Berlin-Brandenburg: Start z nowego lotniska może powodować... dolegliwości żołądkowe

Berlin-Brandenburg: Start z nowego lotniska może powodować... dolegliwości żołądkowe Jeżeli nad nowym lotniskiem zostaną zaobserwowane wiatry wschodnie, samolot startujący z południowej drogi startowej w kierunku na wschód będzie musiał na wysokości 600 stóp (ok. 180 m) nad ziemią, a więc już kilkanaście sekund po oderwaniu, wykonać nienaturalnie ostry zakręt w prawo – donosi dziennik Der Tagesspiegel. Chodzi...
11/09/2020 09:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_17d8f 2020-09-14 17:59   
gość_17d8f - Profil gość_17d8f
Czy gdzieś w internetach jest może filmik o tym, jak wygląda ten manewr? Szukałem na Youtube ale nic nie znalazłem. Może użyłem złego hasła? Z góry wielkie dzięki za pomoc.
kidloco 2020-09-12 11:56   
kidloco - Profil kidloco
Clickbait i upadek mediów... Wypadałoby sprawdzić, jak często na tym terenie wieje ze wschodu. Praktycznie nigdy.
styrian 2020-09-11 23:04   
styrian - Profil styrian
Geeez, już na serio nie macie o czym pisać tylko o tym, że samolot będzie skręcać? Litości...
gość_d5ff3 2020-09-11 13:44   
gość_d5ff3 - Profil gość_d5ff3
W wypadku BER Niemcy nie kończą mnie zadziwiać. Skoro wiedzieli (a musieli wiedzieć), że budują pas startowy w takim miejscu, które wymusza niebezpieczne manewry to dlaczego w ogóle zbudowali tam lotnisko? Nie można było kilka km dalej gdzie by mieli swobodny dostęp do pasów bez ostrych zakrętów? Może jeszcze za chwilę wyjdzie na jaw, że samoloty nie będą mogły startować i lądować w nocy?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy