Różne spojrzenia na wstyd przed lataniem. W tle nowe podatki

Różne spojrzenia na wstyd przed lataniem. W tle nowe podatki W ciągu ostatnich kilku tygodni w mediach zarówno branżowych jak i ogólnych wielu prezesów linii lotniczych wypowiadało się na temat wstydu przed lataniem (flygskam), ochrony środowiska czy nowych podatków lotniczych. Niektórzy toczyli ze sobą zaciętą polemikę, która ostatnio przybiera coraz ciekawsze formy. My ustosunkowaliśmy się do tego zagadnienia w oddzielnym...
08/12/2019 09:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_3ff2b 2019-12-09 17:01   
gość_3ff2b - Profil gość_3ff2b
No nie, bo samoloty to gigantycznie większa emisja niż z samochodów. Ja też preferuję rower i komunikację publiczną, ale mam samochód i przejeżdżam nim (głównie po Polsce i "bliskiej zagranicy") ok. 10 tys. km rocznie. Mało w porównaniu do tych którzy jeżdżą codziennie. Linie lotnicze się chwalą (ściemniając potężnie) że zużycie paliwa na pasażera jest u nich podobne jak w samochodzie - to dotyczy dalekich lotów, bo przy krótkich (europejskich) jest gorzej. Czyli przez kilka godzin się wypala tyle co ja przez rok. Samolotami pasażerskimi leciałem może z 30 razy, znacznie więcej szybowcem i to mi się zawsze podobało. Pewnie z pół litra ON zużyje wyciągarka na wystrzelenie i potem kilka godzin już bezemisyjnie :)
gość_38712 2019-12-09 15:57   
gość_38712 - Profil gość_38712
@gość_3ff2b, argument "świat można sobie oglądać na google street views" jest równie trafiony co " kobiety można sobie teraz oglądać na redtube". Oglądanie zdjęć nawet w tysięcznej części nie oddaje rzeczywistości! Jeśli o tym nie wiesz to chyba najdalej gdzie byłeś to Bieszczady...smutne
gość_60257 2019-12-09 12:49   
gość_60257 - Profil gość_60257
Zrobiłem w swoim życiu ponad 450 lotów.
Nigdy nie miałem samochodu ani nie zamierzam mieć. Taksówkami przemierzam się bardzo sporadycznie. Gdzie można rower, gdzie się nie da komunikacja publiczna. Chyba więc powinienem być dumny a nie zawstydzony. Nie uważacie?
gość_3ff2b 2019-12-09 11:20   
gość_3ff2b - Profil gość_3ff2b
Jestem przeciwny lewicowej ideologii. Gadanie o emisjach CO2 ma usunąć przemysł z Europy i spowodować że ta sama (albo i większa) ilość zostanie wyemitowana w Chinach, Indiach, USA albo Rosji. Ale co do latania to mam wątpliwości. Jeszcze zanim stało się to modne, czułem się głupio widząc jak wielka cysterna paliwa jest tankowana po to by 200 osób się mogło przemieścić wygodnie - potrzebnie czy nie. Od zawsze lubiłem pociągi (byle rozsądnie wypełnione, bo puste nie są wcale ekologiczne) i podróże bliskiego zasięgu. Teraz świat można sobie oglądać w google street views, wolę jechać w Bieszczady niż do Tajlandii i co na to poradzić? Tęsknię do mroźnych i śnieżnych zim sprzed 40 lat, nie pierwsza to zmiana klimatu i nie przez lotnictwo głównie spowodowana ale...
adam7691 2019-12-09 00:59   
adam7691 - Profil adam7691
wstyd przed lataniem, co jeszcze głupszego można wymyślić
gość_cf95f 2019-12-08 23:43   
gość_cf95f - Profil gość_cf95f
"...linie wzbraniają się przed wprowadzeniem nowych podatków" może dlatego, że podatki nie oczyszczają powietrza? może dlatego, że już w niektórych krajach EU jest podwójne opodatkowanie dot. emisji (krajowe i ETS)? może dlatego, że jak zauważono lotnictwo ma niewielki wkład w emisje, za to doi się je jak krowę...
gość_b8a3e 2019-12-08 22:10   
gość_b8a3e - Profil gość_b8a3e
Wstyd przed lataniem - to jest chore! Za moment ekoterrorysci wymyśla, ze powinnismy się wstydzić, ze oddychamy, bo przecież tez produkujemy dwutlenek węgla. Poza tym dosc śmieszny jest dla mnie wywód, ze dominuje pogląd, ze należy ograniczać wpływ na środowisko, ale linie lotnicze bronią się przed nowymi podatkami. A co spowodują te nowe podatki? Zmniejsza zanieczyszczenia powietrza? Pusty śmiech mnie ogarnia gdy kupując bilet mam możliwość dopłacenia, a wzamian za to w Patagonii posadzą 3/4 drzewa. Tak samo jak wysyłanie smsow, żeby dzieci w Afryce miały wodę na rok za każdego smsa. Tylko jakoś nigdy nie widziałem tych sadzonych rzekomo drzew czy cystern z woda. Widzę za to happeningi ekoterrorystów, które kosztują masę pieniędzy, z czego są finansowane?
Groentje 2019-12-08 13:57   
Groentje - Profil Groentje
większą bzdurą od flygskam jest chyba tylko CPK. od lat nie jem mięsa, moja firma jest niezależna energetycznie, mój dom od niedawna również, nie wykorzystuję jednorazowych kubeczków, talerzyków itd., jeżdżę nowoczesną benzyną, planuję niedługo zastąpienie jej autem priusem, w przyszłości elektrykiem, a taka mała gówniara odbiera mi jedną z niewielu radości w życiu, bo uważa, że jej katamaran jest bardziej ekologiczny niż mój lot. no cóż. ona płynie pół roku, jej ekipa leci setki razy. więc przestańmy słuchać tych głupot, a zacznijmy małymi krokami zmieniać świat wokół nas.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy