Regionalne lotniska zyskują na znaczeniu. Ich pozycji nie zagrozi CPK

Regionalne lotniska zyskują na znaczeniu. Ich pozycji nie zagrozi CPK - Szacuje się, że w przyszłym roku – w związku ze zniesieniem wiz do Stanów Zjednoczonych – wielu z nich będzie chciało również polecieć do USA w celach turystycznych – mówi Damian Ostrowski, ekspert ds. logistyki i rynku lotniczego. Jak ocenia, coraz mocniejszej pozycji portów regionalnych nie zagrozi nawet budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, który już w pierwszym...
29/10/2019 12:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_6fda8 2019-10-30 12:30   
gość_6fda8 - Profil gość_6fda8
adam7691: Ale Krzesiny zamiast Ławicy ? Jeśli tak, to co złego jest z Ławicą? Nie jestem z Poznania, raz stamtąd leciałem, stąd moje pytanie.
gość_ec29c 2019-10-30 09:07   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@adam7691

Może nie mówił, ale ja na tym forum sugerowałem to Wam w formie pisemnej już kilka lat temu. Skoro jesteś z Poznania to możesz to zaproponować swoim władzom samorządowym lub iść z takim pomysłem do swojej ulubionej partii politycznej. Może nawet zostaniesz ważnym politykiem, bo teraz mamy taką posuchę intelektualną, że to wzbudzi olbrzymie zainteresowanie.

Ławica powinna być przeznaczona na tereny deweloperskie, powiedzmy 2/3 i tereny rekreacyjne, powiedzmy 1/3. Baza F35 powinna powstać około 50 km od Poznania.

Jeśli taki postulat pojawi się w bardziej masowej przestrzeni publicznej to będzie tematem podczas każdych wyborów i władza będzie musiała go zrealizować.

Terminal pasażerki na Krzesinach powinien być nad lub obok torów kolejowych (do 300 metrów i przejście zadaszone) co najmniej na trasie Poznań - Kalisz - Łódź.
adam7691 2019-10-29 15:31   
adam7691 - Profil adam7691
gość_ec29c: a czy ktokolwiek, kiedykolwiek mówił o możliwości cywilnych lotów z Krzesin, o tym należało mówić 15 lat temu. Dziś jest pozamiatane i nic tego nie zmieni. Nawiasem mówiąc Krzesiny są rozpatrywane jak potencjalne miejsce stacjonowania F-35.
gość_d0759 2019-10-29 15:15   
gość_d0759 - Profil gość_d0759
@gość_ec29c Nic dodać, nic ująć. Cieszy fakt, że są jeszcze w tym kraju myślący ludzie.
gość_ec29c 2019-10-29 14:15   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Samo z siebie CPK oczywiście by nie zaszkodziło: szkodzić będą działania władz ukierunkowane na "sukces" CPK. Już teraz opłata terminalowa jest dwa razy wyższa dla portów regionalnych. Na razie rząd zablokował rozwój Modlina, ale można oczekiwać co najmniej spowalniania rozbudowy lotnisk regionalnych. Jest niewielka szansa, by Poznań dostał Krzesiny na cele cywilne. W Krakowie wojsko "nie będzie mogło" wynieść się z Balic, itp.

I wreszcie wielki uprzywilejowanie jeśli chodzi o transport publiczny na koszt podatników z regionów, którego celem będzie zabieranie pasażerów regionom. A można byłoby to wydać na rozbudowę kolei aglomeracyjnej.

Zmarnowane zostaną olbrzymie środki na budowę dróg do CPK, więc zgodnie z zasadą zbyt krótkiej kołderki nie wystarczy na ważne drogi regionalne, np. ekspresówkę Puławy - Radom - Łódź, czy Bielsko-Biała - Kraków.

Podsumowując, CPK to odrażający projekt anty-regionalny, który jest częścią planu budowy Wielkiej Warszawy i biednych regionów. Projekt po prostu anty-polski!!!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy