LOT uruchomi 36 wakacyjnych kierunków

LOT uruchomi 36 wakacyjnych kierunków Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Malta, Bułgaria, Czarnogóra, Gruzja, Macedonia, Cypr, Albania czy wyspy Santorini, Kos, Korfu i Kreta to tylko wybrane kierunki, dostępne od 3 lipca w letniej ofercie LOT-u. Jak co roku polski przewoźnik wychodzi naprzeciw wakacyjnym planom Polaków i uruchamia 130 nowych połączeń do 36 najbardziej popularnych europejskich lokalizacji...
24/06/2020 16:15   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_6aa72 2020-07-27 20:56   
gość_6aa72 - Profil gość_6aa72
Bilety zakupione 27 czerwca, 8 dniowy pobyt na Majorce dobiegl konca i nie bylo zadnych problemow z LOTem. Bilet w cenie Ryanaira i dogodne godziny lotow na plus ;-)
Szkoda ze nie trwa ta akcja dluzej bo wtedy polecialbym jeszcze na jakas grecka wyspe.
gość_2eb13 2020-06-30 08:11   
gość_2eb13 - Profil gość_2eb13
Kupilem bilet na lot do Tbilisi w lipcu.Ryanair i Wizzair juz odwolaly loty bo Gruzja wstrzymala loty do sierpnia.Lot bezczelnie sprzedaje dalej.Czy tak wyglada uczciwosc narodowego przewoznika???Niestety na zwykle chamstwo zarzadu chyba nie ma lekarstwa.Chyba ,ze wywalenie na bruk.
gość_a0177 2020-06-25 16:16   
gość_a0177 - Profil gość_a0177
Nie bardzo rozumiem te problemy z biletami.
Ja dostałem już pełen zwrot za bilet LOTem na trasie Poznan do Zurich przez Warszawę oraz powrót. Trwało to prawie dwa miesiące ale dostałem pełen zwrot. Kupiłem tez dwa bilety na trasie z Poznania do Paryża na przełomie lipca i sierpnia i owszem dostałem info o anulowaniu tego rejsu ale dostałem rejs inny o 2 h później.
Poprostu jest tworzona nowa siatka na bieżąco.
Podobnie maja znajomi którzy kupili bilety na rejs Ryanair tyle ze tam w ogóle anulowali bez podania przyczyny i alternatywy. Ta sama sytuacja na połowie rejsów w Wizz czy Lufthansa.
Niestety Covid kompletnie zbombardował linie lotnicze i nie tylko. Cud ze to w ogóle jeszcze trzyma się po tym co przywódcy państwa zaserwowali światu ( blokada ) To tych baranów powinno ścigać się o odpowiedzialność za swoje decyzje rujnujące firmy które latami pracowały na swoje pozycje.
gość_d51a8 2020-06-25 14:18   
gość_d51a8 - Profil gość_d51a8
Dostałem zwrot za bilety LOT WAW-BRU-WAW po 92 dniach od złożenia deklaracji o zwrot środków. Bilet kupiłem przez pośrednika w internecie i przez nich musiałem wszystko załatwić. Odliczając marżę dla agencji i złodziejski kurs przewalutowania banku dostałem 35% mniej niż pierwotna cena biletu.
gość_0c50b 2020-06-25 14:13   
gość_0c50b - Profil gość_0c50b
Nice try LOT.
Wyglada na to, ze chca nabrac jak najwiecej ludzi, by zebrac jak najwiecej kasy.
Potem bedzie "bang!", huk i wszystko upadnie.
Nie bedzie ani lotow, ani pieniedzy.
Mam nadzieje, ze ludzie mysla i nie dadza sie nabrac na ten numer.
Jak ktos sie polasi na te "bilety" i kupi je to jest sam sobie winny.
gość_5783d 2020-06-25 14:01   
gość_5783d - Profil gość_5783d
LOT wszedł z dużym hukiem i tak powinien robić od dawna. Ich problemem było to że nastawiał się na mityczny wielki biznes, a olewał ruch wakacyjny oraz emigracyjny. A prawda jest taka, że i tak zarabiał głównie na ruchu VFR za wielką wodę. Teraz mieli problem, bo jak widać biznes jest w totalnym zastoju i nie chce ani nie bedzie chcial latac w nastepnych miesiacach. Stad dobry ruch ze postawili na ruch wakacyjny. Tak hucznie nie bylo o LOT dawno. Zreszta latem latwiej zapewnic kierunki wakacyjne niz biznesowe, nawet przed COVID. Teraz wiadomo ze straca na tym projekcie, ale straty w obecnych czasach nie maja takiego znaczenia. Grunt zeby kontynuuowali to w nastepnych latach. Rozwijali projekt #Lotem na wakacje, w tym wprowadzili wakacyjne long haule oraz przede wszystkim otworzyli sie na emigracje w UK i Europie. Model hubu w obecnych czasach stracil na znaczeniu, mina lata zanim to sie zmieni, a do tego LO wykrwawi sie dzialajac w ten sposob. Po dwa E95/737 zbazowane w KRK, GDN, POZ, WRO oraz po jednym w BZG, LUZ, RZE i jechane. Do tego masa p2p na 737 lub Airbus z WAW. LOT musi zmienic swoja strategie. W WAW moga probowac robic hub i latac na liliputach, ale musza zapomniec o megalomanskim mega hubie z ponad 100 kierunkami. Kilkadziesiat kierunkow z duza czestotliwoscia do najwiekszych metropolii EU ok + duzo lotow p2p z WAW na wiekszych maszynach w modelu lcc.
gość_8b80a 2020-06-25 12:09   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
Są elementy dobre i niezrozumiałe:

Dobre na pewno jest wejście z wielkim hukiem. Pamiętacie anonimowe wejście do NY i Chicago z BUD z drogimi biletami i zdziwienie, że samoloty latają puste? Z Seulem było już dużo lepiej. Teraz jest bardzo dobrze, huk słychać w całej Polsce. I nie ma co marudzić, że ceny są niskie, bo to ma przyciągnąć ludzi do latania, poza tym LOT zarobi na bagażu, sprzęcie sportowym itp.

Dobre jest kopanie najsłabszego gracza w aglomeracji warszawskiej, czyli Ryana. Malaga i Ateny to dobry wybór. Od lat brakowało wysp greckich, czy nie charterowej Ochrydy. Co prawda Malaga to kierunek dla A321neo Wizza, zaś Ateny powinny być we współpracy z Aegean, ale nie dzielmy włosa na czworo.

Ale mam też pytanie: jaki zamysł strategiczny stoi za trasami na których Wizz toczy wojnę z Ryanem, na przykład: Kraków - Rzym i Kraków - Barcelona?

Brakuje tez jakieś wizji całościowej, LOT może latać dwa razy dziennie z KRK i WRO do Stuttgartu na Q400, może zaryzykować wojnę z LCC o trasę Kraków - Bruksela, może polecieć z WRO do BRU w poniedziałek w środku dnia, we wtorek rano, środę, czwartek piątek wieczorem, w sobotę rano i w niedzielę wieczorem, może nawet wprowadzić jakieś bezpośrednie loty z Lublina, czy Rzeszowa, ale na razie żadnego strategicznego zamysłu nie widzę. Może ktoś z forumowiczów widzi więcej???

Do tej pory była "wizja", żeby zaorać lotniska regionalne poza Radomiem i wszystkich dowozić pociągami do CPK...
gość_38b9c 2020-06-25 11:40   
gość_38b9c - Profil gość_38b9c
Super sprawa ale... nie ryzykowałbym zakupu biletu w LOT, który zaraz będzie w upadłości. Czekam ponad 3 miesiące na zwrot za bilet z marca i brak jest jakichkolwiek informacji czy w ogóle go otrzymam. Reputacja i wiarygodność LOT jest na bardzo niskim poziomie. Mój bank już rozpoczął próbę odzyskania kasy z LOT, to już chyba jedyna opcja jaka mi pozostała.
gość_36b54 2020-06-25 11:36   
gość_36b54 - Profil gość_36b54
Trzeba być dzbanem roku żeby się nabrać na ten wałek.
gość_4f2b0 2020-06-25 10:56   
gość_4f2b0 - Profil gość_4f2b0
Bardzo ciekawa i fajna oferta wakacyjnych kierunków z portów regionalnych.
Szkoda, że musiał się pojawić COVID-19 i PLL LOT musiały się znaleźć w dołku finansowo-gospodarczym, żeby taka oferta się pojawiła. Gdyby przed laty była taka oferta, to niejednokrotnie bym skorzystał, żeby nie kombinować z przesiadkami self transfer aby polecieć ze swojego lotniska.
Życzę naszym polskim liniom jak najlepiej, chociaż nie będzie łatwo w obecnej sytuacji, gdyż jest mało czasu na reklamę, a spora grupa ludzi boi się jechać za granicę lub po prostu nie bardzo ma teraz pieniądze na wakacje.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się ponownie akcja LotNaWakacje, która pozwoli szerszej grupie polskiego społeczeństwa z takiej oferty wakacyjnej skorzystać. Nawet gdyby bilety były nieco droższe jak teraz to i tak uważam, że oferta byłaby dobra. Jedynie wydłużyłbym okres oferty od 01/06 do 30/09, ponieważ bardzo spora grupa ludzi, która nie jest ograniczona terminami w kontekście roku szkolnego jeździ na urlopy w czerwcu, który jest piękny i dni są długie lub we wrześniu gdzie na południu Europy nadal jest lato w pełni. Ponadto moim zdaniem takie loty wakacyjne mają sens, ponieważ coraz bardziej popularne staje się jednak organizowanie wakacji we własnym zakresie.
gość_12c39 2020-06-25 10:45   
gość_12c39 - Profil gość_12c39
Mialam od lutego wykupiony bilet na trasie Warszawa-Madryt w obie strony w drugiej polowie lipca.Wczoraj dostalam zawiadomiene,ze moj lot zostal odwolany i moge sobie wybrac inna date od...wrzesnia.
Najciekawsze jest to,ze na stronie LOTu sa nadal przeloty w zblizonych termniach i nadal mozna kupowac bilety.
Mam kupic po raz drugi?
Obawiam sie,ze to przekret ze strony LOTU i proba wyrwania dodatkowej szybkiej kasy, ktorej na gwalt potrzebuje.
gość_a0d3c 2020-06-25 10:44   
gość_a0d3c - Profil gość_a0d3c
Nie kupujcie biletów!!!! Moi znajomi kupili z Lublina. Od razu dostali informacje ze rejs anuluowany i voucher proponuje !!!!! NIE DAKCIEXSIE BARAC BO STRACICIE KASE
gość_3a921 2020-06-25 09:08   
gość_3a921 - Profil gość_3a921
Dziwnie to wygląda...
marqoos_pl 2020-06-25 09:05   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Coś mi się zdaję, że wczorajsza "pomyłka" (widoczna na stronie lot.pl, mówiąca o "skasowaniu wszystkich lotów międzynarodowych do 31. sierpnia 2020") mogła być zwyczajnie za wcześnie wrzucona do systemu...
POZer 2020-06-25 08:30   
POZer - Profil POZer
Super, wiadmosc, cieszy bardzo szczególnie z regionów, samoloty i tak stały, wypłaty itp
Tylko zal malkontentów którym ciagle zle.....
gość_50a0c 2020-06-25 07:58   
gość_50a0c - Profil gość_50a0c
Konkurencja z FR, E4 i W6 zapowiada się ciekawie, o ile po pierwsze połowa tras zaraz nie padnie przez niski popyt (wszystkie linie). Kilka fajnych tras jak choćby POZ-FCO. Takie trasy są dużo bardziej sensowne niż BUD, czy inne zadupia w CEE. Oby udało się te plany zrealizować.
gość_dec18 2020-06-25 00:46   
gość_dec18 - Profil gość_dec18
Wylatujemy z PLL LOT, wracamy (jeśli w ogóle) z LOT Polish Airlines...
gość_6d5ec 2020-06-24 23:58   
gość_6d5ec - Profil gość_6d5ec
Wole zaoszczedzic stresu i nie kupowac ZADNYCH biletow w Ryanair, Wizzair a tym bardziej w poczwarce zwanej LOT. Wole spac spokojnie ze nie bede sie szarpal o zwrot za bilety i co zrobic z rezerwacjami hoteli jak nie bede mial tam jak dojechac. Przez najblizszy rok wole powiekszyc srodki aby miec spokojna przyszlosc nie musze sie szarpac o wczasy.

To skok na kase aby oddac tym z marca i kielbasa wyborcza w rodzaj 'wstalismy z kolan'.
gość_a8b0f 2020-06-24 23:06   
gość_a8b0f - Profil gość_a8b0f
Myślę, że sprawą sprzedaży biletów ktoś powinien zająć się na poważnie - LOT cały czas sprzedaje bilety ze starej siatki połączeń, sprawdziłem kilka lotów w Europie. Po zakupie przychodzi informacja jeszcze tego samego dnia, że lot jest odwołany. Ludzie skarżą się na profilu facebookowym Lotu. Trudno się zorientować, które loty odbędą się, które nie. Na stronie status lotu widnieje informacja, że wszystkie loty międzynarodowe są odwołane do 31 sierpnia. Jakaś chora sytuacja i skrajna nieuczciwość. To trzeba przerwać, bo ludzie są zupełnie nieświadomi tego procederu, wszystko jednak i tak wychodzi w komentarzach postów na facebooku.

W emailu pasażerowie otrzymują informację: "Informujemy, że od 1 lipca 2020 roku Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzą siatkę połączeń o loty międzynarodowe. (...) Kolejne kierunki będą przywracane stopniowo, tym samym twój rejs został anulowany". Pisał to pewnie to jakiś ćwierć inteligent, bo logiki nie ma w tu żadnej.

Powinni te loty natychmiast usunąć z systemu rezerwacyjnego, ale mam wrażenie, ze trzymają specjalnie, aby naciągać ludzi i po kilku godzinach automatycznie pasażer dostaje email informujący o odwołaniu lotu. Wszystkie rejsy są jednak cały czas w sprzedaży. Nietrudno to sprawdzić. To jest po prostu szczyt wyrachowania i działanie z premedytacją. Tak to wygląda.
gość_d2bcd 2020-06-24 23:00   
gość_d2bcd - Profil gość_d2bcd
Enter działa na zlecenie, obecnie zleceń brak. Taniej polecieć i samemu wynająć sobie bardzo tani hotel przez xxx niż angażować w to biuro podróży (które i tak nic nie oferują) możliwe że z Rainbow też umowę podpisali, rozszerzyli.
Samoloty trzeba czymś zająć, jak dadzą załogom tylko wyrobić minimum to LOT za darmo, paliwo tanie, tym na b2b można zaoferować wakacje w ramach rekompensaty a ci na umowach.... byle do 14stego
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy