×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Condor zwrócił się o kolejną pomoc publiczną


Condor zwrócił się do rządu o kolejną pomoc publiczną, tym razem w wysokości 200 milionów euro - podaje Reuters.

27/03/2020 14:56
<>

gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

gość_18306 - Profil
gość_18306
  
gość_b0936 Piszesz ładnym prawniczym językiem! Gratulacje. Bo to rzadkość na tym portalu. Co nie zmienia faktu, że otoczenie biznesowe zakupu Condora drastycznie się zmieniło. I to z powodów niezależnych od kupującego. Biznes czarterów wakacyjnych aktualnie warta mniej niż zero! I choćby to kto ma w przyszłości spłacić te nowe 200 mln euro, które Condor pewnie dostanie bez kłopotów. W momencie negocjowania zakupu wszystkim nawet największym i najmądrzejszym głowom tego świata wydawało się, że jakiś tam wirus - to lokalna sprawa jednej chińskiej prowincji i na tym się skończy. A LH i tak w tamtych warunkach nie dostałaby zgody Urzędu Antykaratelowego na zakup Condora - więc współpracując z nim coś by z tego tortu i tak ugryzła, zwłaszcza że z Lot-em jest w jednym aliansie, więc teoretycznie firmy powinny ze sobą wspólpracować. Nie muszą się kochać, ale razem mogą zarabiać pieniądze. Jawna wrogość LH i deklaracja braku kontynuacji współpracy w przyszłości - także obniżyła wartość firmy. Taki typowy strzał w kolano przy czyszczeniu tylko broni...
29/03/2020 15:01  

gość_b0936 - Profil
gość_b0936
  
Deklaracja wspolpracy z z LH nie jest i nigdy nie byla przedmiotem zakupu, bo nie moze byc - to jest inna firma, bedaca w obecnej sytuacji konkurentem. PGL podjal decyzje zakupu w okreslonych warunkach, przebijajac innych konkurentow i mogl liczyc sie z taka wlasnie reakcja LH. Podpisanie umowy kupna jest okreslonym aktem prawnym i rodzi konsekwencje prawne i o tym PGL zapomnial albo zrobil to z premedytacja wobec zmienionej na rynku lotniczym sytuacji biznesowej wywolanej koronawirusem. Dlatego bedzie naturalnie ciag dalszy tej nieslychanej "wolty" PGL i LOT, ktorzy beda musieli poniesc skutki ad hoc nieprzemyslnej decyzji zakupu Condora co do ktorej zadna z polskich w/w firm nie ma ani pieniedzy ani doswiadczenia biznesowego. Ktos sie poprostu w ostatniej chwili w Polsce obudzil i zablokowal realizacje umowy kupna Condora, stawiajac nowe, horrendalne zadania finansowe, definitywnie jednostronnie zmieniajac podpisane warunki umowne. Niestety, to jest typowo polska rzeczywistosc.
29/03/2020 10:28  

gość_18306 - Profil
gość_18306
  
Nie zapominaj, że drastycznie zmieniła się wartość przedmiotu zakupu, zaś deklaracja LH o zaniechaniu współpracy dotychczasowej stanowi obnażenie ukrytej wady towaru, której nie brano pod uwagę
28/03/2020 20:16  

gość_6db98 - Profil
gość_6db98
  
PGL zapomnial, ze zerwanie podpisanej juz umowy bedzie go drogo kosztowalo. Condor przygotowuje juz pozew sadowy o odszkodowanie.
28/03/2020 09:46  

gość_66614 - Profil
gość_66614
  
Niech niemiecki rząd teraz umorzy spłatę kredytu pomostowego, bądź udzieli bezpośrednią pomoc publiczną Condorowi. Za kilka tygodni jak sytuacja z koronawirusem się poprawi, PGL może dokończyć transakcję. W przeciwnym razie lepiej dać sobie spokój i się wycofać. Warto pamiętać, że to Condor ma teraz nóż na gardle, a nie Lot. W takich warunkach najlepiej się negocjuję.
27/03/2020 23:20  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie