Wypadek na lotnisku w Stambule. Rozbił się boeing 737-800 linii Pegasus

Wypadek na lotnisku w Stambule. Rozbił się boeing 737-800 linii Pegasus Według zdjęć pokazywanych na tureckim kanale telewizyjnym TRT, samolot znalazł się poza drogą startową i rozpadł się na dwie części. Na miejsce zdarzenia zostali wysłania strażacy i ratownicy medyczni, jednak pierwsze doniesienia wskazują na to, że wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani i nikt nie został poszkodowany. Lotnisko Sabiha Gökçen zostało...
05/02/2020 17:16   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_9a53e 2020-02-07 08:38   
gość_9a53e - Profil gość_9a53e
Władze holenderskie właśnie wznowiły dochodzenie w sprawie katastrofy samolotu Boeing należącego do Turkish Airlines z roku 2009 (B737 NG.) Boeing oraz FAA odmówiły udziału we wznowionym dochodzeniu jak podaje sam New York Times na swoich łamach. Mają tupet te ludziska zarówno w Boeingu jak i FAA.
gość_0e97b 2020-02-06 13:31   
gość_0e97b - Profil gość_0e97b
@zk1521 z tego co piszesz wnioskuję, że jesteś instruktorem. Mam nadzieję, że skamlenie ucznia o finanse nie spowodowało, że puściłeś go dalej z programem pomino braku postępów w szkoleniu.
gość_62164 2020-02-06 11:01   
gość_62164 - Profil gość_62164
LH w WAW ... ctrl C ... ctrl V
ortler 2020-02-06 10:31   
ortler - Profil ortler
Odnoszę wrażenie, że od poczatku tureckie władze świadomie kłamały starając się ukryć
rozmiary katastrofy. Według informacji z godziny 8 w dniu dzisiejszym (czwartek, 6 II 2020) podanych przez zachodnie agencje prasowe samolot nie tylko wypadł z pasa na jego zakończniu, lecz stoczył się również po dość stromej skarpie, co spowodowało
pękniecie kadłuba i oderwanie przedniej jego części. Wybuchł pożar, który został jednak
wkrótce na szczęście ugaszony przez starażaków, gdyż liczba ofiar byłaby dużo wieksza. Zginęły co najmniej trzy osoby (lista ofiar nie jest jeszcze zamknieta), 170 osób zostało
rannych, tj. niemal wszyscy pasażerowie znajdujacy się na pokładzie, w tym niektórzy poważnie. Część osób była zaklinowana i musiały być one uwalniane przez ratowników przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Nie wiem, w jakim celu tureckie władze
poczatkowo prowadziły politykę dezinformacji, gdyż wiadomo jest, że rzeczywistych
skutków katastrofy w tej skali po prostu nie da sie ukryć.

zk1521 2020-02-05 18:55   
zk1521 - Profil zk1521
Miałem styczność z Tureckimi pilotami ( studentami ) przez pół roku , i powiem szczerze że 3/4 z nich nie powinno nawet sterów dotykać . Mają problem dosłownie ze wszystkim , brakuje im elementarnej wiedzy teoretycznej, nie kumają niczego co się im tłumaczy ale takie czasy niestety . Pytam się gościa że słuchaj to i to trzeba jeszcze poćwiczyć bo jest kiepsko a on do mnie że nie możemy bo jak dłużej polatamy to mu braknie kasy na kolejne szkolenia ... no o zgrozo sobie myślę , ale to jest tak goście biorą kredyty które co do centa są wyliczone pod szkolenie , więc dodatkowa godzina aby coś przećwiczyć nie wchodzi u nich w grę , są bardzo czuli na kasę , a jeżeli się stawia kasę nad wszystko to dobrze się to kiedyś skończy nie może po prostu takie jest lotnictwo. Do tego dochodzą ich predyspozycje których nie wiem czego ale nie mają po prostu , naprawdę tylko kilku gości było spoko. Takich wypadków jak ten i o wiele gorszych będzie zapewne coraz więcej ,ten system który jest teraz jest zły i odbije się to nam wszystkim czkawką jeszcze. Założenie turka ?? zrobić szybko , jak najtaniej i załapać się gdzieś do linii, i zapomnieć o reszcie to ... oczywiście w Turcji bo w europie nie są zbyt pożądani .
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy