Fryzjer lata Ryanairem... czyli problemy lotniczej pisowni

Fryzjer lata Ryanairem... czyli problemy lotniczej pisowni Ten temat zawsze wzbudza kontrowersje. Spolszczać, czy może nie? Odmieniać, a może używać wyłącznie mianowników? Zapisywać za pomocą apostrofów, łączników; dużymi literami czy małymi? Polegać wyłącznie na słownikach, czy jednak wybierać formy, które po prostu brzmią lepiej? I jak do tego wszystkiego ma się wizerunek korporacyjny, czyli oryginalna forma graficzna...
06/01/2023 10:25   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jjemiolo 2010-09-29 05:10   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Podoba mi sie to wypracowanie. Gratuluje Dominikowi pomyslu oraz rezultatu. Przyznac trzeba ze wszystkie jego produkcje sa dobrze napisane, dajace sie czytac, nawet jak sa dluzsze.
humbak 2010-09-28 02:20   
humbak - Profil humbak
mietku i pikusiu: Konstytucja RP nie narzuca nikomu konieczności czytania do końca, podobnie jak nie wymaga pisania tylko krótkich tekstów. Ot, niektórzy mogą pozostać niedoinformowani, na własne życzenie. :o)
humbak 2010-09-28 02:19   
humbak - Profil humbak
Hehehe, widzę, że domos przejął się moimi uwagami w ostatnim raporcie. :o) I dobrze. Lubię merytoryczne odpowiedzi. Brawo!
tomic 2010-09-27 23:00   
tomic - Profil tomic
Brakuje mi tu jeszcze wyjaśnienia, czy powinno się mówić "latać liniami X" czy "latać z liniami X". Ta druga forma jest modna na portalu, a mi zalatuje z angielska - sam nie powiedziałbym, że podróżuję z LOT-em, lecz LOT-em.
pikus 2010-09-27 21:19   
pikus - Profil pikus
wszystko super are troche za dlugi artykul, nie przeczytalem go do konca...
game 2010-09-27 20:29   
game - Profil game
Swietny i niespotykany (jak do tej pory) artykuł! Temat dobry na najblizszą maturę:)
dareck 2010-09-27 16:44   
dareck - Profil dareck
Wychodzi na to, że najbezpieczniej jest zostawiać nazwę bez zmian, typu: leciałem samolotem linii lotniczych Lufthansa, zamiast "leciałem Lufthansą", wtedy nie ma problemu. /// Szczerze mówiąc, artykuł mnie odrobinę rozczarował, bo spodziewałem się raczej przeglądu polskich wersji językowych stron zobacz link przewoźników, a nie wykładu w stylu prof. Miodka ;)
szumny 2010-09-27 15:15   
szumny - Profil szumny
Dominiku! Ślicznie to zrobiłeś. Teraz w kolejności czekają odmiany miast (choćby te najpopularniejsze destynacje). Np. Z Eindhovenu do Skavsty przez Palmę de Majorkę?
mietek 2010-09-27 14:48   
mietek - Profil mietek
Artykuł...rozbudowany;-) Nie dałem rady przeczytać nawet nudząc się w pracy;-)
wojtek 2010-09-27 14:02   
wojtek - Profil wojtek
Wow. Ile autor włożył w to pracy. Bardzo ciekawe. Teraz zacznie się poprawianie na forum :p
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy