profil usuniety
tamcat: :))))) hahaha
tomcat_bzg 2011-01-23 08:07   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Hahaha, sorry, że na końcu omyłkowym kliknięciem podpiął mi się zupełnie inny wątek :)
tomcat_bzg 2011-01-23 08:05   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Rogels: granice może i nie zniknęły ale jakoś w większości przynajmniej krajów europejskich nie ma żadnej widocznej dla pasazera różnicy pomiędzy odprawą i kontrolą bezpieczeństwa w ruchu krajowym a zagranicznym wewnątrz Schengen. Ale my zawsze musimy byc jacyś "inni" (nadgorliwi (?), pozostałości mentalności z poprzedniego systemu u prawodawców i w wiadomym resorcie (?)). To, że granice nie zniknęły oznacza, że w uzasadnionych przypadkach kontrola graniczna może byc przywrócona. I coś takiego zdarzyło mi się raz po przylocie z AGP do TXL, kiedy to policja sprawdzała wyrywkowo dokumenty niektórych pasażerów na przylocie. Kontrola bezpieczeństwa przed odlotem nie ma natomiast nic wspólnego z kontrolą graniczną. To jak bardzo mieszanie do tego SG jest fasadowe potwierdza przytoczony przez Humbaka a znany mi również przykład Gdańska. NO chyba, że faktycznie jak napisał Suavec chodzi o to, żeby SG w ogóZnowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
9. I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
suavec 2011-01-22 23:44   
suavec - Profil suavec
Ciekawe kiedy zaczną segregować pasażerów na krajowych i międzynarodowych na tranzycie? Ale gdyby tak to przynajmniej musieliby uruchomić drugą kontrolę :)
jurek 2011-01-22 10:31   
jurek - Profil jurek
Dyskusja jak dyskusja a ja nadal nie bardzo rozumiem tej segregacji pasażerów "międzynarodowych" i "krajowych". Powtórzę, że zamiast tego lepiej coś by zrobili z wąskim gardłem jakim jest kontrola bezpieczeństwa przy tranzycie. Czasem szybciej jest wyjść i wejść do terminala niż przejść przez tę kontrolę.
Jak wygląda ta kontrola w ruchu krajowym przekonam się za kilka dni. Czy to ułatwienie , czy utrudnienie. A tak swoją drogą całkiem niedawno jak paszport musiałem zostawić w konsulacie (a dowodu zapomniałem) na pokład wpuszczono mnie po okazaniu prawa jazdy.
suavec 2011-01-22 08:14   
suavec - Profil suavec
Ogólna definicja wymogu to dokument ze zdjęciem - na loty krajowe i Schengen - aby właśnie stwierdzić czy Ty to Ty. Ustawa dająca SG kontrolę bezpieczeństwa na lotach międzynarodowych do ukłon w ich stronę aby w ogóle mieli pracę. W Gdańsku jest specjalne przejście ale przynajmniej ono działa niemal non-stop także nie ma problemu jeśli jesteś na lotnisku np. godzinę wcześniej i chcesz przejść do saloniku - w Katowicach niestety tak nie jest.
humbak 2011-01-10 18:56   
humbak - Profil humbak
4techu: Grunt, że prawda o Tobie to Prawda. :o)
rogels 2011-01-10 18:28   
rogels - Profil rogels
driver800
Tylko częściowo prawda dla obywateli Polski (marynarzy) są jeszcze Książeczki żeglarskie, id żołnierskie dopuszczalne do podróży z rozkazem wyjazdu. Dla innych zamieszkałych w RP różnego rodzaju Dokumenty Podróży, karty pobytu obywateli UE.
Wszystkie potwierdzajace obywatelstwo (lub jego brak) uprawniają do przekraczania granic.
4tech 2011-01-10 18:16   
4tech - Profil 4tech
humbak, Ty i prawda to dwie sprzeczności..
humbak 2011-01-10 17:45   
humbak - Profil humbak
A humbak prawdy nie powiedział?
4tech 2011-01-10 16:15   
4tech - Profil 4tech
humbak jakiś Ty mundry:p tam tez byłeś taki mundry?
2011-01-10 13:41   
 - Profil
Rogels: Troszkę mylisz. Czym innym jest dokument tożsamości, a czym innym dokument stwierdzający tożsamość. W Polsce dokumenty tożsamości mamy dwa: Dowód osobisty i paszport.
humbak 2011-01-10 13:33   
humbak - Profil humbak
A na rejsy Schengen?
rogels 2011-01-10 13:31   
rogels - Profil rogels
Na Loty krajowe wg ULCu wymagany jest dokument tożsamości. No i tu jest trochę problemów ze zdefiniowaniem o jaki doc chodzi. Praktyka jest taka, podstawowym dokumentem dla pełnoletnich jest dowód osobisty, dla młodzych akceptowane są legitymacje, akty urodzenia. KAŻDY wchodzący na pokład musi udowodnić że to jego bilet.
Jak dziecko nic nie ma -NIE jest odprawione.
humbak 2011-01-10 13:31   
humbak - Profil humbak
4techu: Albowiem Ty jesteś wyjątkowy i niepowtarzalny. :o)
humbak 2011-01-10 13:08   
humbak - Profil humbak
rogels: A na loty krajowe wymagane są inne dokumenty niż na loty zagraniczne? W GDN przykładowo jest także osobne przejście kontroli bezpieczeństwa dla lotów krajowych. Wie ktoś jak to działa? Po jej przejściu pasażerowie znajdują się w tej samej poczekalni co pasażerowie Schengen (i pasażerowie LOTu maja dostęp do saloniku).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy