Felieton: Skazani na Wizz Air?

Felieton: Skazani na Wizz Air? Choć od ogłoszenia wyników plebiscytu Najlepsza Linia Lotnicza 2009 minęły ponad dwa tygodnie, mnie nadal intryguje przez siebie stawiane pytanie: Jak to jest, że w kategorii LCC wciąż wygrywa Wizz Air, a Ryanair pozostaje daleko w tyle, poza czołówką? Spokoju mi to nie daje tym bardziej, że w pretensjonalnym tonie zadają mi to samo pytanie także inni obserwatorzy...
22/03/2010 22:55   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pioter 2010-03-26 07:15   
pioter - Profil pioter
Ja polatałem Różową Landryną typowo weekendowo, wcześniej był to DY - istotne było to, aby w piątek lub sobotę wylecieć koło 6 rano a mieć w niedzielę powrót po południu. Niestety, w tej chwili przewoźnicy odpuszczają taką możliwość na większości destynacji i widzę po sobie, że choć na 33 000 stóp ciągnie jak diabli to nie za bardzo mam co wybrać.
jurek 2010-03-26 00:52   
jurek - Profil jurek
Oczywiście lepsza byłaby grupa, która za wszystko chwali. Sczególnie za wysoki poziom felietonów. Dokładnie :)
admin 2010-03-25 23:57   
admin - Profil admin
dareck: dokladnie masz racje. w przypadku w6 i fr ciezko jednak o wysoki poziom, chodzi bardziej o ocene w danej kategorii w tym przypadku atrakcyjnosci oferty. michalb: absolutnie nie probuje, mowie tylko ze jest pewna marudercza grupa, ktorej wszystko po kolei nie pasuje...
humbak 2010-03-25 23:50   
humbak - Profil humbak
Oby tylko moderator tutaj się nie pojawił, bo w końcu bardzo dobra dyskusja.
michalb 2010-03-25 22:47   
michalb - Profil michalb
miało być zaspokoił
michalb 2010-03-25 22:46   
michalb - Profil michalb
admin jeszcze się nie urodził taki aby wszystkich zaspokoić wiec nawet nie próbuj. nie bardzo rozumiem jakie są plusy wylotu o 6:00 gdy się leci na krotka wycieczkę,chyba takie ze przez cały dzień człowiek jest zmęczony. jeżeli wylot jest rano to i powrót jest rano wiec jakie są tego plusy ze trzeba opuścić bardzo rano hotel żeby być na lot powrotny. jak jakaś linia ma bazę w danym mieście to ma loty przez cały dzień a nie tylko rano.
dareck 2010-03-25 17:30   
dareck - Profil dareck
admin: samo otwarcie nowego kierunku nie zapewnia automatycznego wzrostu notowań przewoźnika... ostatecznie przecież usługa przewozu to podstawa, która w zasadzie nie podlega ocenianiu :) Z rankingowego punktu widzenia dużo korzystniej byłoby utrzymywać mało połączeń, ale obsługiwanych za to na wysokim poziomie, niż wiele połączeń na poziomie miernym...
votek 2010-03-24 16:51   
votek - Profil votek
siwol: to ja proponuje tytul nastepnego felietonu: Lot bankrutem? oczywiscie ze znakiem zapytania;-)
siwol 2010-03-24 15:45   
siwol - Profil siwol
antoslaw: tytuły artykułów bywają kontrowersyjne, aby zachęcic do lektury. Tytuł tego felietonu kończy się znakiem zapytania (?), i moim zdaniem jest to pytanie otwarte.
admin 2010-03-24 15:09   
admin - Profil admin
antoslaw: Od decydowania kto jest lepszy a kto gorszy nie jestesmy my... O tym mozna poczytac sobie w dziale opinie. My mozemy porownywac siatke polaczen i ilosc ciekawych kierunkow, ktore w6 mial i ma w swojej ofercie. Od pewnego czasu FR zaczal masowo otwierac poludniowe kierunki, ktorych obecnie ma duzo wiecej niz W6. I taki jest wydzwiek tego felietonu...
antoslaw 2010-03-24 15:01   
antoslaw - Profil antoslaw
Adminie, ten felieton nie jest cukrowana laurka. Owszem chwalicie czesciowo W6, ale skupmy sie na formie tego felietonu! Tytul posiada bardzo pejoratywne skojarzenia, potem W6 chwalicie, by na sam koniec kiedy wiekszosc czytelnikow kreuje swoje opinie na podstawie tzw. efektu swiezosci, stawiacie naglowek "Dzis FR jest lepszy" ....Wydzwiek tego felietonu jest oczywisty...
admin 2010-03-24 14:57   
admin - Profil admin
nie popadajmy w paranoje seep02. oczywiscie ze bylo wspomniane, tak samo jak bylo wspomniane kto odebral nagrody w pozostalych kategoriach... i nie ma to nic wspolnego z wypominaniem/dokopywaniem tylko informowaniem. Podsumowujac ta pyskowke; Pasazer.com jest niedobry bo gani (tudziez dokopuje) ale jednoczesnie jest rownie zly, bo chwali i wystawia laurki. Ciezko wszystkich zadowolic, oj ciezko :-)
seep02 2010-03-24 14:48   
seep02 - Profil seep02
a w artkule o gali rozdania nagród słowem nie zostało nic wspomniane?;-) jeżeli nie, to zwracam honor, nie chce mi się szukać, ale często się tutaj o tym słyszy...;)
admin 2010-03-24 14:47   
admin - Profil admin
seep02: 3 artykuly? Ja kojarze tylko jeden felieton.
seep02 2010-03-24 14:46   
seep02 - Profil seep02
adminie: tylko czemu na każdym kroku Wizz jest ganiony za to, że nie odebrał nagrody? na portalu tak z 3 artykuły by się znalazły, gdzie zostało mu to wypomiane... nie za dużo? i za co go tutaj krytykować, za to że wygrał, ale nikt nie przyszedł? nie róbmy taniej sensacji;)
admin 2010-03-24 14:38   
admin - Profil admin
antoslaw: teoria portalu jest taka aby chwalic jak sie nalezy i ganic jesli ktos zasluzyl... proste. i nie ma w tym zadnego dokopywania.
jurek 2010-03-24 14:37   
jurek - Profil jurek
Coraz tutaj weselej :o)
4tech 2010-03-24 14:36   
4tech - Profil 4tech
antoslaw: jednak nie potrafisz czytac (sorry) ale tak to wyglada...cytat z postu 2010-03-24 13:52 127319 78.149.1.9*** ...["mamy parcie na" Hiszpanie, Malte czy Afryke Polnocna (chociaz tej ostatniej jeszcze nie ma w ofercie FR na lot z PL).] koniec cytatu...
antoslaw 2010-03-24 14:30   
antoslaw - Profil antoslaw
@4tech
Masz prawo tak sadzic...dla mnie sitak W6 jest bardziej atrakcyjna, samoloty maja lepsze i i mam swiety spokoj na pokladzie...
Napisales w swoim poscie "wyluskales tylkomi wylacznie Malte?....a w moim poscie jest rowniez mowa o Hiszpanii i Afryce Polnocnej."
pozdrawiam
A
admin 2010-03-24 14:27   
admin - Profil admin
antoslaw: laurke dla w6 za bycie pionierem w tanim lataniu i odwaznych kierunkach nazywasz dokopywaniem? krytyke w6 za zignorowanie nagrody od polskich pasazerow nazywasz dokopywaniem? a moze walke o poprawnosc nazywania portow? odwazna teoria... chociaz mnie tu juz nic nie zdziwi:-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy