ULC: LOT chce latać z Katowic do Stambułu. Linie muszą się dogadać

ULC: LOT chce latać z Katowic do Stambułu. Linie muszą się dogadać Lotnisko w Pyrzowicach poinformowało dzisiaj, że Urząd Lotnictwa Cywilnego odmówił zatwierdzenia rozkładu Turkish Airlines na trasie Katowice - Stambuł na sezon "Lato 2023". Tymczasem ULC odpiera zarzuty, wskazując na PLL LOT jako odpowiedzialnego za obecny stan rzeczy.Urząd Lotnictwa Cywilnego przekonuje, że nadal rozpatruje...
01/03/2023 13:43   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2023-03-05 11:02   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@tos nie wystarczy znieść tej umowy?
W sumie za chwilę się okaże czy to wystarcza, Wizzair właśnie stara się o uruchomienie lotów Budapeszt - Istambuł.
Jeśli to się uda to nie widzę powodu by nie miał szans na podobne loty z Polski.
Różnica w cenach z Polski i np. Austrii/Węgier do Turcji jest astronomiczna. Pewnie jest to też pewna korzyść dla LOTu.. (najnowsza promocja 1800zł return za 2h lot.. w sumie niewiele mniej niż czasem za loty do USA).
Poza promocją to ceny często przekraczają kwotę którą ja płaciłem ostatnio za Emirates do Wietnamu..
tos 2023-03-02 14:31   
tos - Profil tos
Krzysiekl: Wiem o tej umowie. Trudno jednak oczekiwać żeby linie z Europy były skore dla ustępst czy negocjacji z Turkishem, jeśli Turkish tak bardzo broni swojej dominacji na rynku tureckim i jest w tym bardzo wspierany przez państwo. Jeśli linie innych państw oraz linie niskokosztowe mają tak bardzo utrudniony dostęp do Turcji, dlaczego Turkish miałby mieć łatwiej na rynkach zagranicznych?
krzysiekl 2023-03-02 11:52   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@tos
w przypadku połączeń Polska - Turcja kluczowa jest umowa między tymi dwoma krajami ograniczająca konkurencję. Dlatego nie ma w Polsce np. Pegasus Airlines.
tos 2023-03-01 23:50   
tos - Profil tos
Turkish bardzo broni swojego rynku w Turcji i jest na nim priorytetowo traktowany. Nie jest to przypadek, że nie ma zbyt wielu tras W6 czy Ryanaira do Turcji (jeśli są jakiekolwiek). Nic zatem dziwnego, że linie europejskie nie są skore ulegać Turkishowi.
KapitanArbuz 2023-03-01 18:56   
KapitanArbuz - Profil KapitanArbuz
LOT działa w myśl zasady "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"
I tyle Turkish polatał z KTW.
Kosmita 2023-03-01 18:39   
Kosmita - Profil Kosmita
LOT powinien z KRK otworzyć takie połączenie.
krzysiekl 2023-03-01 15:24   
krzysiekl - Profil krzysiekl
LOT z Katowic do Stambułu? Dziwne.
Sądziłem, że "W zamian" uruchomią coś w stylu z Warszawy do Ankary itp.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy