Konflikt w PLL LOT narasta. Reakcja związków

Konflikt w PLL LOT narasta. Reakcja związków Wczoraj informowaliśmy, że piloci i stewardessy zatrudnieni w PLL LOT, dla których nie ma obecnie pracy, otrzymali ofertę postojowego w wysokości od ok. 3 do ok. 9 tys. zł miesięcznie, ale ją odrzucili. 27 kwietnia br. LOT podjął decyzję o zawieszeniu rokowań, pomimo, że tarcza na okres trzech miesięcy została zaakceptowana w piątek 24 kwietnia. Monika...
29/04/2020 13:38   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_bf41e 2020-05-15 10:30   
gość_bf41e - Profil gość_bf41e
Nie bardzo rozumiem ten "konflikt" pracownicy są w domach, nie pracują a spólka nie zarabia. To logiczne ze obniża wynagrodzenia. Inne linie zwalniają na potęge to zmiast się cieszyć to ludzie jeszcze narzekaja
gość_4ae6b 2020-05-05 08:21   
gość_4ae6b - Profil gość_4ae6b
To jakaś kpina piloci nie zgadzają się na obniżki to niech idą do innych lini wszystkie teraz zatrudniają chętnie -ha ha ! Pan prezes tych co nie chcą pracować powinien zwolnić na ich miejsce raz ma setki zwolnionych załóg z Wizz Norwegian Lh itp .W czym problem ? Jak długo można dawać się szantażować związkom zawodowym przecież one działają na szkodę firmy .Dlaczego teraz jak jest okazja prezes nie zrobi z tym porządku .Kolejka chętnych do pracy szybko się ustawi
gość_6c19f 2020-05-04 10:37   
gość_6c19f - Profil gość_6c19f
"...bachorami w domu.".....rozumiem rozdrażnienie sytuacją ale to są dzieci - ludzie...dlaczego używać obrażliwego jezyka w stosuunku do osób , które w żaden sposób świdomie nie wpłynely na obecną sytuację?
gość_7c459 2020-05-03 22:46   
gość_7c459 - Profil gość_7c459
Pracodawcą w LOT są pasażerowie a ich chwilowo brak.
Spora część pracowników biurowych siedzi z bachorami w domu. Pozostała część pracuje, nawet gdy nie ma regularnych rejsów to papierki przerzucać trzeba, jak np rozliczenia że Skarbówką wszystkich pracowników, ZUSem i innymi podmiotami.
Wykonują zatem pracę, stosunek pracowników biurowych do latających jest znikomy.
To tak jakby napisać że zwalniamy mechaników bo samoloty nie latają ale przeglądy same się nie zrobią
gość_89775 2020-05-02 20:50   
gość_89775 - Profil gość_89775
Jak zwykle przekaz dnia powtarza się co kilka postów: największy hejt na jedynych, którzy posiadają konkretne umiejętności (piloci). Misiewicz może pełnić każdą funkcję z Locie z Prezesem włącznie, ale samolotu nie poprowadzi. Dlatego obniżamy "kaście", która jako jedyna cokolwiek potrafi. A biurwami zrobią każdego, szczególnie po "uczelni" Rydzyka. Im, czyli swoim, nie obniżą. Dlatego nie byłem zainteresowany ani voucherem, ani przebudowaniem, tylko zażądałem zwrotu za odwołany lot. Zarząd chce przerzucić ryzyko pandemii na pracowników (jedynych koniecznych) i pasażerów, a broń Boże na siebie.
gość_835f6 2020-05-02 07:45   
gość_835f6 - Profil gość_835f6
No tak, powinno być kelnerka z wielkim ego, należy mi się..

W DE jest 60% pensji netto przez rok zJob Center.
W PŁ 800 PLN przez 6 miesiecy z Urzędu Pracy.

Pracownicy LO zdalnie pracować nie mogą, więc teraz nic nie robią.

Cały czas mówimy o obniżce pensum.

Z nowosci to Ryanair zwalnia 3000 osób
gość_5b22c 2020-05-01 22:34   
gość_5b22c - Profil gość_5b22c
Lekarzy w sypitalu ile zarabia?
Kelnerka z przeszkoleniem medycznym chce 3 razy tyle. Komu to się kalkulije?
Przerost formy nad treścią
gość_11f13 2020-05-01 07:31   
gość_11f13 - Profil gość_11f13
Biura na zieloną trawkę / przecież nie ma co robić /- jaka praca zdalna skoro nic nie lata ????, a stewardesy do przyuczenia , jak zaczną latać to stewki wrócą w powietrze a administrację skompletują w 2 dni - przecież każdy ma rodzinę : ciocia , dziecko itp - tak zawsze się to w LOCIE odbywa . Pracuje rzesza znajomków bez matury , bez znajomości języka - kompromitacja w kontaktach z pasażerami . Ciekawe jakby LOT zrobił testy językowe u wszystkich pracowników , którzy obsługują klientów p prezes by się bardzo zdziwił ile nieuków zatrudnia .
gość_e587d 2020-04-30 23:52   
gość_e587d - Profil gość_e587d
Jakby mi zmniejszyli pensję, to bym zmienił firmę.
Powymyślali jakieś związki zawodowe w państwowych firmach. Rozwiązać to wszystko, rozegnać towarzystwo i założyć normalną firmę.
gość_4a96d 2020-04-30 22:52   
gość_4a96d - Profil gość_4a96d
jeszcze do gośś c3e2b
jeśli piszesz o braku incydentów młodych lanserów to widać nie jesteś z Firmy albo nie masz dostępu do danych Działu Bezpieczeństwa...
gość_4a96d 2020-04-30 22:44   
gość_4a96d - Profil gość_4a96d
@gość c3e2b
skoro jesteś taki dobry w wyliczaniu (póki co zwolnionych z innych linii) to prosiłbym o równie skrupulatne wyliczenie poszczególnych prezesów/zarządów linii lotniczych, którzy sobie obcieli pensje o 20-100%
w LOT, pomimo apeli ministerstwa i premiera jakoś cisza na ten temat...

a do wszystkich apelowałbym o zachowanie tu odpowiedniego poziomu wypowiedzi, brak obustronnego hejtu i trolowania
gość_6d5ec 2020-04-30 16:42   
gość_6d5ec - Profil gość_6d5ec
Nie wiem jak w Polsce ale tuaj gdzie pracuje to wolalbym byc zwolniony z pelnej pensji i dostac odprawe od mojej pelnej pensji a pozniej zasilek dla bezrobotnego przez 12miesiecy od mojej starej pelnej pensji niz po trzech-czterech miesiacach mimo to dostac wypowiedzenie i otrzymac odprawe i zasilek od NOWEJ pensji bo tak sie skonczy ostatecznie dla LOTu, beda zwalniac.

A tutaj jakies trole z zarzadu LOTu, chyba lataja po tych komentarzach.
gość_8d56f 2020-04-30 13:32   
gość_8d56f - Profil gość_8d56f
Ależ się biurwy z LOT aktywowały ze swoim hejtem. Wracać do pracy zdalnej = oglądania TV w domu.
gość_331cf 2020-04-30 10:07   
gość_331cf - Profil gość_331cf
Zarząd LOT to największe buraki w europejskim a może i światowym lotnictwie.
Może jeszcze Aerofłot działa podobnie.
gość_e454f 2020-04-30 09:29   
gość_e454f - Profil gość_e454f
gość_c3e2b A Pan niby taki inteligentny, a nie wie, że wielu czynności medycznych nie może wykonywać osoba bez specjalnych uprawnień lekarskich? Niech mi Pan wierzy - nie za każdym razem szuka się lekarza.
A kelnerki to są w kawiarniach i restauracjach. Życzę Panu aby nigdy się Pan nie musiał przekonać od czego są na pokładzie te przez Pana zwane „kelnerki”
gość_7a936 2020-04-30 09:09   
gość_7a936 - Profil gość_7a936
Oo, to ciekawe, za siedzenie w domach bez świadczenia pracy chcą wciąż 100% kasy? Kasta uprzywilejowanych jak rozumiem, ale przedstawiciele innych zawodów muszą się pogodzić z onbiżkami pensji na czas postoju? Nie wspomnę o poziomie ZZ bo to co prezentują na swoich portalach społecznościowych wiele mówi. Ale warto może wreszcie raz na zawsze uświadomić im że nie są wyższą kastą Panów. I może w czasie kryzysu trzeba będzie zamienić nowe XC90 czy Land Rovery za 300 tys na nieco mniejsze modele i tak jak wszyscy - przyzwyczaić się do nieco mniejszych standardów. Nie podoba się? Na zbity pysk. I do gość_fd4c5 a kto napisał że plan obniżek (przestojowego) miał nie obejmować innych grup. Zwąchole znowu nakłamały?
gość_c3e2b 2020-04-30 08:29   
gość_c3e2b - Profil gość_c3e2b
A broni ktoś tym wszystkim osobom 2 pracę znaleźć?
LOT daje minimalne wynagrodzenie za siedzenie w domu i opłaca ZUSy.
Każdy inny pracodawca powinien z otwartymi ramionami taką osobę przyjąć gdyż nie ma żadnych kosztów.
LH już zwolniła całe Germanwings czyli 3000 pracowników.
Patrząc na samoloty LH AF czy BA zaparkowane w Teruel i Tarbes A380 B747 A340 na co najmniej rok to prawdziwe zwolnienia dopiero ruszą.

Co do młodych lanserów to ktoś im te uprawnienia daje. Nie słychać też jakoś by samolot rozbili czy o jakiś incydentach.

PS skoro CC tak mało zarabiało wcześniej to jaki bank się zgodził na 2000 miesięcznej raty?

gość_c3e2b 2020-04-30 00:11   
gość_c3e2b - Profil gość_c3e2b
Kelnerki niby takie wyedukowane a za każdym razem lekarza szukają, gdzie statystycznie zawsze go znajdą.
Producenci samotow mówią że samolot da radę samemu ale dla psychologi ma 2 pilotów. Soryale nie czuje różnicy lecąc Ryanairem, LOTem czy LH. Skoro ktoś dał im prawo jazdy na samolot to wiedział co robi.
Na wielu lotach leciałem Ryan i jakoś nie widziałem różnicy w ładowaniu, nie czułem się z tej okazji gorzej płacąc TXL KRK 12 pln
gość_fd4c5 2020-04-29 22:56   
gość_fd4c5 - Profil gość_fd4c5
Gdyby zarząd lotu obniżył sobie płace jak to zrobiły inne
europejskie linie, ponadto obniżono pracownikom administracyjnym, to wszyscy inaczej by to przyjęli. Zresztą o tym piszę Lee Iacocca w swojej książce, która jest obowiązkową lekturą na studiach ekonomicznych. Jak był prezesem toyoty w trudnych warunkach to zaczął ciąć od siebie.
Prezes i zarząd jakoś przeżyją. Nie wyobrażam sobie co ma zrobić stewardessa, której proponują minimalną krajową, a ta ma ratę kredytu hipotecznego 2000zł.
Niestety ten zarząd jest pierwszy do wpłacania sobie premii i pierwszy do zaostrzania konfliktu w firmie. Zarząd łatwo wymienić, a firma funkcjonuje dzięki zwykłym pracownikom.
gość_5aed3 2020-04-29 19:03   
gość_5aed3 - Profil gość_5aed3
zadziwiają mnie to komentarze - praca jest tyle warta ile za nią ktoś chce za nią zapłacić
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy