Bydgoszcz, nie po drodze przewoźników

Bydgoszcz, nie po drodze przewoźników Bydgoskie lotnisko nie będzie miało bezpośredniego połączenia z Kopenhagą. Udziałowcy Portu Lotniczego nie zgodzili się na warunki wynegocjowane przez prezesa lotniska z linią Skyways.Połączenie miało być obsługiwane przez 50-miejscowy samolot typu Fokker dwa razy dziennie. Połączenie firmować miał skandynawski SAS, który ma podpisane porozumienie z liniami Skyways na...
11/02/2010 13:32   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
sewcio 2010-02-13 14:49   
sewcio - Profil sewcio
to w takim bądź razie na tym poprzestanę:) w sprawy tamtejsze się już nie mieszam. Pozdrawiam i Toruń i Bydgoszcz z beskidu wyspowego:)
4tech 2010-02-13 14:32   
4tech - Profil 4tech
sewcio: halo:) jest o to kto tym lotniskiem ma rzadzic:) ( kogo upchnac na danym stolku, i czy czasem lotniska nie przeniesc do Torunia:)...a byly takie zapedy marszalka)...a zeby to wiedziec trzeba zaglebic sie w relacje na lini Bydgoszcz-Urzad Marszalkowski-Port lotniczy...(kolejnosc dowolna);)....to tak b.wielkim skrocie..
sewcio 2010-02-13 14:20   
sewcio - Profil sewcio
4tech: oczywiście:) i kwota maleje do 2 euro na miejsce...hmmm jeszcze mniej zaczynam się zastanawiać o co tyle halo:)
4tech 2010-02-13 14:14   
4tech - Profil 4tech
sewcio....wez pod uwage ze to tylko NRN obslugiwane 2xtydzien....inna kwota wyjdzie przy np. STN....srednio 7xtydzien....
sewcio 2010-02-13 14:02   
sewcio - Profil sewcio
omenair: dzięki za info! 6 euro hmm nie wydaje się dużo:)
omenair 2010-02-13 13:30   
omenair - Profil omenair
W FR sie nie doplaca do miejsc w samolocie... jest stala oplata marketingowa i ona sie nie zmienia czy samolot ma LF 70% czy 100% placi sie ciagle to samo wiec jesli chcesz wiedziec ile Bydgoszcz doplaca do miejsca to odpowiedz brzmi nic... chyba ze chcesz przeliczyc ile wychodzi tej oplaty marketingowej na jedno miejsce... ok 120tys euro za jeden kierunek... NRN w roku wykonuje 104operacje... tak wiec na jedna operacje miasto doplaca 1153 euro... w samolocie mamy 189miejsc wiec wychodzi pieknie 6euro na miejsce...
jetair 2010-02-13 11:24   
jetair - Profil jetair
sewcio: Wybacz, ale dopłacać do pełnych samolotów nie trzeba. Latam z Bydgoszczy na dwóch trasach (NRN i STN) i o dziwo LF jest wysoki a połączenia rentowne.
solokhumbu 2010-02-12 17:30   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Z doplatami to tak trochę na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony - to spory (zapewne, bo przyłączam się do pytania o stawki lub choćby rząd wielkości) wydatek dla samorządów. Wydatek, który - z punktu widzenia oasób nielatających lub latających sporadycznie - jest wydatkiem bez sensu (lepiej wydać na szkoły, baseny, kulturę, drogi itp). A z drugiej zmieniły sie trochę czasy - jeszcze 10 lat temu ludzie (na przykładzie BZG mówiąc) dojeżdżali do pracy Nakło-Bydgoszcz. Dziś rosnąca liczba ludzi dojeżdża (dolatuje) do pracy w innych państwach. Zapewne tylko nieliczni codziennie, ale coraz większa liczba osób lata służbowo kilka razy w miesiącu. Zapewne bez lotów niektórym w pracy będzie trudniej:)
sewcio 2010-02-12 11:23   
sewcio - Profil sewcio
dopłaty jak zawsze dzielą ludzi na 2 kategorie, zawsze przeciwna jest większość bo dopłaty pomagają większości, ja osobiście chciałbym wiedzieć i ciekaw jestem czy ktoś ma takie dane, ile mniej więcej przykładowa Bydgoszcz dopłaca do miejsca w samolocie Francy? Bo tak sobie myślę że jak jest to 1 euro czy nawet 5 to ja problemu nie widzę. Jeśli 20 czy 50euro to trza się zastanowić, jeśli 100 no to ja przepraszam i zmieniam zdanie. Ma ktoś może taką informację?
4tech 2010-02-12 11:20   
4tech - Profil 4tech
proponuje zawiesic doplacanie do lotow FR LO i DY przez miasto Szczecin....
jurek 2010-02-12 11:13   
jurek - Profil jurek
krzysiekl: jeden z niewielu rozsądnych głosów. Dla niektórych to, że jakaś linia nie otworzy połączenia urasta niemal do tragedii i totalnej katastrofy. Bo region nie będzie się rozwijał i takie tam dyrdymały. Dlatego za wszelką cenę (także pieniędzy publicznych) trzeba walczyć o to żeby nowe połączenie powstało ;p
krzysiekl 2010-02-12 10:27   
krzysiekl - Profil krzysiekl
dopłacanie do transportu miejskiego to nie to samo. spełnia trochę inną rolę.
w przypadku linii lotniczych nie należy dopłacać "komuś", jedynie ulgi w podatkach, zwolnienia z opłat, a jeśli już koniecznie musi być jakieś dofinansowanie to na zasadzie dla każdego takie samo. (czuli jakaś "ujemna" opłata za każdy lądujący samolot itp;)
krzysiekl 2010-02-12 10:21   
krzysiekl - Profil krzysiekl
i słusznie, nie należy dopłacać do linii lotniczych(co najwyżej jakieś zwolnienia z opłat/podatków) zwłaszcza tych które nie są najtańsze.
aguirre 2010-02-12 00:25   
aguirre - Profil aguirre
Lepiej dopłacać tym, z którymi latają zwykli obywatele województwa, niż tym, z którymi latają tylko samorządowi oficjele (JetAir, niegdyś to samo robił sejmik lubuski).
michalb 2010-02-11 20:25   
michalb - Profil michalb
było bicie piany i jak zwykle g.... z tego wyszło
luka 2010-02-11 19:00   
luka - Profil luka
ja myślę że samorząd województwa powinien sobie teraz odpowiedzieć na pytanie czy wolimy dopłacić jakimś innym przewoźnikom niż Ryan żeby otwierali kierunki czy też po prostu zamykamy lotnisko? Wtedy koszty byłyby zerowe... a czy region coś z tego powodu straci? Ciężko ocenić...
4tech 2010-02-11 18:26   
4tech - Profil 4tech
jurek: to wytlumacz co napisalem "od czapy".....
jurek 2010-02-11 18:23   
jurek - Profil jurek
4tech: Ty jak zwykle. Jak Ci brak argumetów to albo wyjeżdżasz z lodem , ubierasz w bereciki z antenką albo obrażasz innych poddając w wątpliwość stan umysłu.
4tech 2010-02-11 18:13   
4tech - Profil 4tech
jurek: nawet nie bede komentowal Twojego ostatniego postu, swiadczy tylko o stanie Twojego umyslu....
jurek 2010-02-11 18:11   
jurek - Profil jurek
Napisałes coś "od czapy" i teraz to określasz aluzją. Niestety aluzji nie zauważyłem. Chyba, że wg Ciebie w Bydgoszczy skandynawowie spowodowali zniszczenia wojenne podczas potopu szwedzkiego ;p
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy