ESTA krok po kroku

ESTA krok po kroku Kogo nie obejmuje Visa Waiver Program?Nim rozpoczniemy aplikację w systemie ESTA warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy w po 1 marca 2011 r. nie odwiedziliśmy choćby jednego z wymienionych krajów: Irak, IranJemen,Korea Północna,Libia,Somalię,Sudan, Syria.Obostrzenia dotyczyć będą także osób z podwójnym obywatelstwem w...
10/01/2020 10:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_f6ba3 2020-03-09 18:38   
gość_f6ba3 - Profil gość_f6ba3
Zgodnie z polskim prawem dla zatarcia skazania ważny jest koniec odbywania kary, czyli w przypadku zawieszenia koniec okresu próbnego. Generalna zasada jest tu okres 10-letni, chyba ze sąd zasądzi inaczej, ale te 10 lat liczy się od dnia zakończenia odbywania kary lub okresu próby. Jeśli sprawa była w Polsce i sadzony byłeś w Polsce, to prawo amerykańskie nie ma w tym wypadku znaczenia, bo nawet gdyby zadano zaświadczenia o niekaralności, to po zatarciu skazania takowe byś dostał, bo w świetle prawa jesteś osoba niekarana.
gość_b47cc 2020-03-09 16:32   
gość_b47cc - Profil gość_b47cc
Mam pytanie odnośnie karalności: niestety miałem wyrok w zawieszeniu za wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym sprzed 10 lat, już dawno zakończył mi się okres próby. Jako tak jestem karany, bo w USA nie ma prawa przedawnienia. A to przestępstwo kwalifikuje się do odrzucenia wniosku, tak? Czy jest sens go w ogóle składać, czy lepiej od razu iść po tradycyjną wizę do konsulatu? I tu rodzi się kolejne pytanie: czy ambasada i tak nie potraktuje tego jako zabójstwa? Bo może średnio ich to obchodzić, że było to nieumyślne i będzie podstawą do odrzucenia wniosku?
Odzyskałem prawo jazdy kilka lat temu, w USA nie planuję podróżować autem. Wybieram się się zaledwie na 7 dni, na ślub.
gość_0a505 2020-01-11 17:01   
gość_0a505 - Profil gość_0a505
Czy lecąc do Kanady, a później mając zamiar raz czy dwa przekroczyć granicę drogą lądową, z 1 lub 2-dniowym pobytem w USA sposób wypełnienia ESTA będzie inny, a na przejściach drogowych czekają nas dodatkowe formalności? Oczywiście o formularzu do Kanady wiem. Proszę o informację jeśli ktoś po wprowadzeniu ESTA dla Polaków przekraczał tak granicę. Dzięki.
gość_854b3 2020-01-11 13:41   
gość_854b3 - Profil gość_854b3
gość_9a53e: ależ to jest więcej niż oczywiste, przykład Polski jest najlepszym w tym przypadku. Wystarczyła zmiana wytycznych dla konsulów żeby coś co przez 30 lat nie było osiągalne i jeszcze niedawno wydawało się być w zasięgu ręki dopiero za kilka lat (choć tez bez gwarancji), nagle okazało się być możliwe w ciągu niespełna roku. Może gdyby nie szum jaki wokół tej akcji zrobiono, moznaby przypuszczać, ze po prostu nareszcie nam się udało, ale jeśli ambasador USA publicznie niemal zapewnia, ze do konca roku wizy zostaną zniesione, to nie mówi tego bez powodu i tylko na podstawie statystyk, skoro jednocześnie namawia żeby każdy kto może o wizę występował. Po wielu latach sztywnego stanowiska amerykańskiej administracji, poluzowano je z wyraźnym celem - skoro kongres nie zgadza się na zmianę kryteriów ruchu bezwizowego dla Polski, to macie tak przyznawać wizy, żeby Polska się w tych kryteriach zmieściła.
gość_9a53e 2020-01-11 09:36   
gość_9a53e - Profil gość_9a53e
gość_d15fb - Na podstawie wiadomości uzyskanych od osób pracujących w organach konsularnych USA władze tego kraju mają osobną politykę dla każdego kraju z osobna lub ich grupy. Każdy kraj to robi włączając nasz. Jeden z aspektów bycia suwerenem.

Lista państw dyskwalifikujących z programu ESTA będzie w najbliższym czasie rozszerzona.
gość_ba061 2020-01-10 20:49   
gość_ba061 - Profil gość_ba061
Takie pytanie (może głupie). Jeśli ja i żona mamy wizy a nasze dzieci (poniżej 13 lat) nie, rozumiem że dla nich wypełniam ESTA a dla nas nie?
gość_d15fb 2020-01-10 16:31   
gość_d15fb - Profil gość_d15fb
Nie wiem czy takie dobre. Kiedyś, gdy rozmowy w ambasadzie odbywały się w zupełnie innych warunkach niż obecnie i wszystko było słychać gdy się czekało na swoją kolej, utkwił mi w głowie facet, który został dokładnie przepytany „do 3 pokolenia wstecz”. Na wszystko odpowiadał składnie i z sensem, a na koniec usłyszał „nie”. Gdy ośmielił się zapytać dlaczego, usłyszał - nie przekonał mnie pan. Oczywiście, decyzje są podejmowane na podstawie wielu informacji, ale mimo wszystko kiedyś, gdy polityka wizowa wobec nas była inna, wierze ze czesc osób słyszała odmowę dlatego, ze trzeba było normy wypełnić. Podobnie jak przez ostatni rok praktycznie każdy dostawał wizę, żeby tylko % się zgadzały...
wodzduzybaton 2020-01-10 15:51   
wodzduzybaton - Profil wodzduzybaton
To byłoby bardzo dziwne gdyby osoby z odrzuconym wnioskiem były dopuszczane do esty, nieprawdaż? „Twarz się nie podobała” dobre sobie
gość_a6b34 2020-01-10 14:54   
gość_a6b34 - Profil gość_a6b34
A osoby których "twarz się nie podobała" w konsulacie przy starej ścieżce, mają misia z automatu na ESTA?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy