Na pokład samolotu tylko po szczepieniu? To możliwe już w przyszłym roku

Na pokład samolotu tylko po szczepieniu? To możliwe już w przyszłym roku Qantas będzie wymagać zaświadczeń o szczepieniu przeciw koronawirusowi od pasażerów lotów międzynarodowych – zapowiedziano w poniedziałek (23.11) na antenie jednej z australijskich telewizji. Jest to pierwsza duża linia lotnicza, która publicznie zadeklarowała możliwość odmowy podróży pasażerom, którzy nie zostali zaszczepieni na COVID-19....
24/11/2020 08:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
FTL 2020-11-25 11:00   
FTL - Profil FTL
Zamordyzm i dzialania niezgodne z prawem w natarciu - a ludzie dalej wierza w TV news i ogloszenia rzadowe zamiast samodzielnie przeanalizowac sytuacje i dotrzec do obowiazujacych zrodel prawa - ktore wprost stanowia ze to sa dzialania nieuprawnione!
Blazej UK 2020-11-24 20:38   
Blazej UK - Profil Blazej UK
@wirnik. O czym Ty człowieku piszesz. Puknij się w głowę. Chcesz to się szczep. Opracowanie szczepionki przebadanie jej wraz ze skutkami ubocznymi to około 10 lat. A tu w marę miesięcy opracowali jakieś ustrojstwo nikt nie wie jakie będą skutki uboczne i już terroryzują ludzi iż albo się zaszczepisz albo nie polecisz. Trudno. Nie muszę odwiedzać Australii.
wirnik 2020-11-24 20:14   
wirnik - Profil wirnik
wroord: po pierwsze, to wiadomo już nie od dziś, ze przechorowanie COVID nie daje trwałej odporności u wszystkich. Po drugie, to dlaczego mowisz o zmuszaniu kogokolwiek? Czy podróż samolotem jest obowiązkowa? A tych, którzy są tak bardzo przeciwko szczepieniom powinno się serdecznie zapraszać na oddziały zakaźne, żeby bez żadnych środków ochronnych pomagali przy pacjentach. Tylko o dziwo, ochotników wśród nich nie widać.
A zupełnie na serio, nie wierze, żeby taki wymóg został wprowadzony, a jeśli już to nie tak szybko. Druga strona medalu wyglada tez tak, o czym obaj panowie komentujący albo zapomnieli, albo nie wiedza, ze na świecie są regiony, które wymagają pewnych obowiązkowych szczepień i jakoś nie ma z tym problemu - masz świadectwo szczepienia, jedziesz, nie masz, nie jedziesz proste.
wroord 2020-11-24 16:27   
wroord - Profil wroord
Jesli ktos przeszedl virusa i wyzdrowial to ma w systemie antyciala i nie potrzebuje brac szczepionki. Czyli takie osoby beda wbrew woli zmuszane aby brac szczepionke? To nie ma sensu. Moze jak linie zobacza straty to zmienia zdanie.
adam7691 2020-11-24 15:33   
adam7691 - Profil adam7691
Czyli mamy pierwszy przypadek Covidowego terroryzmu. Nie zostało nic innego jak Quantas i Australię skreślić z potencjalnych miejsc podróży. Dobrze, że to daleko i raczej niewiele osób z Polski tam lata.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama