Dzieci polecą z legitymacją szkolną

Dzieci polecą z legitymacją szkolną W związku z pojawiającymi się medialnymi doniesieniami, związanymi z problemami małoletnich pasażerów z podróżowaniem samolotem LOT-u po kraju, Urząd Lotnictwa Cywilnego odniósł się tego istotnego problemu. Sprawa dotyczy lotów krajowych i tego, w jaki sposób identyfikować pasażerów - dzieci, które powinny zostać wpuszczone do samolotu; ostatnio obsługa naziemna LOT-u...
19/02/2010 00:28   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adamlubin 2010-02-21 15:05   
adamlubin - Profil adamlubin
emes: no to oszcędziłeś czas i pieniądze, dodam opłata za wydanie bez zmian 30zł no i dotyczy to nowych wniosków. O dowodach nie wiem czy się zasady nie zmienią, ale skoro nowe znowusz mają byc to i może też coś POzmieniają.
emes 2010-02-21 14:53   
emes - Profil emes
ale ulga wlasnie w nastepnym tygodniu odbieram paszport na 5 lat dla poltorarocznej corki :-)
adamlubin 2010-02-21 14:44   
adamlubin - Profil adamlubin
W uzupełnieniu tematu odnośnie dokumentów: od 19 lutego paszport biometryczny dla dziecka poniżej 5. roku życia będzie ważny tylko przez rok.
a2010 2010-02-20 14:17   
a2010 - Profil a2010
OT Komentarz moderatora: a2010: jezeli wymagasz od innych umieszczania postow zgodnych z tematem wątku, najpierw zacznij od siebie.
4tech 2010-02-20 14:08   
4tech - Profil 4tech
disorder:...nie wiem czy to byl wczesniak (wczesniaczka):)...ale sie urodzilo...tak na marginesie to temat watku jest inny...:)...jak chodzi o niebezpieczenstwo to sie zgadzam.....
disorder 2010-02-20 14:04   
disorder - Profil disorder
4tech: Wydaje mi się, ze we wszystkich, tylko łatwo namówić lekarza, żeby wystawił Ci lewe zaświadczenie. Poza tym mogła też urodzić wcześniaka, co nie oznacza, że zasady nie ma. Wydaje mi się jednak, że poród w samolocie to wielkie niebezpieczeństwo dla dziecka i matki - w samolocie jest masa bakterii, wirusów, grzybów, nie ma położnej, nie ma lekarza, a nawet jak są, to nie ma sprzętu którzy w razie sytuacji krytycznej uratowałby dziecko i matkę. Takie ograniczenia wydają mi się jak najbardziej uzasadnione. I żaden przypadek urodzenia zdrowego dziecka na pokładzie nie powinien być przesłanką do zmiany przepisów. Raz się uda, a drugi raz nie.
4tech 2010-02-20 13:54   
4tech - Profil 4tech
disorder: nie we wszystkich liniach lotniczych....ostatnio kobieta urodzila dziewczynke w TAM ( na imie ma Tami).....a mi bardziej chodzilo o to ze taki zakaz powinien byc bezwzgledny we wszystkich liniach lotniczych swiata (wg. filozofi wybranych forumowiczow);)....
disorder 2010-02-20 13:48   
disorder - Profil disorder
4techu: Ależ kobiety w zaawansowanej ciąży nie są wpuszczane na pokład samolotu - nie trzeba nowych regulacji. Właśnie w celu ochrony życia jej i jej dziecka.
disorder 2010-02-20 13:43   
disorder - Profil disorder
Proponuję, żeby dzieci były wpuszczane na pokład za pisemnym poświadczeniem tożsamości przez rodzica na papierze toaletowym. Pan nie omieszkał zawiadomić ogólnopolskiej prasy o swoim drobnym kłopocie przy check-inie. Często pasażerowie, którzy poczuli zapach spalin przy rozruchu silników dzwonią po TVN24. [znany przypadek Air Italy Polska - typowy rozruch silników i bunt na pokładzie]. Raz nawet dzwonili po TVN24, jak w Centralwings odmówiono im sprzedaży alkoholu, gdyż znajdowali się pod jego znacznym wpływem. Mało tego, reporterzy przyjechali.
