Lotnisko w Radomiu zainaugurowało sezon czarterów

Lotnisko w Radomiu zainaugurowało sezon czarterów Samolot Boeing 737 MAX 8 o znakach rejestracyjnych SP-LVI wylądował w Radomiu z przeszło godzinnym opóźnieniem, po czym udał się w rejs do Antalyi w ramach lotu LO6113. Rozkładowo, przylot czarteru przewidziano na godzinę 12:20, natomiast odlot w kierunku tureckiego kurortu wypoczynkowego zaplanowano na godzinę 14:35. W najbliższych dniach, bo już 7 czerwca 2023...
04/06/2023 10:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jsg 2023-06-06 12:06   
jsg - Profil jsg
LOT powiniem przenieść loty do FCO na Okęcie, co wzmocniloby siatkę przewożnika z Okęcia. CPK nie jest wcale potrzebny.
krzysiekl 2023-06-06 09:21   
krzysiekl - Profil krzysiekl
"można rozwiązać kilka mniejszych lotnisk w okolicy" miało być: "można rozwijać kilka mniejszych lotnisk w okolicy"
krzysiekl 2023-06-06 09:19   
krzysiekl - Profil krzysiekl
sauvi, na długi weekend ceny Ryanairem do Rzymu wystrzliły w okolice 3tys (w obie strony), podobna cena za klasę biznes do Rzymu wcale nie musi oznaczać "straty", porównaj ceny w innych liniach na podobnych trasach w klasie biznes.
Więc to nie ja tu piszę brednie.

W kwestii przepełnienia na lotnisku Chopina odsyłam do znajdującego się na tym portalu wywiadu z Evelin Jeckel (Wizz Air). Tam też jest mowa o kończącej się przepustowości na lotnisku i o potrzebnie rozwiązanie tego problemu na poziomie regionalnym.
Oczywiście, nie musi powstać CPK, można rozwiązać kilka mniejszych lotnisk w okolicy: Modlin, Radom, może Skierniewice itd. Tyle, że to właśnie były abdurd, skoro można mieć jedno lotnisko w dobrej lokalizacji, zintegrowane z dalekobieżnym transportem kolejowym.

do porównania wziąłeś samolot OE-LZC który realizuje trasy trwające ok 1h. Gdy weźmiesz inny samolot LOT np. SP-LNB to też znajdziesz dni gdy realizuje 8 operacji. Jednak nie twierdzę, że LOT jest na pewno dobrze zarządzany, tego nie wiem. Natomiast uparcie będę twierdzić, że CPK jest potrzebny: właśnie w takiej formie: na skrzyżowaniu z dwiema ważnymi liniami kolejowymi. Okęcie do zamknięcia. Nawet gdyby LOT nie było to CPK i tak będzie potrzebny (a pewnie w jakiejś formie zostanie, nawet przejęty przez innego przewoźnika, gdyż Polska i Warszawa to zdecydowanie inny rynek niż Węgry i Budapeszt gdzie Malev faktycznie po prostu zniknął)
usuniety 2023-06-05 18:30   
usuniety - Profil usuniety
krzysiekl Te brednie wypisuje w czynie społecznym, czy jest na etacie w PPL, a może u Horały?
Nie wiem czy średnia...?
Co za problem? Ja sprawdzę! Flightradar, Austrian Airlines (sieciowe). Samolot OE-LZC
1 czerwca 6 operacji, 2 czerwca 8 operacji, 3 czerwca 7 operacji, 4 czerwca 6 operacji, 5 czerwca 6 operacji. Czyli od 5 do 8, LOT z Radomia od 3 do 5. Samolot i załoga AA jest o 62,5% lepiej wykorzystana niż w LOT.
Brak przepustowości?
Chopin może obsługiwać 22 mln, w 2019 obsłużył 18,8 mln pasażerów, w 2022 14.4 mln
Nie ma żadnego uzasadnienia przenoszenia lotów do Radomia, wręcz przeciwnie, są wolne sloty bo Ryanair zarezerwował z Chopina zamiast z Modlina.
Promocja nowych kierunków?
LOT z Chopina do Paryża 33 operacje w tygodniu, 6 z Radomia, do Tirany z Chopina 14, 2 z Radomia. Oo! Właśnie w systemie sprzedaży LOT ścięli liczbę operacji z Chopina do Rzymu, już tylko 8 tygodniowo, 6 z Radomia. Ale, ale to tylko taki zabieg marketingowo wizerunkowy w systemie sprzedaży, do Wenecji nadal latają 28 razy, a w tym 8 oferują z przesiadką do Rzymu. Po miesiącu musieli się skapować, że jak dowożą ludzi do Wenecji, a stamtąd ITA zabiera ich do Rzymu to działają na korzyść Włochów i konkurują sami ze sobą? Lepiej późno niż wcale.
Nowe kierunki to tylko Warna i Preweza, bo nie lata z Chopina.
sauvi 2023-06-05 15:45   
sauvi - Profil sauvi
LOTem z Radomia można jakoby polecieć taniej nawet w klasie biznes niż Ryanairem. To wiele mówi o rentowności połączeń uruchomionych z RDO.
krzysiekl 2023-06-05 13:05   
krzysiekl - Profil krzysiekl
air, zostały poruszone dwie kwestie.
Nie wiem czy średnia liczba operacji wykonywanych przez LOT odbiega od standardu wśród przewoźników sieciowych. To, że tani przewoźnicy mają znacznie bardziej ściśnięty rozkład lotów to standard. Z drugiej strony LOT ma ostatnio bardzo dobrą punktualność w porównaniu z innymi przewoźnikami w Europie.
Kwestia cen: tego nie można tak porównywać, gdyby ten lot zamiast z Radomia był z Okęcia to wcale nie oznacza, że kosztowałby tyle same ile inny lot z Okęcia! Poza tym stała zasada: promocja nowego kierunku. Tanie linie też tak robią.
Według mnie loty LOTu z Radomia to kiepska sprawa gdyż jest to przewoźnik sieciowy, ale nie da się tego w taki sposób krytykować. Mam tylko nadzieję, że nie będą na tym za dużo tracić.....i zwłaszcza, że nie będą potrzebować przez to więcej kasy z moich podatków. BTW Ryanair TEŻ otrzymuje kasę z moich podatków (widać to choćby w stratach Modlina oraz w tym ile tam płaci...)
BTW2 Radom to też kwestia braków przepustowości w Warszawie, LOT od kilku dobrych lat nie latał do Rzymu, tymczasem teraz uruchomił loty do Rzymu...z Radomia.
i btw na ten długi weekend ma ceny lepsze niż Ryanair, w LOT z Radomia można polecieć taniej nawet w klasie biznes niż Raynerem. (porównuję taryfy z bagażem)
usuniety 2023-06-05 07:26   
usuniety - Profil usuniety
LOT zaczyna latać z Radomia do Tirany. Sprawdźmy ceny, 25 czerwca - 2 lipca, w obie strony - 649,95 zł. Za to z Chopina 2.096,97 zł. Rozumiecie ten biznes, puszczają samolot z Radomia, zamiast z Chopina i tracą 1.500 zł na każdym podróżnym? Przenieśli loty do Radomia i dzięki temu wpływy mniejsze minimum o 10 mln złotych miesięcznie. Samoloty Ryanair wykonują 6-8 operacji lotniczych na dobę, a LOT 3-5. O'Leary o 75% lepiej wykorzystuje sprzęt i personel. Kiedy kolejna dotacja z budżetu państwa do bankruta?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy