×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zrewidowane prognozy ruchu lotniczego w Polsce do 2035 r.


Ponad 94 mln pasażerów za 15 lat na polskich lotniska zakłada prognoza ruchu lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego z 2017 r. Obecny kryzys zrewidował te założenia.

03/04/2020 14:34
<>

gość_7973b - Profil
gość_7973b
  

gość_87c8b - Profil
gość_87c8b
  
Przyjmijmy scenariusz pesymistyczny za optymistyczny na najbliższe 5 lat. Później, nie możemy wykluczyć, że stanie się ostrożnym realistycznym. Jakby nie patrzeć, CPK na półkę i sensownie zaplanować system Okęcie - Modlin. Radom? Nie wiadomo po co. Porty regionalne - infrastruktura wystarczy na lata, niektórym na 5, innym na 15. Będzie ciekawie, więcej pomysłów, mniej bełkotu prezesów, mniej arogancji portów (może?). Pytanie tylko czy te polityczne quasi elity różnych szczebli nie zabiją wszystkiego...
08/04/2020 15:04  

gość_25fa7 - Profil
gość_25fa7
  

Pełna zgoda z przesłaniem Lejora Rotszwanca ...jak zwalniają , to i będą przyjmować....jak i z tezą ......Kryzysy mijają, infrastruktura zostaje.... Tak, każda inwestycja wzmacniająca infrastrukturę, to przyrost miejsc ilości zatrudnionych przy inwestycji jak i podniesienie poziomu techniki eksploatacyjnej w nowo powstających lotniczych obiektach infrastrukturalnych jak i wzrost poziomu bogactwa krajowego. Również jestem zdania że nowe lotnisko CPL jest nam potrzebne. Problem w tym, że mamy przed sobą dzięki ''koronowanemu paskudztwu'' re definicję planowania w paxy. Wyraźnie to widać na wykresie 2.Również poziom zatrudnienia u operatorów lotniczych i pojemność operacyjna portów lotniczych powinna ulec re definicji. Już dzisiaj wiadomo, że wiele spraw biznesowych będzie można załatwiać zdalnie, transport wakacyjny do trudny do określenia horyzont czasowy. Tak wiec ilość operacji lotniczych też nie będzie rychło na wznoszącej.
Myślę więc, że w rysującej się nam bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej państwa, warto przemyśleć program budowy nowego Centralnego Portu Lotniczego (CPL). W szczególności poprawić ''kalendarz'' jego budowy jak i uwzględnić w poprawionym programie nowej inwestycji strukturalnej ''wianuszek'' polskich regionalnych portów lotniczych jako uzupełniania programu inwestycyjnego w CPL . W czasach kryzysu i jeszcze trochą dalej dobrze będzie, jeżeli takie podmioty jak Ministerstwo Infrastruktury, Polska Grupa Lotnicza, PPL i CPK sp. z oo wezmą sobie do serca stare polskie przysłowie …. Tak krawiec kraje jak mu materii staje…… Może warto zastanowić się przy projekcie CPK - szczególnie w kontekście komponentu lotniskowego , kto jest krawcem i ile tej materii jest do dyspozycji profesjonalnego krawca szanującego płatnika za usługę szycia tego garnituru.
Mając nadzieję na nowo sformatowany program inwestycyjny CPL życzę wszystkim interesariuszom takiego programu - zdrowia , wytrwałości i racjonalnych oraz wyważonych ekonomicznie i inżyniersko decyzji
Grzegorz Brychczyński
04/04/2020 09:50  

gość_560a6 - Profil
gość_560a6
  
Myślę że CPK i całą tę kolejową gigantomachię mamy już z głowy.
Redukcja ruchu, zubożenie społeczeństwa i jego szybkie starzenie się spowoduje że żadne gigantyczne inwestycje w infrastrukturę nie będą już potrzebne. Zostanie po tym tylko nieszczęsne lotnisko w Radomiu. Powrót do obecnego poziomu zamożności może zająć długie lata tak jak po kryzysie z 1929.

Praca z domu, przy użyciu technologii audio i video udowodni biznesowi że spotkania "w realu" nie są potrzebne. A to będzie ogromny cios dla lotnictwa. Bo biznes powodował że wiele tras było opłacalnych. Teraz to wszystko pójdzie raczej w kierunku prywatnego ruchu i turystyki a te kierują się ceną. Więc przyszłośc może jeszcze bardziej nalżeć do low costów (i może charterów).

04/04/2020 08:48  

gość_38d2a - Profil
gość_38d2a
  
Niestety ale nasze Państwo w czasie koniunktury rozdawało kasę na prawo i lewo.
Na dodatek dziś mamy do czynienia z sytuacją w której nie ucierpiała jedna branża gospodarki ale prawie cała od produkcji sznurówek, poprzez usługi, sprzedaż aż do produkcji samochodów. Ilość bezrobotnych rośnie w zastrasząjącym tempie, a pozostali prawnicy otrzymali nowe niższe wynagrodzenie. W moim przypadku z dnia na dzień moje wynagrodzenie zmniejszono o 50% aż do odwołania. Więc reasumując mimo tego że jestem fanem lotnictwa, uważam że jest całą masa ważniejszych rzeczy które należy ratować...
03/04/2020 20:01  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie