CPK: Utajniono prognozy ruchu dla polskich lotnisk. Aby błędnie ich nie interpretować

CPK: Utajniono prognozy ruchu dla polskich lotnisk. Aby błędnie ich nie interpretować Decyzja ta oznacza, że możemy zapomnieć o jakiejkolwiek poważnej debacie. W przypadku tego nowego portu, tak, jak przy każdej dużej inwestycji w infrastrukturę lotniskową kluczową rolę dla sprawdzenia ich sensu ekonomiczno-rynkowego odgrywają wieloletnie prognozy ruchu. Dodatkowo, ponieważ ma to być nowy wielki port hubowy, konieczne jest zbadanie, jakie są...
13/10/2021 09:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
analityk 2021-10-13 16:15   
analityk - Profil analityk
Jeżeli ktoś nie potrafi interpretować danych IATA to na pewno zarząd CPK. Przecież tam nie ma nikogo kto miałby pojęcie o lotnictwie.
A używanie argumentu o 2060to tylko strzelanie sobie w stopę. Przez ten czas Polska i cały region Europy Centralnej, Wschodniej i Bałkanów straci kolejne 20-30% mieszkańców a struktura wiekowa będzie taka że emeryci (których nie będzie stać na przeżycie a tym bardziej na latanie po świecie) będą stanowić nie 20 a 40% społeczeństwa.
Ten projekt jest potwornym marnowaniem środków.
Zwłaszcza, że LOT na odbudowę ruchu pasażerskiego potrzebuje (przy obecnych finansach) pewnie z 10 lat. A kto miałby być operatorem hubowym w CPK? Przecież nie Wizzair czy Ryanair bo mają inne modele działania. A nikogo innego o znaczącym udziale w rynku nie ma.
rogal73 2021-10-13 14:17   
rogal73 - Profil rogal73
Tu chodzi o prosta rzecz - kasa na utopie zwana CPK ma plynac szerokim strumieniem (mamy rzesze pseudo-ekspertow ktorzy musza zarobic - tkm 2xK)
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama