Nowa spółka PGL wystąpiła o certyfikat AOC. To koniec PLL LOT?

Nowa spółka PGL wystąpiła o certyfikat AOC. To koniec PLL LOT? Założona pod koniec maja br. nowa spółka akcyjna LOT Polish Airlines S.A., należąca do Polskiej Grupy Lotniczej, złożyła wniosek o przyznanie certyfikatu AOC (certyfikatu przewoźnika lotniczego). Po uzyskaniu tego certyfikatu nowy przewoźnik będzie mógł wystąpić o koncesję. Według naszych informacji, wniosek został złożony w przeciągu ostatniego...
19/06/2020 22:37   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
demar 2020-06-22 23:52   
demar - Profil demar
@gość_27eb7: "LOT nie spełnia przesłanek do bankructwa" - a skąd taka wiedza?

W celu złożenia do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości wystarczy jeżeli opóźnienie w wykonaniu zobowiązań przekracza trzy miesięce, a suma niewykonanych zobowiązań przekracza 10 proc. wartości bilansowej spółki.
Dla PLL LOT S.A. już kilkaset niezapłaconych milionów może oznaczać bankructwo.

A same raty leasingowe za 15 sztuk B787 to szacunkowo 60-70 mln zł miesięcznie.
gość_27eb7 2020-06-22 22:26   
gość_27eb7 - Profil gość_27eb7
LOT nie spełnia przesłanek do bankructwa wiec wątpie że to w ogóle prawda - tylko ludzi niepotrzebnie stresujecie
gość_479d6 2020-06-22 10:10   
gość_479d6 - Profil gość_479d6
@tyt_trn 104 dni wypada na 10 marca czyli rozumiem chodzi zwrot z przed pandemii.
Ja czekam (naiwnie) na kilka reklamacji z marca, kwietnia i maja. I co, zobaczymy coś z tego czy nie?
gość_0c50b 2020-06-22 09:03   
gość_0c50b - Profil gość_0c50b
ORDFlyer te wieczne, niemieckie kompleksy juz sa nie modne.
gość_14bfc 2020-06-22 08:52   
gość_14bfc - Profil gość_14bfc
@gość_f13b5 Umowa inwestycyjna może zawierać różne klauzule, w tym odkupu przymusowego jeśli inwestor nie realizuje swoich zobowiązań. Czyli np. LOT kupując to kilka lat temu zobowiązał się, że w roku 20... Nordica będzie mieć tyle kierunków z Tallina. Nie zrealizował tego, a rząd Estoński chce skorzystać z zapisu w kontrakcie. W takiej sytuacji albo strony się dogadają albo o wartości odkupu rozstrzygnie sąd. Nie mam oczywiście pojęcia co jest w tych umowach ale sądowe rozstrzygnięcie jest teoretycznie możliwe
gość_2c43c 2020-06-22 08:11   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
@gość_f13b5 to, że nie znasz takich pojęć nie dziwi. januszy biznesu w naszym kraju jest multum i mają się bardzo dobrze, bo "zawsze tak było".
aguirre 2020-06-21 23:17   
aguirre - Profil aguirre
@tyt_trn - 104 dni powiadasz - to nie wiem, czy zdążą mi zwrócić (2 maja), najwyżej będę zgłaszał chargeback. Jeśli naprawdę zgłoszą upadłość PLL LOT S.A. to będzie chwyt jak z początku lat 90-tych. Mam nadzieję, że to nieprawda.
gość_04dec 2020-06-21 21:00   
gość_04dec - Profil gość_04dec
Może powstać i 20 nowych LOTów i efekt będzie taki sam bo ci sami ludzie obsadzą kluczowe stanowiska i przyprowadzą swoich kolesi i rodzinę a żaden z nich nie ma pojęcia co robić żeby tym razem było lepiej. Musieli by zacząć od obcięcia sobie wynagrodzenia i zlikwidowania fikcyjnych etatów obsadzonych przez towarzyszy z Nowogrodzkiej a to jest tak realne jak to że ja zostanę cesarzem. LOL!!!

To wszystko jest tylko po to żeby dalej można ładować do swoich kieszeni. Można próbować to zmienić ale trzeba to zrobić przy urnie wyborczej. Pytanie tylko jest czy następna ekipa nie będzie robić tego samego bo spółki Skarbu Państwa to jest zero odpowiedzialności przed obywatelem tylko przed mocodawcami z rządzącej partii. Tak było, jest i obawiam się że będzie.
gość_bad85 2020-06-21 19:02   
gość_bad85 - Profil gość_bad85
Gratulacje dla wszystkich smerfów marudów i szukających mistyfikacji (tak, samoloty LOTu latały przez ostatnie 5 (pięć) lat przecież tylko na niby, nowe kierunki otwarto tylko po to żeby wyciągnąć przedpłaty, a leasingi będą teraz zdecydowanie za 0 PLN na 150 lat). Może jak LOT zbankrutuje to przeniesiecie się koledzy ze swoimi przedpłatami do NOWEGO OLT EXPRESS.... Czekamy na nowe otwarcie!
tyt_trn 2020-06-21 15:27   
tyt_trn - Profil tyt_trn
A propos zwrotów. Po dokładnie 104 dniach od zgłoszenia reklamacji za odwołany lot znalazłem pieniądze na koncie :D
gość_f13b5 2020-06-21 14:13   
gość_f13b5 - Profil gość_f13b5
Co za bzdura, dlaczego w sytuacji gdy sprzedający proponuje wyższe cenę niż kupujący jest skłonny wyłożyć, sprawa miałaby się skończyć w sądzie? W takiej sytuacji nie dochodzi do sprzedaży, co ma do tego sąd?
gość_8d17b 2020-06-21 13:58   
gość_8d17b - Profil gość_8d17b
bardzo chetnie bym obejrzal na national geografic "operacja lot" cz.3, czyli jak wydymac pracownikow i klientow, odwrocic kota ogonem i zainkasowac premie
gość_6d5ec 2020-06-21 11:26   
gość_6d5ec - Profil gość_6d5ec
@ORDFlyer: Nikt nie zmusza do zbierania kapusty u Niemcow jest duzo lepszej i bardzo dobrze platnej pracy u nich - jedno ale, trzeba miec jakies lepsze wyksztalcenie niz podstawowe.

Polska wlasnie przekroczyla granice chamstwa i braku respektowania zasad, kolejny cyrk z naszym biznesem lotniczym bedziemy mieli z Nordika jak juz estonski premier mowi ze sprawa skonczy sie najprawdopodobniej w sadzie z LOTem to tzn. LOT wymyslil jakas abstrakcyjna wartosc odstapienia swoich 49% a estonczycy nie widza aby to bylo tyle warte.

Lufthansa dostala pomoc publiczna jak inne linie lotnicze w obecnych czasach, LOT maskuje swoje straty z 2019 roku i zla sytuacje wlasnie aktualna epidemia, a to jest tylko gwozdz do trumny w ktorej juz dawno byl.
gość_6b951 2020-06-21 10:24   
gość_6b951 - Profil gość_6b951
Najgorsze jest to że teraz leasingi na samoloty będzie finansować PGL. W ten sposób przez nierynkowe ceny można dotować LOT bez końca i bez ogranczeń.
gość_588e0 2020-06-21 09:48   
gość_588e0 - Profil gość_588e0
Do ORDFlyer: czekam na zwrot pieniędzy za lot FRA-WAW-FRA 3 miesiące. Takich jak ja jest setki tysięcy, a może więcej niż milion. Bankructwo PLL LOT nie pomoże w zwrocie. A znajomy dostał zwrot za ten sam rejs, tylko, że kupił bilet w Lufthansie....
gość_6a038 2020-06-21 09:42   
gość_6a038 - Profil gość_6a038
ale co to znaczy wystąpiła o certyfikat AOC ta spółka? Mam rozumieć że złożyła wniosek o certyfikację?
gość_588e0 2020-06-21 09:39   
gość_588e0 - Profil gość_588e0
Nowa firma to kontrolowany upadek PLL LOT. Co to daje? Ano bardzo wiele. Nr 1 to długi, których nowa firma nie przejmie, a wyrwanie pieniędzy od bankruta stanie się w wielu przypadkach niemożliwe. Nr 2 to przy obecnych warunkach rynkowych zmniejszenie rozmiaru floty. Zmiejszenie ilości samolotów, które i tak stoją zaparkowane i nieużywane w innej procedurze jest trudniejsze. Nr 3 to zmiejszenie zatrudnienia. A tu już po prostu bajka. Związki zawodowe przestaną istnieć i wszystkich „krzykaczy” walczących o prawa pracownicze wysłać na „zieloną trawkę” bez żadnych konsekwencji. Nowa firma zatrudni na nowych warunkach tylko tych co grzecznie będą słuchać na umowach B2B, aby w razie czego pozbyć się ewentualnych niepokornych błyskawicznie. Przygotowywana operacja LOT to przekręt finansowy na MILIARDY zł.
gość_9a53e 2020-06-21 02:20   
gość_9a53e - Profil gość_9a53e
Moze to i lepiej. Czas na nowe. To co bylo to i tak byla tylko mistyfikacja.
ORDFlyer 2020-06-21 01:19   
ORDFlyer - Profil ORDFlyer
Pomoc publiczna, taka jaką dostała Lufthansa? Źle, polski podatnik (najważniejszy czyli oczywiście ja) znowu wyfrajerowany. Bankructwo i restrukturyzacja by to leasingodawcy połknęli straty a nie podatnik? Też źle, przekręt, niech oni wszyscy pójdą siedzieć z kaczorem na czele. Latajmy przez Frankfurt, zbierajmy niemiecką kapustę za grosze, przyjmujmy uchodźców których Merkel zaprosila, itd. Właśnie tak zachodnia Europa do czegoś doszła, prawda?
gość_6d5ec 2020-06-20 22:45   
gość_6d5ec - Profil gość_6d5ec
piekny przekret za nasze pieniadze, nie ma tlumaczenia ze inne firmy podobne upadlosci przeprowadzaly i co z tego Alitalia momo tch zabiegow ciagle byla wtopa finansowa czyli mam przyklaskiwac podobnym dzialaniom wobec LOTu ? Pewnie jak by to byly prywatne pieniadze to niech robia sobie co chca ale to nie sa prywatne pieniadze, ILU pasazerow aktualnie podlaczylo kroplowke z swoich pieniedzy na bilety gdzie wiadomo bylo ze sie nie odbeda, ilu dopalcilo do 'LOT do domu' kolejne zdzierstwo polskiego rzadu z swoich obywateli.
Niech ta firma skonczy wkoncu dzialalnosc a nie ciagle bedzie przypominac zombie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy