@jjemiolo
Problemem Łodzi jest wojna o dominację w aglomeracji warszawskiej, którą toczą Ryan, Wizz i LOT. Poznań ma szczęście, że zakończyła się wojna o Berlin i teraz dostał to co poznańskie.
@krzysiekl
Radom jest dużo mniejszy, słabszy gospodarczo i biedniejszy od Łodzi i na dokładkę jest bliżej Okęcia. Natomiast jak najbardziej LOT powinien wystartować w konkursie o pieniądze w Łodzi.
krzysiekl
2024-12-10 08:58
LOT w Łodzi?
To podobno kwestia jak obecność LOT w Radomiu.
Tylko do Radomia jednak bliżej (ponad 40km mniej od dworca centralnego) niż na lotnisko w Łodzi.
za to z południa Polski do Łodzi bliżej niż na Okęcie.
Ale czy połączenia z Łodzi będą atrakcyjniejsze niż z Katowic i Krakowa? Pewnie takie przypadki będą, że akurat lot w lepszym dniu/godzinie albo niższa cena, ale jak dużo?
jjemiolo
2024-12-10 01:40
@ec29: mozliwe ze plany na Ukraine obnizaja zainteresowanie FR innymi miejscami, ale nie jest wykluczone ze po prostu chca wiecej za latanie z LCJ. Juz pojawila sie informacja ze po fiasku pierszego konkursu kwota wzrosla znacznie. Nie wiem, ale moze na to liczyli albo nawet jakos wiedzieli ze to mozliwe (!?). LCJ wydaje sie byc idealnym konkurentem dla Okecia. Mieszkancow lokalnych mniej ale centralne polozenie w kraju i dojazd super ze wszystkich kierunkow. Zakladam ze bedzie wiecej FR w LCJ. Moze nawet LO sie skusi?
Ukraina to prawdopodobne wyjaśnienie. I kłopoty z dostawami samolotów. Ryan chce pilnie zbazować 30 samolotów na Ukrainie i w ogóle nie dopuścić do odbudowy linii ukraińskich.