suavec 2010-02-20 05:35   
suavec - Profil suavec
niezły OT z tego wyszedł, nie ma co :)
4tech 2010-02-20 02:09   
4tech - Profil 4tech
mraderze : a to psieprasiam...:)
mrader 2010-02-20 02:01   
mrader - Profil mrader
4tech..u:nie miałem na myśli Ciebie...hehe
4tech 2010-02-20 01:57   
4tech - Profil 4tech
mraderku: chyba mnie z kimś pomyliles:)...
mrader 2010-02-20 01:35   
mrader - Profil mrader
...pomyśleć,że najbardziej zainteresowani wypowiadają się w temacie heh :x
jurek 2010-02-20 01:34   
jurek - Profil jurek
fortechu: zapominałem. Nie tylko żenującymi ale także "niemerytorycznymi" .. oczywiście :P
jurek 2010-02-20 01:32   
jurek - Profil jurek
fortechu: czy Ty zawsze musisz odpowiadać tak żenującymi argumentami ? A co do ciężarnych na pokładzie to żeś akurat walnął jak gołąb na parapet, bo niektóre linie lotnicze ciężarnej kobiety w zaawansowanej ciąży nie wpuszczą na pokład właśnie z tego powodu, żeby czasem poród nie zaczął się na pokładzie. I wcale nie chodzi tu o zwyczaj darmowych lotów dla dziecka. Przypominam Ci, że nie zawsze porody odbywają się bez powikłań i w razie konieczności nieplanowanego lądowania to są duże koszta.
4tech 2010-02-20 01:22   
4tech - Profil 4tech
Jurek: to najlepiej zabronić jeszcze latania ciężarnym bo a nóż urodzi w samolocie i wtedy nie tylko płacz niemowlecia to jeszcze krzyk rodzacej kaluza krwi zamieszanie na pokładzie etc. Powtorze pytanie.. Nigdy nie byłeś dzieckiem ? Zawsze siedziales grzecznie lapki Cię niecswedzialy aby coś dodtknac sprawdzić potrzasnac? Jeżeli tak to rodzice powinni z tobą pójść do lekarza:)... Wg waszej teorii to najlepiej wszystkie dzieci przykuc lancuchem do trolleya i spokój a najlepiej przywiazac do statecznika ( mrożone ponoć dłużej trzyma).... Zapomnieli wszyscy jak byli dziećmi...cisnie się na usta stare powiedzinko zapomniał wol jak cieleciem był...i dlatego te wasze posty to żenada :p
omenair 2010-02-19 23:14   
omenair - Profil omenair
Powiedz to rodzicom ktorzy dzieciaka moga za darmo zabrac... nieraz slyszalem ze poki wakacje za darmo to trzeba brac dzieci i latac... a dziecko wygladalo jakby dopiero z brzucha wypadlo wiec nie wiem co by z tego wyjazdu wynioslo :p
jurek 2010-02-19 22:41   
jurek - Profil jurek
jetair: masz rację pisząc, że niektórzy rodzice wręcz takie sytuacje prowokują i są dziwnie zadowoleni i dumni ze złego zachowania dzieciaków. A spóbuj im zwrocić uwage to "święte oburzenie" zaraz. // fortechu nie mówimy o niemowlakach. To jest zrozumiałe,że takie dzieci czasem płaczą nawet bez powodu. Mówimy o dzieciach kilkuletnich, które powinny wiedzieć co to dobre wychowanie. Nagle wszystkie maja ADHD ? Swoją drogą wożenie dzieci poniżej 1 roku zycia, a czasem wręcz niemowlaków samolotem jest nieodpowiedziale ze strony rodziców. Przecież takie dzieci mają jeszcze tak słabo zbudowaną błone bębenkową i ucho środkowe, że przy zmianach ciśnienia jakie są mimo hermetycznej kabiny grozi to wręcz trwałymi uszkodzeniami słuchu.
michalb 2010-02-19 22:36   
michalb - Profil michalb
Jetair , dzięki za życzenia
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy