Niejednoznaczny status wakacyjnych rejsów LOT-u

Niejednoznaczny status wakacyjnych rejsów LOT-u Przede wszystkim, jak wyjaśnia przewoźnik, prefiks LO8XXX nie jest zarezerwowany dla lotów czarterowych. Te realizowane są z reguły z oznaczeniem LO6XXX lub LO7XXX. Zapytaliśmy zatem skąd taki krok, tym bardziej, że niektóre połączenia realizowane były przed pandemią, a w okresie wakacyjnym pozostawiono je w rozkładzie, często nawet bez zmian godzinowych. Z kolei trasy...
13/07/2020 08:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_efe44 2020-07-22 11:15   
gość_efe44 - Profil gość_efe44
Ja kupowałam teraz na lipiec i wszystko było ok :) wiadomo że pewne zmiany moga sie pojawiac z racji ciagle zmieniajacych sie obostrzen i trzeba miec to po prostu na uwadze
gość_698fc 2020-07-15 15:48   
gość_698fc - Profil gość_698fc
gość_a0177
W Bydgoszczy nie ma biura LOT i pozostaje mi tylko infolinia. Po 57 minutach w końcu usłyszałem głos osoby od zmiany rezerwacji. Jednak przy zmianie z Wilna na Chorwację musiałbym zostać przełączony do osoby z uprawnieniami kasjerskimi celem zrobienia zwrotu podatków za Wilno oraz pobrania podatków za Chorwację i byłbym nawet 50 zł do przodu. Problem w tym, że ta osoba z uprawnieniami właśnie kończyła pracę (była 19:57), zatem nic nie załatwiłem, choć pan który odebrał połączenie chciał pomóc, wszystko mi wytłumaczył i policzył, ale nie miał uprawnień kasjera. Chyba sobie podaruję tę zmianę kierunku i wylot do Chorwacji, lepiej siedzieć z d.....w kraju :-(
gość_ae0b8 2020-07-14 23:49   
gość_ae0b8 - Profil gość_ae0b8
jak kupowałem lot miałem kod 3 cyfrowy, ostatnio zmienili na 4 i brak mil, lot twierdzi że nie mam prawa do zwrotu za bilet czy dostania vouchera - ja latam i licze mile a tu zmiana warunków umowy z ich strony i brak możliwości wycofania się z takiego bandyctwa :-/
gość_a0177 2020-07-14 08:33   
gość_a0177 - Profil gość_a0177
Wszyscy maja podobne problemy. W USA czy w Europie czy w Azji. Wszędzie linie walczą o przetrwanie bo to co się stało tego nikt nie przewidział.
Czego spodziewać się? Ze będzie jak było...? Ze infolinie będą wolne? Ze rejsów nie będą odwoływać ? Ze siatki nie będą zmieniać?
Przecież każdy chce przeżyć.
Polska to jedyny kraj w Europie gdzie Państwo do dziś nie potrafi słowem przedstawić jakiejkolwiek wizji pomocy temu sektorowi. To jest żenujące i wpływa na to jak linie zmuszone sa traktować pasazerow. Lufthansa dostała 9mld € by ratować reputacje jak i samych siebie. A co w Polsce? Rząd pozoruje tylko i wygaduje jakieś dyrdymały jak to mu zależy....
Co do Pana z Bydgoszczy, ja zmieniałem rezerwacje ale udałem się na lotnisko i bezpośrednio w biurze LOT załatwiłem to od ręki. Może to nie tak powinno wyglądać , może infolinia powinna to załatwić , ale uznałem ze zmiana rezerwacji i chęć udania się na wakacje jest na tyle silna ze nie było problemu by pojechać na lotnisko. Zajęło mi to 1.30
gość_c8e42 2020-07-14 07:51   
gość_c8e42 - Profil gość_c8e42
LOT musi się ratować i pozyskać cash. Połączenia biznesowe nie dzialają bo mamy niski sezon biznesowy, więc idzie w kierunku sprzedaży wakacyjnych. Niestety nie bardzo mu to wychodzi, bo bilety są tańsze czterokrotnie, a samoloty puste. Jednak za 200 tysięcy biletów powinien mieć pieniądze na wypłaty. Sytuacja wygląda z zewnątrz bardzo kiepsko. Ale trzymamy kciuki za powodzenie. Wpływy z biletów nie pokrywają kosztów przelotów, więc LOT kasuje dużo rejsów świerzo powołanych. Reklamacja potrwa kilka miesięcy, więc cash zostanie w firmie. Widać, że tęksni za lataniem do USA, bo tam możnaby sprzedać dużo droższe bilety, z dużym wyprzedzeniem. Wiatr w oczy z każdej strony. Sytuacja jest trudna i nie ma co się mądrzyć, że wiedzielibyśmy lepiej jak tym zarządzić.
gość_698fc 2020-07-13 19:43   
gość_698fc - Profil gość_698fc
Tydzień temu zgłosiłem do LOT przez formularz zmianę trasy na rejs z kwietnia z Bydgoszczy do Wilna na rejs wakacyjny Bydgoszcz - Zadar. Zmiany nie ma, a na infolinii wiszę już 50 minut i tracę nadzieję na połączenie. Współczuję ludziom gdy mają wylot na już i chcieliby coś zmienić. Trudno będzie LOT odzyskać zaufanie pasażerów. Strach korzystać. Już żałuję, że skusiłem się na ten Zadar. Pewnie zmiana kierunków przyjdzie na maila na 24 godz. przed wylotem, albo przyjdzie info, że zmiana na kierunek wakacyjny nie jest możliwa lub wcale nie będzie żadnej reakcji :-/
gość_7bc13 2020-07-13 10:08   
gość_7bc13 - Profil gość_7bc13
Skoro nie będą naliczane miłe, to również segmenty tych lotów nie będą się liczyły przy kwalifikacji do srebrnego statusu w ramach promocji 30 przelotów. Co do mil, to pewnie i tak z założenia byłoby maksymalnie 125, wiec strata żadne.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy