Kraków - Kijów, ale przez Katowice

Kraków - Kijów, ale przez Katowice Mityczny rozwój siatki połączeń z krakowskich Balic na wschód (słyszeliśmy o niemal podpisanej umowie z LOT-em dotyczącej tras do Kijowa, Wilna, Moskwy i Bukaresztu) został kilka dni temu całkiem realnie sprowadzony na ziemię. Choć to nie LOT, tylko Aerosvit miał od sezonu zimowego uruchomić loty do stolicy Ukrainy, skończyło się jak zwykle. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się...
08/10/2010 16:10   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mietek 2010-10-11 09:19   
mietek - Profil mietek
gruszkatt: Ja leciałem swego czasu do Szanghaju z Aerosvitem, tego połączenia już nie ma, i LF był rzeczywiście mizerny, na około poniżej 50%, więc można było się walnąć na 3 siedzeniach;-) Ale jak wracałem z PEK to samolot był wypełniony do ostatniego miejsca, nawet w klasie biznes, choć tam raczej z powodu upgradów, tak jak ja;-)
gruszkatt 2010-10-10 20:52   
gruszkatt - Profil gruszkatt
no to nie wiem jak Aerosvit robi z BKK bo laduja w BKK o 4 nad ranem -_- i odlatuja o 6tej. LOT tak mial z PEK i sie wycofal
kornolio 2010-10-10 19:32   
kornolio - Profil kornolio
z Łodzi już w najbliższy piątek można polecieć do Winnicy na Ukrainie !
humbak 2010-10-10 10:51   
humbak - Profil humbak
domosie: Oczywiście, że wszystko jest relatywne, stąd nie można stawiać takich jednoznacznych tez.
domos 2010-10-10 10:16   
domos - Profil domos
stenusie, zależy dokąd, do Azji Płd-Wsch jest bliżej z Kijowa (np. do Bangkoku o 300 mil po ortodromie, oczywiście), do Pekinu niemal ten sam dystans.
humbak 2010-10-10 01:39   
humbak - Profil humbak
domosie: Z Helsinek jest bliżej, bo jest to na krótszym łuku Ziemi niż z Kijowa.
humbak 2010-10-10 01:38   
humbak - Profil humbak
grukszatcie: Na całe szczęście nie jesteś menadżerem w Aerosvicie. :o)
pcharasz 2010-10-09 18:18   
pcharasz - Profil pcharasz
gruszkatt: Leciałem raz z KBP do BKK RT i ponad połowa pasażerów była z tranzytu (dużo osób z Polski, ze Szwecji itd.), a samolot był prawie w pełni wypełniony w obie strony, nawet business class. Aerosvit oferuje dość dobre ceny, np. ja zapłaciłem za WAW - KBP - BKK coś w okolicach 400-450 euro; chyba żaden inny przewoźnik nie jest w stanie zaoferować tak niskiej ceny na tej trasie.
domos 2010-10-09 15:20   
domos - Profil domos
gruszkatcie: nie wiem, co masz na myśli, ale biorąc pod uwagę, że Aerosvit utrzymuje od sporego czasu te połączenia, to chyba na tym nie tracą. Mówi się, że Helsinki wykorzystują dogodne połączenie do lotów na wschód, ale zwróćmy uwagę, że z Kijowa jest o wiele bliżej, co najmniej 2h lotu, a Aerosvit nie ma raczej problemów z przelotem nad terytorium Rosji.
gruszkatt 2010-10-09 13:24   
gruszkatt - Profil gruszkatt
A czy trasy z Kijowa do BKK i innych miast w azji sa rentowne? bo jakas mi nie pasuje Kijow-Bangkok...-_- tak samo z PEK.
damianek_7 2010-10-08 20:11   
damianek_7 - Profil damianek_7
"coraz szersze grono prawie destynacji" :P Świetne stwierdzenie. A tak na serio to szkoda, oby nowy prezes LOT-u chociaż wziął się za rozwój siatki wschodniej z Balic.
marecki 2010-10-08 19:41   
marecki - Profil marecki
Szkoda że tak się stało; no ale może to lekcja na przyszłość dla Aerosvitu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy