Opinie: Warszawskie lotniska. O co tu chodzi?

Opinie: Warszawskie lotniska. O co tu chodzi? To było kolejne, bardzo mocne potwierdzenie tezy, że próby wyjścia poza konkretne decyzje, działania i zaniechania to zwykła strata czasu. Tu nic nie składa się w spójną logiczną całość, wyjaśnienia skutecznie omijają fakty. Tylko pieniądze płyną i płyną. Chociaż stop. Od ministra Horały dowiedzieliśmy się, że tych pieniędzy, czyli kosztów, nie ma z punktu...
12/05/2021 09:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jjemiolo 2021-05-12 16:50   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Ciekawe ze chociaz rzekomy CPK ma obslugiwac glownie potencjal centralnej Polski, czyli w szczegolnosci Warszawy i Lodzi, w dyskusji nie wspomina sie prawie wogole istniejacego lotniska w Lodzi. Jego odleglosc od Warszawy jest prawie analogiczna z ta do Radomia a komunikacyjnie ma juz wiele lepsze skomunikowanie z WAW. Nie stanowi konkurencji dla WAW, ale moze byc niezlym uzupelnieniem. Bez watpienia jest to tanszy wariant niz RDO. A moze problem w tym ze LCJ jest pod kontrola innego ukladu politycznego?
lysypiotr76 2021-05-12 15:19   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Ogólnie sytuacja jest tragikomiczna. W centralnej Polsce mamy ............ nadmiar lotnisk. Jesteśmy tak bogatym krajem , że możemy sobie pozwolić na CPK, lotnisko na południu Mazowsza ( Radom), na północy Mazowsza ( Modlin) , no i Lotnisko Chopina. Ale od samego początku wszelkie ruchy wokół powiedzmy to warszawskich lotnisk miały podtekst polityczny. A że politycy w większości nie umieją się przyznać do błędu to będziemy brnąć w ten paranoidalny układ warszawskich lotnisk do którego przez wiele lat będą dopłacać nie tylko warszawiacy ale cały kraj, co na pewno nie będzie dla wielu komfortową sytuacją.
Groentje 2021-05-12 14:26   
Groentje - Profil Groentje
Brawo p. Marku. Jeden z nielicznych, który ma odwagę na trafną ocenę działań w sprawie CPK.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama