Analiza: Czy LOT ma zdolność do spłaty otrzymanej pomocy publicznej?

Analiza: Czy LOT ma zdolność do spłaty otrzymanej pomocy publicznej? Na wstępie należy stwierdzić, że fakt udzielenia pomocy publicznej LOT-owi nie powinien budzić kontrowersji, bo wielu, znacznie potężniejszych przewoźników europejskich uzyskało wsparcie od swoich rządów. Dofinansowanie LOT-u jest uzasadnione, bo jak wspomniała przedstawicielka Komisja Europejskiej (KE) komentując wyrażenie zgody, odgrywa on kluczową rolę dla...
24/12/2020 09:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
MaxDream 2020-12-27 23:40   
MaxDream - Profil MaxDream
Mi nikt nie oddał sam z siebie. Wyszarpałem od wszystkich za loty i rejsy tylko przez bank opcją chargeback. Jedyna droga, szkoda czasu i nerwów na bezpośrednie użeranie się.
dromack 2020-12-27 21:57   
dromack - Profil dromack
usuniety- rozumiem Twoja frustrację i jest ona całkowicie uzasadniona. Ale chciałbym Ci powiedzieć, że LH wisi mi również od kilku miesięcy sporo € za kilka anulowanych rezerwacji i pomimo złotej karty w *Alliance i biletow w klasie biznes, również mnie zawodzą obiecankami.
usuniety 2020-12-27 09:14   
usuniety - Profil usuniety
możemy sobie dyskutować, czy Lot zarobi na spłatę dofinansowania czy nie, ale jest pewne: nie wyobrażam sobie, abym ja czy ktokolwiek z grupy moich znajomych którzy mieli ze mna lecieć w najbliższych latach wybrali lot, skoro obsługa tej linii od ponad pół roku kłamie ze zwrócą pieniadze za odwołane rezerwacje a nic się nie dzieje. ja sam miałem 4 rezerwacje i licząc wszystkich z mojej grupy było to 25 rezerwacji. nikt nie otrzymał nawet grosza zwrotu mimo że infolinia twierdzi że już już będzie przelew. kto normalny poleci lotem jeśli ma alternatywy. zaznaczam że miały to być loty transferowe przez Waw z zagranicy (grupa jest międzynarodowa). było wiele opcji, choćby LH czy Austrian, ale chcieliśmy wspierać lot. wtedy przyszła pandemia i zostalusmy okradzeni tak jak tysiące innych klientów. nawet widmo bankructwa nie usprawiedliwia kradziezy, dlatego nigdy więcej nie wybierzemy lotu a linia na splate pomocy może zarabiac sobie gdzue indziej ale nie na nas.
analityk 2020-12-25 23:00   
analityk - Profil analityk
Tę kasę przepalą ale to nie jest jeszcze dramat. Dramat będzie gdy przepalą 50 mld z naszych podatków na CPK.
A po tym przepaleniu kasy i przeniesieniu się do Baranowa LOT straci jedyną swoją przewagę nad innymi liniami czyli brak konkurencji na świetnie położonym Okęciu. Wtedy nie będzie w stanie już nic zarabiać i po prostu padnie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy