Z Rzeszowa i Szczecina do Hiszpanii

Z Rzeszowa i Szczecina do Hiszpanii Tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły dziś (23.12) uruchomienie nowych połączeń z Rzeszowa i Szczecina do Girony koło Barcelony. Od 27 marca pasażerowie z Rzeszowa i Szczecina będą mieli możliwość korzystania z bezpośrednich przelotów do stolicy Katalonii - Barcelony.Obydwa połączenia będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Rzeszów - Girona...
23/12/2010 11:52   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
as77 2010-12-26 15:04   
as77 - Profil as77
To dobrze. Takie info cieszą :)
ddarek 2010-12-26 12:59   
ddarek - Profil ddarek
FR wróci na trasy z WRO,POZ,GDN do GRO. WRO-GRO będzie latał: 3-5-7
POZ-GRO 3-5-7 a GDN-GRO 1-5.Godzin na razie nie znam bo loty są zablokowane.
as77 2010-12-26 11:25   
as77 - Profil as77
biziu14: Mam nadzieje, ze trasy wroca. Na dzien dzisiejszy w systemie rezerwacyjnym nie ma tez tras z GRO do POZ i GDN, WRO tez nie ma. Pewnie Ryan jeszcze nie ustalil wszystkich tras. Mysle, ze pojawia sie w ciagu najblizszych tygodni.
bizu14 2010-12-26 10:59   
bizu14 - Profil bizu14
z Rzeszowa i Szczecina do Girony, a dlaczego Ryanair wycofał sie z Wrocławia do Girony? Mam nadzieje że może na wiosne wróci to połączenie :) A co z Poznaniem? ma tylko latac do końca marca?
styro 2010-12-24 18:45   
styro - Profil styro
jjemiolo: O sezon letni mowiac o rzeszowskim polaczeniu sie nie boje. Katalonia jest piekna, plaze tez, 2 razy w tygodniu zapelnimy samolot. Nie jestem juz taki pewien jak to bedzie wygladalo jesli chodzi o zime, podkarpacka Polonia to glownie Madryt i okolice, a to daleko od GRO, wiec na jakies bardzo wielki ruch pracowniczy z Rzeszowa bym nie liczyl. Polacy masowo wyjezdzaja z Hiszpanii o czym swiadczy nizej podpisany ;) No coz licze ze i w sezonie zimowym samoloty do GRO beda lataly pelne. Pozdrawiam
jjemiolo 2010-12-24 04:53   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Zycze by te trasy utrzymaly sie jak najdluzej. Wiem ze sporo wiary z Rzeszowszczysny nadal jest w Hiszpanii, choc chyba nie tyle co kilka lat wstecz. Ale nie znam szczegolow wiec nie wdaje sie w dyskusje kto i po co tam wyjezdza. ROM tez moglby byc udany.
ziberro: dzieki za liste nowych punktow FR. Wchodza na noraz dluzsze trasy. PDV to ich alternatywa na SOF.
jurek 2010-12-23 22:28   
jurek - Profil jurek
solokhumbu: SZZ-GRO już jest w systemie rezerwacyjnym FR. Pojawiło się około piętnastej tuż po ogłoszeniu połącznia.
ziberro 2010-12-23 22:14   
ziberro - Profil ziberro
Do tego dochodzi 8 nowych tras: niemiecki Cochstedt (Magdeburg), szwedzkie: Karlstad, Kristianstad, Skelleftea, bułgarski Płowdiw, polskie: Rzeszów, Szczecin oraz estoński Tallinn. Pierwsze cztery to w ogóle nowość w siatce ryanaira - zwłaszcza Skelleftea brzmi zachęcająco (prawie Laponia).
solokhumbu 2010-12-23 21:45   
solokhumbu - Profil solokhumbu
4tech: dzięki za linka. Wiadomość cieszy - gdyż oznacza, że połączenia z GRO do miast w Pl od końca marca wkrotce pojawią się w systemie. W końcu sam W6 nie dałby rady przewieźć wszystkich chętnych na tych kilku trasach do BCN :)
piotrek737 2010-12-23 20:25   
piotrek737 - Profil piotrek737
ktgracz: a no skądś pewnie mam ;) Co do reszty to hmm ostatni strajk pokazał, że są podobnie leniwi jak ich koledzy pt. Grecy ;) Czyli turysta ma przyjechać a ja mam się nie narobić i wziąć za to sporą kaskę ;) Nie wspominając już o wyimaginowanym hiszpanie władających angielskim :D
korrado 2010-12-23 19:29   
korrado - Profil korrado
ktgracz: a ta gospodarka Hiszpanii to w jaki sposób mierzona jest taka wielka? Bo na podstawie PKB to włoska jest większa, niż hiszpańska, grecka i portugalska razem wzięte.
ktgracz 2010-12-23 18:12   
ktgracz - Profil ktgracz
Euroland trzęsie portkami, bo jak padnie Hiszpańska gospodarka to będzie koniec strefy euro, bo jest większa od .it .gr i .pt razem wziętych!
ktgracz 2010-12-23 18:10   
ktgracz - Profil ktgracz
ws. rozważań dot. lotu do ESPanii w wersji jako niby nie-turysta i z kolei nie-na-zmywak.. piotrek737: nie wiem skąd masz takie dane, że w Katalonii jest zapotrzebowanie na młodych i wykształconych.. Hiszpania = bezrobocie 2.5x większe niż w PL hehe (~20% dane z Eurostatu za 2010r.). Tu nie chodzi o polaków, a o Hiszpanię, to że po Grecji, Włochy i Portugalia stoją nad przepaścią i ponadto poziom hiszpańskiego u wyimaginowanego polaka, który jakimś cudem jadzie do Katalonii do pracy ;-)
4tech 2010-12-23 17:10   
4tech - Profil 4tech
solokhumbu..tak dogadał się na następne 5 lat baza FR w GRO będzie funkcjonować z 10 samolotami i 63 trasy w szczycie sezonu...

zobacz link
solokhumbu 2010-12-23 17:03   
solokhumbu - Profil solokhumbu
A ja skomentuje nowe połączenia od drugiej strony - skoro pojawiło się z GRO coś więcej niż PIK (RZE i SZZ), znaczy to, iż MOL dogadał się (?) z władzami portu w Gironie. Zakładam więc, że inne polączenia do Pl, latające już od 2-3 lat, też pojawią się w letnim rozkładzie.
ww_lodz 2010-12-23 16:50   
ww_lodz - Profil ww_lodz
Nie rozumiem czemu Łódź omijają z tym połączeniem :/ Przecież mieliby doskonałe obłożenia nawet przy 4-5 połączeniach tygodniowo...
4tech 2010-12-23 16:38   
4tech - Profil 4tech
miff, to jest odwrotonie!..to nie wakacyjne kierunki z BUD czy PRG a turystyczne do PRG i BUD... wakcyjne do Włoch Hiszpanii czy Portugalii dla Anglików czy Irlandczyków..a pracownicze dla Portugalczyków i Hiszpanów ( szczególnie Anglia)...
teenager96 2010-12-23 16:29   
teenager96 - Profil teenager96
Jasne, że dobra wiadomość tylko aby oba rynki były na to gotowe. Oby to nie było koniec nowości FR z Polski w sezonie lato 2011. Dobrze byłoby jakby Ryanair pomyślał o Bydgoszczy bo w ostatnim czasie troche zaniechali to miasto.
miff 2010-12-23 15:26   
miff - Profil miff
@4tech chyba sie nie rozumiemy, przeciez wlasnie o to sie rozchodzi ze z tych krajow ktore wymieniles i wielu innych jest wiecej/duzo wiecej polaczen wakacyjnych czyli niepracowniczych niz polski, ktorych mi wlasnie w naszym kraju wciaz tak bardzo brakuje.
4tech 2010-12-23 15:21   
4tech - Profil 4tech
miff, hee dobre sobie.:) no i mylisz się co do ilości połączeń niepracowniczych...bo to nie są połączenia dla nich tylko dla turystów..anglik, irlandczyk czy niemiaszek leci do Włoch, Portugalii, Hiszpanii wypocząć a nie pracować, do Budapesztu i Pragi lata się turystycznie..a Warszawa nie może isę ruwnac z BUD czy PRG...to tak przy okazji...gdyby Polska miała morze Śródziemne zamiast Bałtyku to założę się o każde pieniądze że połączeń typowo turystycznych do PL byłoby tyle samo co do Hiszpanii, Włoch i Portugalii...błedną tezę postawiłeś...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy