Tajemniczy klon LOT-u. Powstała spółka LOT Polish Airlines SA

Tajemniczy klon LOT-u. Powstała spółka LOT Polish Airlines SA 29 maja br. została zarejestrowana nowa spółka akcyjna o nazwie LOT Polish Airlines. Jej jedynym właścicielem, posiadającym wszystkie akcje jest Polska Grupa Lotnicza SA (PGL). Kapitał spółki wynosi 100 tys. zł i składa się ze 100 tys. akcji o nominalnej wartości 1 zł. Siedziba nowego przedsiębiorstwa znajduje się na ul. KOR 45A....
02/06/2020 18:06   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ORDFlyer 2020-06-03 03:05   
ORDFlyer - Profil ORDFlyer
Jeśli to prawda, że szykuje się bankructwo pod kątem restrukturyzacji to bardzo dobrze dla Lotu. Przewoznik ma w leasingu drogie dreamlinery i maxy, których prędko nie wypelni. Dodajmy, że oba typy okazały się problemowe, a to łatwy sposób by ich się pozbyc i wymienić na inne maszyny. A tak się sklada, że PGL miał przekazac na kupno Condora pieniądze pierwotnie wyznaczone na pozyskanie nowych maszyn. Jest obecnie nadpodaż samolotow, ponieważ przewoźnicy masowo przyspieszają wycofanie starszych typów. PGL może tanio kupić kilka B767. Łatwiej będzie je wypelnic, a większe spalanie nie ma znaczenia ze względu na spadek cen paliwa.
gość_e9992 2020-06-02 23:20   
gość_e9992 - Profil gość_e9992
Miło poczytać komentarze znawców tematu. Przypomina mi się jak kilka lat temu podobne wizje snuto wokół Eurolotu...
aeroneko 2020-06-02 21:28   
aeroneko - Profil aeroneko
Dementi rzecznika prasowego ostatecznie upewniło mnie w przekonaniu, że dotychczasowy Lot niebawem ogłosi bankructwo. Od ręki rozwiąże to wiele problemów - z firmami leasingowymi, związkami zawodowymi, pasażerami domagającymi się zwrotu pieniędzy za odwołane loty i wszelkimi innymi podmiotami, którym firma jest coś winna. A także z Unią Europejską, która mogłaby kwestionować ewentualną kolejną pomoc publiczną.
gość_e2cd6 2020-06-02 21:05   
gość_e2cd6 - Profil gość_e2cd6
jaka piekna katastrofa...tyle lat tradycji PLL LOT ....przyszedl PiS i upadlosc-likwidacja....ale i tak bardziej cierpia przez nich konie .....arabskie
gość_00546 2020-06-02 20:59   
gość_00546 - Profil gość_00546
Nie mam na to żadnych dowodów tylko to są moje przypuszczenia. Być może chodzi o wycofanie się z leasingu samolotów i zakontraktowanego paliwa a jeśli PLL LOT nie zostanie oficjalnie bankrutem to takie zerwanie kontraktów będzie słono kosztować. W dodatku pracowników możnaby zatrudnić na nowych warunkach.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy