Kiedy linie lotnicze powinny rozpocząć swoje operacje?

Kiedy linie lotnicze powinny rozpocząć swoje operacje? Jednak nie - pozostaje jeszcze jeden drobiazg, linie muszą być przekonane, że przynajmniej w kilkumiesięcznej perspektywie stanie się to opłacalne, a straty poniesione w miesiącach rozruchowych nie będą ogromne. Oczywiście prognozowanie nie jest proste. Jak już wielokrotnie pisaliśmy sytuacja jest zupełnie bez precedensu. Przewoźnicy nie mogą się opierać...
07/05/2020 09:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_32ab6 2020-05-11 07:29   
gość_32ab6 - Profil gość_32ab6
@gość_5f897 Do poprzedników na stołkach mam pretensję, że nie opchnęli LOTu gdy była na to szansa. Umowa w sprawie sprzedaży (chyba ktoś z branży finansowej) miała być lada dzień, ale pech chciał, że akurat przed wyborami i przestraszyli się opinii publicznej...
gość_40ef6 2020-05-08 18:38   
gość_40ef6 - Profil gość_40ef6
gość_6e5ab
Dostali rządową kasę, zwolnią prawie wszystkich pracowników i spokojnie dotrwają.

gość_e7ddb
Jakoś opozycja nie budowała CPK gdy była przy władzy.

gość_5f897
Jakoś PIS "ma pecha". Poprzedni zarząd prawie zatopił firmę przy okazji poprzedniego kryzysu. Błąd zarządu polegał na zbyt dużej ekspansji (pamiętam jak otwierali jakieś biuro w RPA). Minęło 10 lat i Don Kichoty znów zrobiły mega ekspansję a teraz będzie trzeba te dramlibery oddawać.
Ich "wstawanie z kolan" zawsze nas sporo kosztuje. Zero kalkulacji, analiz, przejrzystości - jedynie "ułańska fantazja".
CPK może uda się utrącić jak wybory 10 maja. Ale 2 mld wtopione w Radom już niestety nie do uratowania.
gość_5f897 2020-05-08 08:20   
gość_5f897 - Profil gość_5f897
@gość_f9091, @gość_e7ddb Odnoszę wrażenie trollowania zleconego przez politbiuro lub ewentualnie wysokiego poziomu zindoktrynowania.
CPL (celowo piszę tylko o lotnisku) nie jest idiotycznym pomysłem bo wpadł nań PiS. Jest idiotycznym pomysłem bo jest niepotrzebny dla tak dużego kraju. Potrzebujemy tylko nowego lotniska dla Warszawy, nie dla całej Polski.
Jak władzę w LOT zyska opozycja to nadal to nie będzie spółka jaka powinna być! Po tym jakie cyrki się działy przez wiele lat, zarówno też i przed PiSem jestem zdania, że Skarb Państwa powinien posiadać pakiet mniejszościowy w LOT z posiadaną mniejszością głosów w zarządzie. Nie tylko za PiS spółki Skarbu Państwa są nieefektywne. Tak jest bo władze tych spółek są obsadzane koleżkami, a nie fachowcami.
gość_49cfc 2020-05-07 16:35   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
Ależ to jest jasne, ze Lot otrzyma pomoc, podobnie jak AF, KLM, Lufthansa i wiele innych linii uznawanych za tzw. narodowe. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Nikt nie pozwoli sobie na gigantyczne bezrobocie i likwidacje transportu lotniczego w Europie. Bezrobocie o tyle gigantyczne, ze upadek tylu linii lotniczych to nie tylko piloci i stewardesy, ale cała obsługa naziemna, partnerzy dostarczający wszystko, lotniska, itd., itd. Zupełnie nie rozumiem podnietytym tematem.
Trochę mnie natomiast śmieszą teksty o walce o pasażerów, bo na razie to będzie to tylko walka o przetrwanie i wyjście na prosta.
gość_6e5ab 2020-05-07 14:57   
gość_6e5ab - Profil gość_6e5ab
"Świetnym przykładem jest tu Norwegian. Przewoźnik planuje rozpoczęcie normalnych operacji dopiero w przyszłym roku." Do tego czasu to juz go nie bedzie - rzeczywiscie swietny przyklad.
gość_e7ddb 2020-05-07 13:27   
gość_e7ddb - Profil gość_e7ddb
@f9091: jak władzę odzyska opozycja, to okaże się, że nawet CPK jest genialnym pomysłem
lysypiotr76 2020-05-07 12:28   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Rząd pomoże LOT-owi. Prowadzone są rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.Ma zostać zaproponowany pewnego rodzaju mechanizm wsparcia dla LOT choć szczegółów brak.
gość_c5153 2020-05-07 12:27   
gość_c5153 - Profil gość_c5153
gość F9091 widać twoje pisowskie myślenie - władzę w LOT mają sprawować fachowcy , nie opozycją czy dygnitarze partyjni jak obecnie ,ale powtarzam fachowcy obojętnie z jakiej opcji
gość_f9091 2020-05-07 10:01   
gość_f9091 - Profil gość_f9091
Czekam aż władze w locie odzyska opozycja. Wtedy KAŻDY pomysł i każda realizacja będzie najlepsza z możliwych. Prawda?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy