Wizz Air: Zimą drastyczne cięcia i zwolnienia

Wizz Air: Zimą drastyczne cięcia i zwolnienia Pomimo początkowego entuzjazmu, a nawet dalekosiężnych planów dalszego rozwoju, także Wizz Air zaczyna odczuwać bolesne skutki światowej pandemii koronawirusa. Jak dowiedział się Pasazer.com, zdecydowanemu zmniejszeniu ulegnie liczba samolotów zbazowanych przez przewoźnika na polskich lotniskach – w Krakowie, Katowicach i Gdańsku do trzech, natomiast we...
10/09/2020 10:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_369a5 2020-09-11 08:04   
gość_369a5 - Profil gość_369a5
gość_36ed5. Też mi to trochę trudno wyobrazić, bo masz rację z tym że katowicka baza obsługuje dużo połączeń w schemacie W ( baza-port A-port B-port A-baza). Takie połączenia jak: POZ-IEV, POZ-DSA, POZ-TRF, LUZ-EIN, LUZ-TRF, SZZ-TRF, SZZ-BGO, MMX-INI obsługują właśnie samoloty z bazy w Katowicach ( a ta lista może być jeszcze dłuższa). Więc albo zmniejszą liczbę w tych bazach, ale może nie do 3 samolotów, albo zostaną 3 samoloty, ale i tak myślę że to będzie tylko chwilowe, tym bardziej że wizzair zawiesza na pewien czas kilkanaście połączeń z Polski, więc myślę że te cięcia samolotów w bazach są spowodowane właśnie tym faktem. Pozatym mają ambicje, żeby być linią numer jeden w Polsce, a z takimi ,, małymi bazami,, to nic z tego raczej nie wyjdzie
gość_369a5 2020-09-11 07:44   
gość_369a5 - Profil gość_369a5
gość_29bf0. Owszem tak było, ale żeby mówili ,że utrzymają wszystkie miejsca pracy to sobie nie przypominam. Prędzej powiedzieli, że postarają się utrzymać jak najwięcej miejsc pracy. Więc chyba Ci się trochę pomyliło.
gość_4b990 2020-09-11 00:33   
gość_4b990 - Profil gość_4b990
Wirnik: ciekawy jestem jak odmienisz "Oslo" - do Osla, w Oślu czy może w Ośle? A jak będzie z wizytą w Sao Paulu? Nie wszystkie nazwy obce są odmienne.
gość_29bf0 2020-09-10 21:05   
gość_29bf0 - Profil gość_29bf0
To nie pierwsze cięcia tej firmy. W maju została zwolniona 1/5 personelu pokładowego, mimo obietnic o utrzymaniu wszystkich miejsc pracy.
wirnik 2020-09-10 19:51   
wirnik - Profil wirnik
To raczej kwestia gramatyki, a nie ortografii. Niestety, coraz większej liczbie Polaków, nie wiedzieć skąd przychodzi do głowy, ze nazw obcych się nie odmienia, choć nie są w tym zbyt konsekwentni. Gosc się przyczepił, ze nie w Skopju, tylko w Skopje, ale już w Asmterdamie uznałby zapewne za poprawne.
Największym koszmarkiem są jednak dla mnie przesądy wokół odmiany nazwisk w nekrologach, to jest dopiero popis nieznajomości polskiej gramatyki.
admin 2020-09-10 18:28   
admin - Profil admin
gość_3baab: a może warto najpierw sprawdzić Słownik Języka Polskiego:)
Wielki słownik ortograficzny PWN:
Skop•je -p•ja, -p•ju a. ndm; przym.: skopijski a. skopiański
gość_36ed5 2020-09-10 15:22   
gość_36ed5 - Profil gość_36ed5
Jakoś nie widzę tego żeby w Katowicach czy gdańsku gdzie zbazowanych jest 7/6 maszyn można było zejść do 3. Patrząc na baze KTW gdzie rotacje Ein, Trf, Mmx, Dsa, itp obsługują inne porty !!!
gość_3baab 2020-09-10 14:27   
gość_3baab - Profil gość_3baab
W Skopje raczej
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy