Południowoafrykańska linia ponownie uratowana za publiczne pieniądze

Południowoafrykańska linia ponownie uratowana za publiczne pieniądze Obecnie trudno już nawet wymienić wszystkie pożyczki, kredyty i zabezpieczenia udzielone liniom przez różne państwowe instytucje i banki w ostatnich latach. Łączną wartość środków wpompowanych przez dwie ostatnie dekady w przewoźnika ocenia się na kilka miliardów dolarów. Mimo tego South African Airways nadal są potężnie zadłużone, a od 2011...
30/01/2020 09:14   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ortler 2020-01-30 20:56   
ortler - Profil ortler
Mimo państwowej pomocy wydaje się, że smutny koniec Suid-Afrikaanse Lugdiens jest
wcześniej czy później nieodwołalny. A kiedyś była to jedna z najwspanialszych linii
lotniczych świata. Wiem coś o tym, gdyż leciałem na trasie VIE - ZRH -JNB i z powrotem;
latałem także na południowo-afrykańskich liniach wewnętrznych. Absolutna punktualność,
bardzo wygodne, znacznie oddalone od poprzedniego rzędu fotele, wspaniałe jedzenie,
a jak ktos był jeszcze głodny, można było poprosic o "repetę". Stewardzi i stewardesy
przesympatyczni, a jeśli obcokrajowiec zwócił się do nich nie po angielsku lecz
Afrikaansem, tj. w ich narodowym jezyku, chcieli mu niemal nieba przychylić. Nigdy
wcześniej ani później nie spotkałem równie eleganckiej obsługi, mimo, iż leciałem tylko
"silver class" (odpowiednikiem klasy ekonomicznej). Ale było to baaaaardzo dawno temu,
jeszcze pod koniec obowiazywania apartheidu, w latach osiemdziesiatych ...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy