Raport: LOT w przyszłość

Raport: LOT w przyszłość Szczepionki są stosowane od tygodni, tymczasem na wielu najważniejszych, największych rynkach poczynając od USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec pandemia osiągnęła rekordowe poziomy. Te i wiele innych krajów jest w stanie pełnych lockdownów. Widzimy teraz, że jest to kwestia nie tygodni, ale wielu miesięcy, kiedy pozytywny wpływ powszechnych szczepień będzie odczuwalny w...
4 dni, 19 godzin temu   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jurek11 2021-01-14 11:14   
jurek11 - Profil jurek11
Postawiłbym tezę, że ruch lotniczy w skali całego swiata już nigdy nie przekroczy tego z 2019 r. Skłaniają do tego następujące zjawiska: zasadnicze zmiany ze sposobem funkcjonowania biznesu (duża część podróży to te zwiażane z biznesem) - bo okazało się, że z powodzeniem wiele spraw można załatwić bez spotkań f2f) oraz te związane ze świadomością ekologiczną. Oczywiście te spostrzeżenia nie dotyczą rynków rozwijających się (w tym Polska), gdzie za ileś tam lat rekordy z 2019 r zostaną pobite.
analityk 2021-01-11 11:28   
analityk - Profil analityk
Jedyne co powinno być robione przy CPK to kolejne analizy ruchu, analizy środowiskowe i inne które pomogą ruszyć szybko gdyby sie okazało że projekt ma sens.
Wyrzucanie kasy na wykup terenów nie ma sensu. Podobnie mam wątpliwości czy powinien być już zatrudniany doradca.
Osobiście uważam że ten projekt nie miał sensu nigdy. Nie policzono realnie korzyści i kosztów ani rozwiązań alternatywnych. Dużo lepszym sposobem jest zwiększenie przepustowości Okęcia plus rozbudowa Modlina.
Teraz CPK ma jeszcze mniejszy sens w związku ze spadkiem ruchu a zwłaszcza ze spadkiem ruchu biznesowego. Dla low costowego czy charterów budowa CPK nie klei się finansowo zupełnie.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama