Dwa połączenia lotnicze kontra pociąg i samolot

Dwa połączenia lotnicze kontra pociąg i samolot Niespełna cztery tygodnie temu na łamach Pasazer.com opublikowaliśmy tekst Tomasza Wardaka o trudnej współpracy lotnictwa z Koleją Dużych Prędkości (KDP). Autor omówił kooperację pomiędzy koleją a liniami lotniczymi i zwrócił uwagę, że powodzenie takich intermodalnych połączeń nigdzie nie osiągnęło masowej skali uzasadniającej optymizm przedstawicieli spółki Centralny Port...
19/10/2022 10:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
notek 2022-10-26 10:43   
notek - Profil notek
Analiza moim zdaniem bardzo uproszczona. Nie jestem absolutnie zwolennikiem CPK (choć kolei już tak), ale przede wszystkim autor nie bierze pod uwagę możliwości odprawy bagażowej w miejscu wsiadania do pociągu. Takie odprawy są możliwe przy obecnie rozwiniętej logistyce (tagi RF do znakowania bagażu) i są prowadzone choćby w Hongkongu (odprawa w centrum miasta, ma się wolny czas i ręce) czy niektórych miastach Chin (miałem taką odprawę właśnie w "mniejszym" mieście, skąd było bezpośrednie połączenie kolejowe na lotnisko). Ale oczywiście jest to opłacalne przy dużym ruchu podróżnych. Inna sprawa że przykład połączenia trochę chybiony, bo z Krakowa jest bezpośredni lot do Lizbony. I chyba takie połączenia w ramach Europy będą funkcjonować, a huby międzykontynentalne to może zostana ze 2-3 na EU.
Komuch 2022-10-26 00:36   
Komuch - Profil Komuch
Wystarczy ze podrozny bedzie drukowal special a etykiete pociagowa dostarczana mu przez linie lotnicza. Potem nada taki bagaz w ostatnim wagonie lub specialnym okieku na stacji ( mowimy o duzych stacjach typu Warszawa czy Gdansk a nie Cycòw Maly. Taki wagon bagazowy w Baranowie bylby np odczepiany a podczepiany nowy juz zaladowany walixkami ludzi wracajacych. Nalepka na bagazu kierowala by bagaz do odpowiedniego slotu na dany lot. Wiem zostaje jeszcze kilka kwesti technicznych ale na pewno dalo by sie to zarobic. Moze firma od paczkomatow cos wymysli.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy