×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zakaz lotów przedłużony o kolejne dwa tygodnie


Zakaz ruchu lotniczego na terytorium Polski został przedłużony do 11 kwietnia br. czyli o kolejne dwa tygodnie. Rada Ministrów opublikowała rozporządzenie w tej sprawie.

24/03/2020 20:35
<>

gość_d2af7 - Profil
gość_d2af7
  

gość_8b80a - Profil
gość_8b80a
  
@gość_0af60

Ja bardzo krytycznie oceniam PiS za marnowanie pieniędzy na Radom Airport (i to razy dwa), miliardy w muł na nic nie dający przekop, czy teraz zupełnie urojone plany mocarstwowego rozwoju LOT-u połączone z bardzo konkretnymi działaniami uderzającymi w rozwój gospodarczy regionów.

Ale jeśli chodzi o wirusa to można raczej zarzucić niedostateczny zamordyzm i zbyt wolne działanie. Powinny być maseczki, mierzenie temperatury, sklepy spożywcze tylko online (bez wchodzenia do środka), zakaz korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby sprawne fizycznie (miasta nie są tak duże, ludzie mogą chodzić) i oczywiście kary za zgromadzenia, czy łamanie kwarantanny. I więcej testów.

Na razie z epidemią poradziły sobie Chiny i trochę Korea. Zamordyzmem. Europka Zachodnia i USA będą miały więcej chorych, niż Chiny. Włochy i Hiszpania już mają więcej zmarłych. I bez radykalnych działań skończyłoby to się setkami milionów trupów na świecie. Plus powikłania.

Teraz często piszą i wypowiadają się darwiniści, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że ich społeczeństwa i tak ich zmuszą do lock downu, tylko im później to będzie tym będzie dłużej i drożej. Dobrym przykładem jest UK, Johnson mógł działać od razu, a po dwóch tygodniach od ogłoszenia herd immunity i tak musiał ustąpić na wieść o setkach trupów dziennie we Włoszech.

Postęp z testami jest tak duży, że Polska może za dwa - trzy miesiące mieć problem z głowy. O ile teraz powstrzyma rozwój choroby. I otworzyć się na turystów zagranicznych: z Chin, Rosji, Korei i z byłych demoludów.

Postęp zapewne będzie też z lekarstwami, w pewnym momencie Lombardia, czy Madryt nie będą miały wyboru i będą musiały coś przetestować.
25/03/2020 22:47  

gość_fa832 - Profil
gość_fa832
  
To ma zabezpieczyć nie tylko przed rozwojem epidemii ale również przed agresywną konkurencją. Wszyscy zaczną w jednym momencie kiedy zostaną ustalone nowe warunki działania. Są tacy, którym wszystko się kojarzy z PiS. Ale doprawdy to nie jest dobry moment...
25/03/2020 17:27  

gość_0af60 - Profil
gość_0af60
  
Za te absurdalne i nieskuteczne działania PiSowcy powinni spędzić resztę życia za kratami. Porównajcie ilość zachorowań w Polsce z Włochami - identyczna w tym samym okresie. Jedynym skutkiem tych działań będzie kryzys gospodarczy, ale nie od dziś wiadomo, że PiS chce zniszczyć ten kraj
25/03/2020 11:49  

gość_49cfc - Profil
gość_49cfc
  
Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem te taktykę, jeśli zakaz obowiązywać ma do 11.04 to dlaczego bilety są niedostępne do 19? A jeśli lotów nie będzie do 19 to jaki sens ma wprowadzanie daty 11.04?
24/03/2020 22:15  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie